Narzędzia i usługi
- O nas
- Oferta
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie" ›
- „Razem dla Ukrainy”
- Projekty zrealizowane ›
- Nieodpłatna pomoc prawna
- Odwiedzili nas
- Aktualności
- Wystawy
- Porozumienia
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Kronika
- Podziękowania
- 10 lat działalności szkoleniowej CIS
- Baza lokalowa i sportowa
- Targi pracy
- RODO
- Listy od uczestników
- Konwent Centrów i Klubów Integracji Społecznej
- Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
- Kontakt
- Biuletyn Informacyjny
- Deklaracja dostępności
- Kampanie społeczne
- Mapa serwisu
Biznes Lubuski
Zielona Góra: Zakończyły się III Zielonogórskie Targi Pracy
- 12-03-2019
- drukuj
W zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej zakończyła się III edycja Zielonogórskich Targów Pracy. Organizatorzy mówią o sporym sukcesie, bo w wydarzeniu wzięło udział dwa razy więcej wystawców niż w zeszłym roku. Nie brakowało też osób poszukujących zatrudnienia, których jeszcze przed rozpoczęciem targów pojawiło się kilkadziesiąt.
- Dzisiejsze targi pokazują, że taka formuła kontaktów na linii pracodawca-pracownik jest nadal potrzebna. Trudno się jednak temu dziwić. Targi to szansa, z jednej strony dla pracowników, którzy mogą dowiedzieć się, co proponują przedsiębiorcy, jakich kompetencji wymagają i jakie warunki zatrudnienia oferują. Z kolei pracodawcy mogą znaleźć tych, którzy są im niezbędni do realizacji zadań produkcyjnych firm – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS w Zielonej Górze.
- Korzystamy z różnych źródeł reklamy, jedną z nich jest uczestnictwo w targach. Personalny, kontakt z kandydatami do pracy jest dla nas bardzo ważny. Uważamy, że bezpośrednie spotkania są świetną okazją do pozyskania kompetentnych pracowników - przekonuje Liwiusz Paramonczyk z firmy transportowej GOBI.
Podczas targów bezrobotni mogli, nie tylko zorientować się w przedstawianych ofertach pracy, ale także dowiedzieć się jak założyć własną firmę i skąd pozyskać fundusze „na start”. – Wiele osób było zainteresowanych otworzeniem własnej działalności gospodarczej. Samozatrudnienie w dalszym ciągu jest popularne wśród osób poszukujących pracy – twierdzi Bernadetta Holak, konsultant na stoisku Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
Dla bezrobotnych, którzy nie znaleźli interesujących ofert pracy, a także nie byli zainteresowani otworzeniem własnej firmy organizatorzy przygotowali „trzecią opcję”. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, zachęcający do założenia spółdzielni socjalnych – Informowaliśmy bezrobotnych czym są spółdzielnie socjalne. Zainteresowanie było naprawdę spore. To dobrze, bo spółdzielnie socjalne to dobre wyjście dla osób, które nie mogą znaleźć pracy, a nie stać ich na rozpoczęcie jednoosobowej działalności gospodarczej – tłumaczy Anna Andrysiak, doradca OWES w Zielonej Górze.
Organizatorami III Zielonogórskich Targów Pracy było Centrum Integracji Społecznej, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Powiatowy Urząd Pracy.
III Targi Pracy w Zielonej Górze
- 12-03-2019
- drukuj
Magazyn Biznes Lubuski nr 2 (7)/2010
- 12-03-2019
- drukuj