Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zachód

Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój…

Czy i w jaki sposób osoby bezrobotne, bezdomne, po odbyciu kary więzienia, uzależnione, zagrożone wykluczeniem społecznym mogą zmienić swoje życie? Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój. Możesz zgłosić się do projektu „Lepsze jutro”.
Ekspertki: Nina Kowalonek z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Anita Buraczewska z Centrum Integracji Społecznej, koordynator projektu.

Kategoria: Lubuskie 2020 – edycja II

Szukasz pracy? Przyjdź na szkolenie!

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na kolejne szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Szkolenia odbywać się będą pod hasłem „Lepsze jutro” i są przeznaczone m.in. dla bezdomnych, długotrwale bezrobotnych lub osób, które opuściły zakłady karne.
Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już w marcu.
– Zajęcia odbywać się będą także w firmach, sklepach i zakładach pracy, tak więc osoby biorące udział w szkoleniu będą miały większą szansę na bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracodawcą – mówi Dagmara Machlaj z zielonogórskiego CIS.

„Aktywni od nowa” po raz ostatni

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło czwartą i ostatnią już edycję kursów w ramach projektu „Aktywni od nowa”.
Szkolenia ruszyły z początkiem sierpnia. - W ciągu najbliższych sześciu miesięcy uczestnicy zdobędą kwalifikacje w zawodach: kasjer - sprzedawca, pracownik magazynowo - budowlany, opiekun dziecka, opiekun środowiskowy i ogrodnik – winiarz – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS

Trzecia edycja Targów Pracy w zielonogórskim CIS

W Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze odbyły się dziś Targi Pracy.
To już trzecia edycja imprezy. Jak podkreśla Wacław Hansz, dyrektor placówki, targi są swego rodzaju uzupełnieniem do prowadzonych tam kursów dla bezrobotnych i poszukujących pracy.

III Targi Pracy

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej szykuje się do kolejnych Targów Pracy. Będą organizowane po raz trzeci przy udziale Urzędu Pracy i Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

OD BEZDOMNOŚCI DO NORMALNOŚCI

Dworce kolejowe, klatki schodowe, piwnice, kanały i węzły ciepłownicze, śmietniki - miejsca, które wielu bezdomnym zastępują dom. Projekt, realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, poprzez streetworking, pokazuje nową jakość pracy z bezdomnymi. Korzystając z doświadczeń partnera międzynarodowego Barki UK, stworzyli projekt skutecznej reintegracji zawodowo- społecznej. Jest to szansa na powrót do normalnego życia.
Program będzie realizowany do 2015 roku. Obejmie 54 bezdomnych oraz Lubuszan powracających po nieudanej migracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii.

Ogromne zainteresowanie szkoleniami zawodowymi

Cztery, a nawet sześć osób na jedno miejsce - tak wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja projektu "Aktywni od nowa", który rusza właśnie w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
Nabór na szkolenia zawodowe dla bezrobotnych zakończył się wczoraj. Jak mówi Anita Buraczewska, koordynatorka projektu, największe zainteresowanie wzbudzały jak zawsze praktyki zawodowe u potencjalnych pracodawców.

CIS pomoże znaleźć nową pracę

04.01.2012 r.
Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi nabór do projektu „Aktywni od nowa”.
To już czwarta edycja specjalnych szkoleń zawodowych dla mieszkańców Zielonej Góry, Świdnicy, Czerwieńska, Sulechowa i Zaboru, które mają problem ze znalezieniem nowej pracy.
Jak podkreśla Anita Buraczewska, koordynatorka projektu „Aktywni od nowa”, w poprzednich latach w szkoleniach wzięło udział kilkaset osób, z czego ponad połowa znalazła nową pracę.

Rusza nowy projekt CIS

 29.10.2012 r.
142 osoby wezmą udział w nowym projekcie Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, który pozwala znaleźć pracę bezrobotnym do tej pory mieszkańcom miasta i powiatu.
Dziś w siedzibie centrum podpisano umowę na dofinansowanie projektu, które rozpoczyna kolejną turę szkoleń. Jak mówi Anita Buraczewska, główna koordynatorka projektu dotychczasowe efekty działań są bardzo zadowalające:
Uczestnicy rozpoczynającego się właśnie projektu wezmą udział m.in. w praktycznej nauce zawodu sprzedawcy. – Dzięki temu jest duża szansa, że w końcu uda nam się znaleźć pracę – mówią uczestniczki projektu Kamila Kiełbowska i Anna Makowska:
Dodajmy tylko, że Centrum Integracji Społecznej otrzymało na realizację szkoleń ok. miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt potrwa przez dwa lata.
1 2
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL