Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Drukuj
dodano: 2017-10-11

Październik

13.10.2017 r.
W siłowni plenerowej znajdującej się z tyłu budynku Centrum regularnie ćwiczą zielonogórzanie.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.
03 i 10.10.2017 r.
Zorganizowaliśmy elementarny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczestników czwartej edycji projektu „Lepsze Jutro”. Kształcący się w zawodach pracownik budowlany, opiekun środowiskowy, pracownik gospodarczy oraz pracownik sklepowy zdobywali praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia.
Szkolenie poprowadził dyplomowany ratownik medyczny Radosław Blicharczyk.
05.10.2017 r.
Odwiedzili nas przedstawiciele Centrów oraz Klubów Integracji Społecznej, Ośrodków Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Aktywności Zawodowej z województwa kujawsko- pomorskiego – w sumie 27 osób. Podczas spotkania, które odbyło się w ramach wizyty studyjnej, pracownicy Centrum opowiedzieli o realizowanych działaniach oraz planach na przyszłość.
02.10.2017 r.
Rozpoczęliśmy kolejną edycję kursów w ramach projektu „Lepsze jutro”. Przez pół roku uczestnicy trzech specjalności: opiekun środowiskowy, pracownik sklepowy i pracownik budowlany będą zdobywać wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy w wybranym zawodzie.
Równolegle podczas zajęć społecznych prowadzonych przez psychologa, terapeutę, pracownika socjalnego oraz doradcę zawodowego będą odbudowywać wiarę we własne siły i motywację do działania oraz uczyć się m. in. jak sporządzić dokumenty aplikacyjne oraz w jaki sposób zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą.
02.10.2017 r.
Piętnaście osób zakończyło udział w trzeciej edycji projektu „Lepsze jutro”. Po półrocznym przygotowaniu zawodowym i społecznym, wyposażeni w teczki pełne zaświadczeń potwierdzających zdobyte umiejętności, zmotywowani do działania i pełni wiary w sukces, absolwenci trzech grup zawodowych ruszają na poszukiwanie pracy.