Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zachód

CIS wraca do stacjonarnych szkoleń zawodowych

Po wielu miesiącach przerwy, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze wraca do normalnej pracy i wznawia szkolenia zawodowe w formie stacjonarnej.
Placówka szkoli teraz w sześciu specjalnościach, m.in. opiekun środowiskowy, pracownik budowlany, robotnik gospodarczy czy sprzedawca.
– Cieszymy się, że w końcu możemy działać, tak jak powinniśmy – mówi dyrektorka zielonogórskiego CIS Anita Buraczewska....

Targi pracy będą, jak minie zakaz…

Mimo obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze trwają przygotowania do kolejnych Targów Pracy.
Wydarzenie zaplanowano na 25 marca, a więc dokładnie tydzień po zakończeniu obowiązującego do 18 marca zakazu organizacji imprez i spotkań o charakterze masowym.

Kolejny nabór do projektu „Lepsze Jutro II”

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczyna rekrutację do czwartej edycji projektu "Lepsze jutro II".
Program adresowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – m.in. do bezdomnych, uzależnionych, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych czy pozostających pod opieką ośrodków pomocy społecznej.

Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój…

Czy i w jaki sposób osoby bezrobotne, bezdomne, po odbyciu kary więzienia, uzależnione, zagrożone wykluczeniem społecznym mogą zmienić swoje życie? Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój. Możesz zgłosić się do projektu „Lepsze jutro”.
Ekspertki: Nina Kowalonek z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Anita Buraczewska z Centrum Integracji Społecznej, koordynator projektu.

Kategoria: Lubuskie 2020 – edycja II

Szukasz pracy? Przyjdź na szkolenie!

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na kolejne szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Szkolenia odbywać się będą pod hasłem „Lepsze jutro” i są przeznaczone m.in. dla bezdomnych, długotrwale bezrobotnych lub osób, które opuściły zakłady karne.
Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już w marcu.
– Zajęcia odbywać się będą także w firmach, sklepach i zakładach pracy, tak więc osoby biorące udział w szkoleniu będą miały większą szansę na bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracodawcą – mówi Dagmara Machlaj z zielonogórskiego CIS.

„Aktywni od nowa” po raz ostatni

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło czwartą i ostatnią już edycję kursów w ramach projektu „Aktywni od nowa”.
Szkolenia ruszyły z początkiem sierpnia. - W ciągu najbliższych sześciu miesięcy uczestnicy zdobędą kwalifikacje w zawodach: kasjer - sprzedawca, pracownik magazynowo - budowlany, opiekun dziecka, opiekun środowiskowy i ogrodnik – winiarz – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS

Trzecia edycja Targów Pracy w zielonogórskim CIS

W Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze odbyły się dziś Targi Pracy.
To już trzecia edycja imprezy. Jak podkreśla Wacław Hansz, dyrektor placówki, targi są swego rodzaju uzupełnieniem do prowadzonych tam kursów dla bezrobotnych i poszukujących pracy.

III Targi Pracy

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej szykuje się do kolejnych Targów Pracy. Będą organizowane po raz trzeci przy udziale Urzędu Pracy i Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

OD BEZDOMNOŚCI DO NORMALNOŚCI

Dworce kolejowe, klatki schodowe, piwnice, kanały i węzły ciepłownicze, śmietniki - miejsca, które wielu bezdomnym zastępują dom. Projekt, realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, poprzez streetworking, pokazuje nową jakość pracy z bezdomnymi. Korzystając z doświadczeń partnera międzynarodowego Barki UK, stworzyli projekt skutecznej reintegracji zawodowo- społecznej. Jest to szansa na powrót do normalnego życia.
Program będzie realizowany do 2015 roku. Obejmie 54 bezdomnych oraz Lubuszan powracających po nieudanej migracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii.
1 2 3
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL