Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Drukuj
dodano: 2016-07-14

Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój…

Czy i w jaki sposób osoby bezrobotne, bezdomne, po odbyciu kary więzienia, uzależnione, zagrożone wykluczeniem społecznym mogą zmienić swoje życie? Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój. Możesz zgłosić się do projektu „Lepsze jutro”.
Ekspertki: Nina Kowalonek z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Anita Buraczewska z Centrum Integracji Społecznej, koordynator projektu.
Drukuj
dodano: 2016-02-10

Szukasz pracy? Przyjdź na szkolenie!

 Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na kolejne szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Szkolenia odbywać się będą pod hasłem „Lepsze jutro” i są przeznaczone m.in. dla bezdomnych, długotrwale bezrobotnych lub osób, które opuściły zakłady karne.
Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już w marcu.
– Zajęcia odbywać się będą także w firmach, sklepach i zakładach pracy, tak więc osoby biorące udział w szkoleniu będą miały większą szansę na bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracodawcą – mówi Dagmara Machlaj z zielonogórskiego CIS.
Drukuj
dodano: 2014-08-21

„Aktywni od nowa” po raz ostatni

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło czwartą i ostatnią już edycję kursów w ramach projektu „Aktywni od nowa”.
Szkolenia ruszyły z początkiem sierpnia. - W ciągu najbliższych sześciu miesięcy uczestnicy zdobędą kwalifikacje w zawodach: kasjer - sprzedawca, pracownik magazynowo - budowlany, opiekun dziecka, opiekun środowiskowy i ogrodnik – winiarz – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS
Drukuj
dodano: 2014-03-27

Trzecia edycja Targów Pracy w zielonogórskim CIS

W Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze odbyły się dziś Targi Pracy.
To już trzecia edycja imprezy. Jak podkreśla Wacław Hansz, dyrektor placówki, targi są swego rodzaju uzupełnieniem do prowadzonych tam kursów dla bezrobotnych i poszukujących pracy.
Drukuj
dodano: 2014-02-17

III Targi Pracy

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej szykuje się do kolejnych Targów Pracy. Będą organizowane po raz trzeci przy udziale Urzędu Pracy i Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
Drukuj
dodano: 2013-10-04

OD BEZDOMNOŚCI DO NORMALNOŚCI

Dworce kolejowe, klatki schodowe, piwnice, kanały i węzły ciepłownicze, śmietniki - miejsca, które wielu bezdomnym zastępują dom. Projekt, realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, poprzez streetworking, pokazuje nową jakość pracy z bezdomnymi. Korzystając z doświadczeń partnera międzynarodowego Barki UK, stworzyli projekt skutecznej reintegracji zawodowo- społecznej. Jest to szansa na powrót do normalnego życia.
Program będzie realizowany do 2015 roku. Obejmie 54 bezdomnych oraz Lubuszan powracających po nieudanej migracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii.