Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Aktualności

Październik

28.10.2021 r.
Uczestniczki z grupy „Opiekun środowiskowy” wzięły udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilka godzin bardzo ważnej wiedzy, zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze, podane w przystępny sposób. Wyposażamy naszych uczestników w niezbędne umiejętności. Ta wiedza przydać się może codziennie!
          
 
          
26, 27.10.2021 r.
Pora na egzaminy! Ostatnie pół roku pracy i nauki oraz nabyte w ten sposób umiejętności uczestnicy grupy „Robotnik gospodarczy” mieli okazję potwierdzić podczas egzaminów zawodowych, które odbyły się w miniony wtorek.  Dodatkowo osoby, które zdecydowały się wziąć udział w kursie obsługi wózka widłowego przystąpiły do egzaminu z tego zakresu w środę. Ostatni tydzień uczestnictwa w projekcie jest więc intensywny. Niech nabyte umiejętności i zdobyta wiedza owocują w życiu zawodowym!
          
 
          
15.10.2021 r.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Z przyszłymi pracownikami socjalnymi, a obecnie studentami UZ  spotkaliśmy się, by opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy  i jak na co dzień wygląda nasza praca.
Spotkanie było także okazją do opowiedzenia, jakie projekty realizujemy i  zachęcenia do rozpropagowania naszej działalności wśród osób potrzebujących wsparcia.
Odpowiadaliśmy też na liczne pytania. Widząc pasję, zainteresowanie i chęć rozmowy jesteśmy bardzo podbudowani, że kolejne pokolenia także pełne są chęci,  by pracować na rzecz innych.  Dziękujemy za odwiedziny i zapewniamy, że zawsze możecie liczyć na dobrą radę starszych kolegów i koleżanek.
          
14.10.2021 r.
Naszym zadaniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna. Pragniemy, by każdy z uczestników po zakończeniu udziału w projekcie mógł swobodnie poruszać się po rynku pracy i znaleźć taką posadę, jaka odpowiadać będzie ich kwalifikacjom i oczekiwaniom. Podejmujemy konkretne działania w tym kierunku organizując między innymi spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Odwiedzili nas przedstawiciele Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze oraz firmy Grupa24, by z osobami ze specjalności Robotnik gospodarczy, które pod koniec października zakończą udział w projekcie „Lepsze jutro II”, porozmawiać o możliwościach i perspektywach zatrudnienia. Konkretne odpowiedzi i przedstawione oferty wzbudziły zainteresowanie, liczymy więc na to, iż jak największa liczba naszych podopiecznych znajdzie swoje miejsce na rynku pracy.
     
13.10.2021 r.
Kolejna wizyta po sąsiedzku! Tym razem odwiedziliśmy mieszkańców Noclegowni w Zielonej Górze. Podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych zachęcaliśmy do aktywizacji poprzez uczestnictwo w projekcie „Lepsze jutro II” . Mamy nadzieję na wymierne efekty naszej współpracy!
     
12.10.2021 r.
Jesień w pełni, zima za pasem, a my już myślimy o wiośnie. Pracownicy, współpracownicy i uczestnicy organizowanych przez nas szkoleń, czyli My, razem jako Centrum Integracji Społecznej, postanowiliśmy włączyć się do tegorocznej akcji „Zielonogórskie Pola Nadziei”. Kilkaset cebulek wiosennych kwiatów błyskawicznie zyskało nabywców, a uzbierana w ten sposób kwota trafiła  na konto Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła. Większość z nich zasadzona została przed budynkiem naszego Centrum. Za kilka miesięcy wraz z przychodzącą wiosną, przypomną nam o tej akcji ślicznym, kolorowym, kwietnym dywanem. Czekajcie na naszą relację. Tymczasem zachęcamy was do wsparcia tej i innych, podobnych inicjatyw z naszego miasta.  Niech na wiosnę każdy skwer i trawnik pokryje się polami kwiatów, które przypominać będą, że zawsze warto mieć nadzieję, a po każdej, nawet najbardziej szarej zimie przychodzi cudna wiosna.
          
 
          

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL