Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Drukuj
dodano: 2014-04-08

Kolejna siłownia pod chmurką w Zielonej Górze

czwartek w Centrum Integracji Społecznej otwarto kolejną w mieście plenerową siłownię.

Obiekt powstał głównie z myślą o uczestnikach projektów, które  realizowane są w CIS. Dzięki nim mieszkańcy miasta i okolic zdobywają nowe kwalifikacje zawodowe. – Nasi kursanci  to osoby bezrobotne, które uczestniczą nie tylko w przeszkoleniu zawodowym, ale też zajęciach aktywizacji społecznej– mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS. – Siłownia pomoże poprawić kondycję fizyczną, ale będzie też sprzyjać integracji, poprawie kontaktów między uczestnikami. A to w naszej działalności ważny aspekt.

Siłownia to osiem różnych urządzeń, które działają na wszystkie partie mięśni – nóg, ramion, brzucha i pleców.  Od dziś uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych urządzeń bez ponoszenia kosztów.

- Jestem osobą bezrobotną, której nie stać na wykupienie karnetu np. w siłowni czy klubie fitnes. To super, że w ramachprojektu będziemy mogli bezpłatnie brać udział w takich zajęciach – mówi Karolina Delegacz, która w CIS bierze udział w projekcie „Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej”. – W dobie komputerów coraz więcej osób ma problemy z nadwagą.  – dodaje Rafał Pater, uczestnik tego samego projektu. - Mało się ruszamy, a na tym cierpi nasze zdrowie.

Z urządzeń mogą korzystać też mieszkańcy miasta i okolic. Dla nich siłownia będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

mmzielonagora.pl - Kolejna siłownia pod chmurką w Zielonej Górze