Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

W mediach

Rozpoczęła się rekrutacja do 6. edycji projektu "Lepsze jutro II"

To szansa dla tych, którzy nie poddali się i pokonali swoje słabości. Walczyli z nałogami, bezdomnością, albo z powodu pandemii zostali bez pracy. Projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze ma pomóc im zmienić swoje życie.
 
Katarzynie Księżarczyk pandemia koronawirusa szczególnie dała się we znaki. Kobieta straciła pracę, ale nie poddała się i zapisała na kurs pracownika gospodarczego w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej. Dodatkowo rozpoczęła też tam szkolenie na operatora wózka widłowego.
 
Pani Kasia jest jedną z kilkudziesięciu osób, które zdobywają nowe kwalifikacje w Centrum Integracji Społecznej.
 
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mają zagwarantowane m.in.: ciepły posiłek, zwrot kosztów dojazdu, zasiłek, stypendium szkoleniowe oraz dodatki motywacyjne.
 
Kurs zaczyna się zajęciami teoretycznymi z doradcami zawodowymi i terapeutami.
 
Po teorii przychodzi czas na praktykę zawodową. Centrum Integracji Społecznej stawia na współpracę zarówno z firmami, jak i instytucjami miejskimi.
 
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro II” mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze do końca października. Kolejny kurs rozpocznie sie 2 listopada.
 

Centrum Integracji Społecznej szuka chętnych na kursy zawodowe

Trwa rekrutacja na kursy zawodowe prowadzone przez zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej. Kursy są szansą na zdobycie nowego fachu i to w zaledwie kilka miesięcy. W obecnej ofercie CIS znajdziemy kursy przygotowujące do pracy w charakterze pracownika sklepowego, budowlanego, opiekuna środowiskowego lub robotnika gospodarczego.
Szkolenia na pierwszych trzech specjalnościach rozpoczną się już 1 września. Dwa miesiące później, czyli od listopada, ruszy kurs w zakresie robotnika gospodarczego. Każde z nich będzie trwało pół roku. A kto może skorzystać z kursów? O tym Anita Buraczewska, dyrektorka Centrum Integracji Społecznej.

CIS rekrutuje na kursy zawodowe

Nowe kwalifikacje i szansa na podjęcie pracy – Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi rekrutację na kolejne kursy zawodowe. To np. pracownik budowlany, sklepowy czy robotnik gospodarczy. Półroczne szkolenia będą realizowane w ramach projektu Lepsze Jutro II.

CIS wraca do stacjonarnych szkoleń zawodowych

Po wielu miesiącach przerwy, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze wraca do normalnej pracy i wznawia szkolenia zawodowe w formie stacjonarnej.
Placówka szkoli teraz w sześciu specjalnościach, m.in. opiekun środowiskowy, pracownik budowlany, robotnik gospodarczy czy sprzedawca.
– Cieszymy się, że w końcu możemy działać, tak jak powinniśmy – mówi dyrektorka zielonogórskiego CIS Anita Buraczewska....

„Lepsze jutro II”. Bezpłatne szkolenia

Centrum Integracji Społecznej rozpoczął nabór na bezpłatne szkolenia w ramach unijnego projektu „Lesze jutro II”.
Do 19 lutego m.in. mieszkańcy Zielonej Góry mogą składać wnioski, aby zdobyć kompetencje jako pracownik budowlany z obsługą wózków widłowych, pracownik sklepowy oraz opiekun środowiskowy z kursem języka niemieckiego. Tłumaczy Anita Buraczewska, zastępca dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

Łącznik zielonogórski - 2 października 2020

Lepsze jutro dla wykluczonych społecznie – szkolenia, kursy i szansa na pracę

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, zwolnione z zakładów karnych czy długotrwale bezrobotne mogą skorzystać z pomocy w znalezieniu pracy. Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi dla nich projekt „Lepsze Jutro II”. Proponuje udział w szkoleniach i kursach zawodowych, dzięki którym można zdobyć nowe kwalifikacje.
Jutro rozpocznie się nabór uczestników do pierwszego kursu o specjalności „robotnik gospodarczy”. Zajęcia będą trwały od listopada do kwietnia. Zostaną podzielone na dwie części – zajęcia społeczne i zawodowe.
Zajęcia społeczne odbywają się w siedzibie centrum i są to spotkania indywidualne oraz grupowe z psychologiem, terapeutą uzależnień, doradcą zawodowym, coachem oraz pracownikiem socjalnym. Natomiast zajęcia zawodowe odbywają się na terenie zielonogórskich zakładów pracy lub naszych partnerskich gmin – Sulechowa, Zaboru i Czerwieńska. Nasi uczestnicy otrzymują świadczenie integracyjne oraz stypendium szkoleniowe. Zakładając, że osoba będzie miała 100-procentową obecność podczas kursu, wysokość tego wsparcia może wynosić 2400 złotych. 

To szansa na zdobycie nowych kwalifikacji i zyskanie zatrudnienia!

Warsztaty, kursy i szkolenia dla bezrobotnych lubuszan. To w ramach projektu „Lepsze jutro 2” - a wszystko po to, by zaktywizować osoby bezrobotne i pomóc im w wejściu oraz powrocie na rynek pracy. Projekt jest realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Rekrutacja do programu rusza w październiku.

CIS: czwarta odsłona projektu Lepsze Jutro II

Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło kolejną edycję kursów zawodowych. W okresie pandemii grupy są jednak mniej liczne. To czwarta odsłona projektu Lepsze Jutro II.

CIS: wracają kursy zawodowe

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej przywraca zajęcia. Pandemia koronawirusa wciąż trwa, ale działalność szkoleniowa rusza dziś.
Zachowujemy zasady bezpieczeństwa, dlatego na razie będzie to jeden kurs – tłumaczy Katarzyna Amrogowicz z Centrum.
Kurs będzie realizowany w ramach  czwartej edycji szkoleń programu „Lepsze jutro II”. Szkolenie rozpoczną 23 osoby.
1 2
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL