Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Kronika projektu

Listopad

23.11.2022 r.
Jedzonko, koce i zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół dostarczone do OTOZ Animals - Schronisko Zielona Góra.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!
     
10.11.2022 r.
Dziś mieliśmy krótką lekcję historii.
Z okazji jutrzejszego Narodowego Święta Niepodległości razem z naszymi uczestnikami przygotowaliśmy kotyliony.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
          
 
     

Październik

31.10.2022 r.
Połączyliśmy dziś swoje siły i razem z uczestnikami w ramach naszej wewnętrznej akcji sprzątania świata zabraliśmy się za porządki alejek i zapomnianych nagrobków w Cmentarz Zielona Góra.
Bardzo dziękujemy naszym podopiecznym za tak liczne przybycie i zaangażowanie.
          
 
          
31.10.2022 r.
Jak to mówią, wszystko co dobre, szybko się kończy... i tak w błyskawicznym tempie minęło nam pół roku z naszymi uczestnikami z grupy robotnik gospodarczy. Był to czas niezwykle miły, a grupa ta może być wzorem dla innych w swoim zaangażowaniu, frekwencji na zajęciach i poczynionych postępach!
31 października miało miejsce zakończenie VII edycji projektu "Lepsze jutro II". 27 osób z sukcesem zakończyło udział w projekcie. Do historii CIS-u przejdzie ilość 6 wyróżnionych osób! które swoją postawą pokazały, że zmiany na lepsze są możliwe.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych i jednocześnie czujemy, że to co robimy ma sens.
          
26, 27.10.2022 r.
Kursanci z grupy robotnik gospodarczy w ramach projektu "Lepsze jutro II" mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności.
Gratulujemy i mamy nadzieję, że ten kolejny krok będzie Was motywował do aktywności zawodowej. 
     
 
     

Wrzesień

30.09.2022 r.
A taką super-koszulkę od swoich super-podopiecznych z grupy opiekun środowiskowy dostał nasz super-pedagog - pani Benia Iwanaszko na zakończenie miesiąca zajęć teoretycznych!
                
30.09.2022 r.
Nasza integracja to nie tylko spacery na świeżym powietrzu, ale również korzystanie z dobrodziejstw kultury.
Tym razem z uczestnikami z grupy opiekun środowiskowy wybraliśmy się do Cinema City Poland obejrzeć wzruszającą historię "Johnny". Wspaniały wzruszający film, genialna gra aktorska, a przede wszystkim historia wspaniałego Człowieka, serdecznie polecamy!
          
28.09.2022 r.
Kiedy minął ten wrzesień? Nie wiemy, ale wiemy za to, że Ania, Julia, Magda i Klaudia, które jako studentki 
Praca Socjalna Uniwersytet Zielonogórski realizowały w tym miesiącu praktykę w CIS mają zadatki na świetnych pracowników - empatyczne, zorganizowane i nie bojące się wyzwań!
A ich pomoc w gorącym okresie realizacji kolejnych CISowych wyzwań była nieoceniona!
Dziękujemy Wam dziewczyny, życzymy wielu  sukcesów i do zobaczenia! 
21.09.2022 r.
Jesienna pogoda nam niestraszna!  
Tym razem uczestnicy z Ukrainy z grup pomoc kuchenna i pracownik porządkowy oraz nasi praktykanci zawodowi, integrowali się oglądając zabytkowe ekspozycje w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli.
     
12, 19.09.2022 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim dziękujemy za współpracę! 
Kolejne spotkanie informujące o możliwościach wsparcia i korzyściach płynących z funduszy europejskich za nami.
     
19.09.2022 r.
Jak zawsze możemy liczyć na naszych sąsiadów - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze.
Regularnie przedstawiają uczestnikom projektu ofertę edukacyjną, stwarzając tym samym kolejne możliwości rozwoju.
Dziękujemy za naszą owocną współpracę!
          
16.09.2022 r.
Nasi ukraińscy uczestnicy z grup pomoc kuchenna i pracownik porządkowy w ramach zapoznawania z instytucjami pomocowymi działającymi w naszym mieście wybrali się do Schroniska Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze prowadzone przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Pracownicy placówki przedstawili zasady pobytu w placówce oraz opowiedzieli o podejmowanych działaniach.
Nasi kursanci byli pozytywnie zaskoczeni miejscem, a zapytani o wrażenia powiedzieli, że jest tam jak w domu.
14.09.2022 r.
Kolejne miejsce na mapie odhaczone. Tym razem chcieliśmy pokazać naszym uczestnikom z Ukrainy odrobinę lokalnej historii, dlatego wybraliśmy się na spacer do Park Książęcy Zatonie.
Cieszymy się, że możemy aktywnie spędzać czas i integrować się także poza siedzibą Centrum. Jeśli mowa o integracji to dotyczy ona nie tylko uczestników! Podczas wycieczki towarzyszyły nam studentki pracy socjalnej, które odbywają u nas praktyki zawodowe.
          
08.09.2022 r.
Odwiedziliśmy zielonogórski Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda.
Wraz z uczestnikami grup: pracownik porządkowy i pomoc kuchenna spędziliśmy przemiły czas na świeżym powietrzu, w jednym z najbardziej popularnych miejsc spacerowych w Zielonej Górze. Przyroda, zieleń, cisza i spokój to elementy sprzyjające integracji i budowaniu pozytywnego nastroju.
Uczestnicy biorący udział w wycieczce przyjechali do nas z Ukrainy i z wielką ochotą poznają nasze piękne miasto! 
Przed nami kolejna wyprawa, ale o tym niebawem!
          
01.09.2022 r.
Wraz z początkiem września 68 osób rozpoczęło udział w VIII edycji projektu "Lepsze jutro II". Przez najbliższe 6 miesięcy będziemy spotykać się na zajęciach społecznych i zawodowych by kształcić naszych uczestników w specjalnościach: Pracownik sklepowy, Pracownik budowlany oraz Opiekun środowiskowy. Zaczęliśmy tradycyjnie od przywitania i wszelkich formalności. Przy podpisywaniu niezbędnych dokumentów mogliśmy porozmawiać i bliżej się poznać. Kolejny niezbędny punkt to szkolenie bhp. I tak minął nam pierwszy dzień. Ruszamy teraz na pełnych obrotach. Niech ten czas będzie dla was pełny rozwoju i nauki. Będziemy was wspierać i wam towarzyszyć! 
          
 
          

Sierpień

31.08.2022 r.
Wraz z końcem sierpnia swój udział w VII edycji projektu "Lepsze jutro II" zakończyli uczestnicy z grup: Opiekun środowiskowy, Pracownik budowlany oraz Pracownik sklepowy. Najpierw oficjalna część czyli wręczenie dokumentów potwierdzających nabyte kwalifikacje, a następnie luźniejsze rozmowy, chwile wspomnień i pyszne ciacho. Bardzo wam gratulujemy i dziękujemy za wspólny czas. Trzymamy kciuki byście wiedzę i umiejętności wykorzystali jak najlepiej.
          
 
          
25.08.2022 r.
Uczestnicy projektu "Lepsze jutro 3" z grup: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy od początku sierpnia pod okiem doświadczonych nauczycieli mogą uczyć się naszego pięknego języka. Początki jak to zwykle bywa nie były najłatwiejsze, ale pracowitość, samozaparcie oraz chęci dają szybkie i wymierne efekty. Obserwowanie waszych postępów daje nam ogromną radość, a kontakt z wami, wymienianie doświadczeń i poznawanie was, jest także dla nas bardzo ważną, życiową lekcją! 
          
17.08.2022 r.
Siódma edycja projektu "Lepsze jutro II" powoli dobiega końca. Do egzaminu z obsługi wózków widłowych przystąpili dziś uczestnicy z grupy, która szkoli się na pracownika budowlanego. Gratulujemy wam przede wszystkim zdobytej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że będą wam przydatne na kolejnych etapach waszego zawodowego życia!
          
12.08.2022 r.
Dziś z uczestnikami projektu "Lepsze jutro II" zawitaliśmy na teren Dzika Ochla by spędzić czas na świeżym powietrzu i integrować się przy smacznościach z grilla. Pogoda i humory dopisały, a kiełbaski, kaszanki i chlebek zaspokoiły apetyty. Zbliża się dłuższy niż zwykle weekend. Zachęcamy was do spędzenia go aktywnie, na łonie natury, przy smacznym jedzeniu i z miłymi ludźmi. Chwila oddechu od codzienności i ładowanie akumulatorów. Widzimy się we wtorek!
          
11.08.2022 r.
Warto wiedzieć!
Nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie wsparcie, możliwości i korzyści wiążą się z funduszami europejskimi. Bardzo dziękujemy za garść fachowej i rzetelnej wiedzy.
          
04.08.2022 r.
Miłe miejsce tuż "za rogiem". Z uczestnikami z grup Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy wybraliśmy się dziś do Starego Kisielina. Zwiedzaliśmy pałac, w którym obecnie mieści się Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Po zwiedzaniu był czas na chwilę oddechu w cieniu drzew, rozmowy, wspólny posiłek oraz warsztaty artystyczne. 
To był bardzo dobry dzień i przemiło spędzony czas. Piękne miejsca są często w bliskim otoczeniu, a udane wycieczki nie muszą odbywać się w bardzo dalekie miejsca. Zapraszamy was do zwiedzania Zielonej Góry i okolic.
          
01.08.2022 r.
Naszą misją jest pomagać!
Dziś powitaliśmy w naszym Centrum grupę obywateli z Ukrainy. Szkolenie z zakresu bhp oraz wypełnienie niezbędnych formalności - od tego zaczęliśmy. Nieśmiałość i niepewność przełamywana uśmiechami. Bariera językowa? Z każdym dniem na pewno będzie nam coraz łatwiej się porozumiewać, jednak dziś nieoceniona była pomoc Pani Moniki Lopko która w roli tłumacza sprawdziła się wzorowo. Bardzo dziękujemy! 
Przed naszymi uczestnikami intensywny kurs języka polskiego oraz zajęcia społeczne, a następnie praktyki w dwóch specjalizacjach: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy. Nowe wyzwanie traktujemy jako możliwość nauki i rozwoju. Jesteśmy pewni, że najbliższe miesiące takie właśnie będą. Zatem do dzieła!
          
01.08.2022 r.
Sześć miesięcy minęło jak jeden dzień Uczestnicy z grup: Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej zakończyli z końcem lipca oficjalnie swój udział w projekcie "Lepsze jutro 3", a dziś podczas uroczystego zakończenia odebrali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Był czas na gratulacje, pochwały, wyróżnienia i pożegnanie. Towarzyszyliśmy wam przez ten czas i dobrze wiemy, że prawdziwe lepsze jutro właśnie się dla was zaczyna. Nie zapomnimy o was na pewno i będziemy wam szczerze kibicować by nabyte umiejętności wydały owoce w waszym życiu. W takich chwilach czujemy jeszcze bardziej, że nasza praca ma sens. Dziękujemy wam!
          

Lipiec

27, 28.07.2022 r.
Po niemal sześciu miesiącach nauki praktycznej i teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Uczestnicy pierwszej edycji projektu "Lepsze jutro 3", którzy kształcili się w specjalnościach : Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, w ostatnich dniach lipca przystąpili do egzaminów. Jesteśmy z was bardzo dumni. Wierzymy i życzymy wam, aby nabyte umiejętności były przydatne i przyczyniły się do waszego rozwoju. To była nauka nie tylko dla was. My dzięki wam także uczymy się i rozwijamy. Za to wam dziękujemy i jesteśmy wam bardzo wdzięczni.
          
 
     
22.07.2022 r.
Na integracji znamy się jak nikt. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy w tym zawodowcami! Nie od dziś wiadomo, że wspólne przygotowanie i spożywanie posiłków stymuluje i zacieśnia więzi międzyludzkie. Jedzenie i gotowanie jest, a przynajmniej winno być czynnością społeczną. Dziś część zajęć społecznych odbyło się w … kuchni! Nasi uczestnicy integrowali się dziś robiąc przepyszną pizzę! Zapach ziół i ciasta czuć było w całym budynku. A po wspólnym gotowaniu, wspólne jedzenie i ... sprzątanie Zachęcamy was byście w zbliżający się wielkimi krokami weekend, gotowali ze znajomymi, rodziną, najbliższymi. To naprawdę może być świetnie spędzony czas.
          
11.07.2022 r.
Gdzie nabyć nowe umiejętności i zdobyć kwalifikacje? U nas! Uczestnicy projektu "Lepsze jutro 3" mają możliwość skorzystania z kursu obsługi wózków widłowych. Sześcioro naszych uczestników uczyło się teorii i praktyki, a następnie przystąpiło do egzaminu. Nabyte uprawnienia są bardzo pożądane na rynku pracy, jesteśmy więc pewni, że przydadzą się wam nie raz!
          
01.07.2022 r.
Kiedy wy odliczacie do weekendu, my nie zwalniamy tempa i rozpoczynamy II edycję w ramach projektu "Lepsze jutro 3". Od dziś przez 6 miesięcy 47 uczestników kształcić się będzie w specjalnościach: Pracownik terenów zieleni, Pracownik gospodarczy oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej. Po krótkim wprowadzeniu, przywitaniu i przedstawieniu zasad uczestnictwa przeprowadzono szkolenie BHP. Teraz krótka weekendowa przerwa i wracamy od poniedziałku z zajęciami w CIS.
          
 
          

Czerwiec

14.06.2022 r.
Jak oswajać stres, który może nam towarzyszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie pytania mogą na nas czekać, i co zrobić by wypaść jak najlepiej? Tego mogły dowiedzieć się nasze uczestniczki z grupy pracownik sklepowy podczas symulacyjnej rozmowy kwalifikacyjnej, która przeprowadzana była przez znawcę tematu - Doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Pana Kamila Gintera.
Trening czyni mistrza! Mamy więc nadzieję, że także to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.
          
13.06.2022 r.
Działamy razem! Byliśmy dziś z kolejną sąsiedzką wizytą w zielonogórskiej Noclegowni by mówić o możliwościach aktywizacji jej mieszkańców w ramach realizowanego przez nas projektu"Lepsze jutro 3". Dziękujemy za współpracę i kolejne miłe spotkanie.
09.06.2022 r.
Wzięliśmy udział w Targach Pracy, które odbyły się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Uczestnicy naszych kursów mogli zapoznać się z ofertą pracodawców, a my mogliśmy spotkać się i opowiedzieć o naszej działalności. Dziękujemy za zainteresowanie wszystkim, którzy podeszli do naszego stoiska, a Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Zielonej Górze dziękujemy za zaproszenie i współpracę.
          
 
     

Maj

31.05.2022 r.
Maj minął nam błyskawicznie! Uczestnikom projektu "Lepsze jutro II" z grupy Robotnik gospodarczy miesiąc próbny upłynął w naszym Centrum na zajęciach społecznych oraz nauce teorii zawodu. Pod czujnym i profesjonalnym okiem instruktora mogli także nabierać wprawy i przygotowywać się do zadań, jakie od czerwca czekają na nich w ramach odbywania praktyk.
          
 
          
14.05.2022 r.
W sobotę spotkaliśmy się na Wzgórzach Piastowskich, aby przy ognisku, przyjemnej muzyce, a przede wszystkim przemiłym towarzystwie, pointegrować się zajadając ogniskową kiełbaskę.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
          
 
     
12.05.2022 r.
Dziękujemy sąsiadom z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze za kolejne odwiedziny i przedstawienie oferty naszym uczestnikom.
Na naukę nigdy nie jest za późno!
          
04.05.2022 r.
W VII edycji projektu "Lepsze jutro II" rozpoczęliśmy kolejne szkolenia. 44 osoby uczyć się będą w grupie Robotnik gospodarczy. Przez najbliższe 6 miesięcy będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych. Nasze pierwsze spotkanie w CIS to przekazanie wszystkich niezbędnych informacji, mających wyznaczać zasady funkcjonowania w ramach realizowanego projektu. Tuż po wszelkich formalnościach przeprowadzono szkolenie BHP. Możemy zaczynać! My oferujemy pomoc i wsparcie, ale tak naprawdę wszystko w waszych rękach.
          
04.05.2022 r.
Czas płynie bardzo szybko. Ostatnie pół roku to właściwie mrugnięcie oka. W listopadzie, gdy jesień była w pełni, uczestnicy z grupy Robotnik gospodarczy zaczynali swoje szkolenie, a już nastała wiosna, skończył się kwiecień i przyszedł czas na pożegnanie. Przystąpienie do egzaminu sprawdzającego nabyte umiejętności i uroczyste zakończenie uczestnictwa w projekcie "Lepsze jutro II" za nami. Dziękujemy wam! Było nam bardzo miło was poznać i patrzeć jak się rozwijacie. Niech te sześć miesięcy w Centrum zaowocuje w waszym życiu.
          

Kwiecień

25.04.2022 r.
Dajemy możliwości by nabyć przydatne umiejętności. W ramach projektu „Lepsze jutro II” uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy mogli wziąć udział w kursie obsługi wózków widłowych. Pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne zakończyło się certyfikowanym egzaminem. Gratulujemy Wam i życzymy by nabyte umiejętności przydały się w dalszej karierze zawodowej!
          
14.04.2022 r.
Radośnie, kolorowo, artystycznie! Tak mijają nam przygotowania do Wielkanocy. Pod okiem utalentowanych osób: naszego pracownika socjalnego Sylwii Lis oraz lubuskiej artystki Sylwii Gromackiej-Staśko uczestnicy tworzyli przepiękne ozdoby świąteczne. A jak wam upływa przedświąteczny czas? Może zainspirujecie się naszymi działaniami i pokusicie się o przygotowanie czegoś samemu? Zachęcamy i świątecznie pozdrawiamy!
          
 
          
11.04.2022 r.
Wiosna ach to Ty!
Zachęceni piękną pogodą działamy! Nasi uczestnicy z grup pracownik terenów zieleni oraz robotnik gospodarczy, którzy biorą udział w projekcie "Lepsze jutro 3" zadbali o teren przy naszym Centrum. Zadbano o rosnące roślinki. Pojawiły się także nowe nasadzenia. Póki co wiosna nieśmiało i pomalutku zagościła u nas, ale już niedługo wszystko się w pełni zazieleni i rozkwitnie. Będzie pięknie i kolorowo! Będzie wiosennie!
          
01.04.2022 r.
Otwarte serca i dłonie chętne do pomocy. Na apel Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze by pomóc w Zielonogórskim Magazynie Darów nasi uczestnicy nie wahali się ani chwili. Cały marzec ciężko, z pełnym oddaniem pracowali dla innych. Bardzo wam dziękujemy za zaangażowanie, współpracę i poświęcenie. Miarą naszego człowieczeństwa jest to ile możemy i chcemy dać innym. Mijające tygodnie to sprawdzian z humanitaryzmu dla każdego z nas. Wy zdaliście go celująco!
          

Marzec

25.03.2022 r.
Pierwsza pomoc. Potraficie jej udzielać? U nas pod okiem instruktora z RatMed 112 Pierwsza Pomoc uczestnicy z grupy Opiekun środowiskowy uczyli się niezbędnych umiejętności w tej tematyce. Kilka godzin teorii i praktyki przyda się na pewno zarówno w zawodowym, jak i codziennym życiu.
          
07.03.2022 r.
BARDZO DZIĘKUJEMY całej naszej społeczności, która z sercem dla serca przekazała dary dla Ukrainy.
Dzisiaj pojechały do potrzebujących.
JESTEŚCIE WSPANIALI!
"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli..."
          
 
     
01.03.2022 r.
Przed nami kolejne początki. Zwykle wygląda to tak samo. Przywitanie, zapoznanie uczestników z zasadami, przekazanie niezbędnych informacji,  wypełnianie potrzebnych dokumentów i kurs BHP - bez którego ani rusz. Zdawać by się mogło, że rutyna i powtarzalność. My jednak dobrze wiemy, że przed nami i wami dużo dobrego, a co najważniejsze niepowtarzalnego. Każdego kto do nas przychodzi traktujemy indywidualnie. Cieszymy się, że kolejne 6 miesięcy w projekcie „Lepsze jutro II” upłyną nam z nowymi kursantami, którzy szkolić się będą w specjalnościach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy. Niech to będzie bardzo owocny dla Was czas!
          

Luty

28.02.2022 r.
Pół roku nauki  i wreszcie egzaminy końcowe mające potwierdzić nabyte kwalifikacje. To wszystko już za nami. Na początku zeszłego tygodnia 18 osób z grup: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy zakończyło udział w VI edycji realizowanego przez nas projektu Lepsze jutro II. Dziękujemy wam za zaangażowanie! Przed wami kolejne wyzwania, i mamy nadzieję, że skuteczne wykorzystanie nabytych umiejętności. Powodzenia!
          
01.02.2022 r.
Po intensywnym miesiącu rekrutacji rozpoczęliśmy realizację szkoleń w ramach projektu „Lepsze jutro 3”. Pierwszy dzień to tradycyjnie już przywitanie, zapoznanie uczestników z zasadami, a także dopełnienie wszelkich formalności poprzez podpisanie umów szkoleniowych i wypełnienie niezbędnych dokumentów. Kolejny krok to wstępne szkolenie BHP. Teraz nasi uczestnicy są już gotowi, by podjąć stojące przed nimi wyzwanie.
Uczestnictwo rozpoczęło 49 osób w trzech specjalnościach : pracownik terenów zieleni, pracownik gospodarczy oraz opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej. Przed uczestnikami czas nauki i rozwoju, który ma zaowocować nabyciem nowych umiejętności i podjęciem pracy. Zajęcia odbywać się będą w Zielonej Górze, a także gminach Otyń i Sulechów. Dołożymy wszelkich starań by był to owocny i miły czas!
     
 
     
1 2 3 4
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL