Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Kronika projektu

Czerwiec

14.06.2022 r.
Jak oswajać stres, który może nam towarzyszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie pytania mogą na nas czekać, i co zrobić by wypaść jak najlepiej? Tego mogły dowiedzieć się nasze uczestniczki z grupy pracownik sklepowy podczas symulacyjnej rozmowy kwalifikacyjnej, która przeprowadzana była przez znawcę tematu - Doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Pana Kamila Gintera.
Trening czyni mistrza! Mamy więc nadzieję, że także to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.
          
13.06.2022 r.
Działamy razem! Byliśmy dziś z kolejną sąsiedzką wizytą w zielonogórskiej Noclegowni by mówić o możliwościach aktywizacji jej mieszkańców w ramach realizowanego przez nas projektu"Lepsze jutro 3". Dziękujemy za współpracę i kolejne miłe spotkanie.
09.06.2022 r.
Wzięliśmy udział w Targach Pracy, które odbyły się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Uczestnicy naszych kursów mogli zapoznać się z ofertą pracodawców, a my mogliśmy spotkać się i opowiedzieć o naszej działalności. Dziękujemy za zainteresowanie wszystkim, którzy podeszli do naszego stoiska, a Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Zielonej Górze dziękujemy za zaproszenie i współpracę.
          
 
     

Maj

31.05.2022 r.
Maj minął nam błyskawicznie! Uczestnikom projektu "Lepsze jutro II" z grupy Robotnik gospodarczy miesiąc próbny upłynął w naszym Centrum na zajęciach społecznych oraz nauce teorii zawodu. Pod czujnym i profesjonalnym okiem instruktora mogli także nabierać wprawy i przygotowywać się do zadań, jakie od czerwca czekają na nich w ramach odbywania praktyk.
          
 
          
14.05.2022 r.
W sobotę spotkaliśmy się na Wzgórzach Piastowskich, aby przy ognisku, przyjemnej muzyce, a przede wszystkim przemiłym towarzystwie, pointegrować się zajadając ogniskową kiełbaskę.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
          
 
     
12.05.2022 r.
Dziękujemy sąsiadom z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze za kolejne odwiedziny i przedstawienie oferty naszym uczestnikom.
Na naukę nigdy nie jest za późno!
          
04.05.2022 r.
W VII edycji projektu "Lepsze jutro II" rozpoczęliśmy kolejne szkolenia. 44 osoby uczyć się będą w grupie Robotnik gospodarczy. Przez najbliższe 6 miesięcy będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych. Nasze pierwsze spotkanie w CIS to przekazanie wszystkich niezbędnych informacji, mających wyznaczać zasady funkcjonowania w ramach realizowanego projektu. Tuż po wszelkich formalnościach przeprowadzono szkolenie BHP. Możemy zaczynać! My oferujemy pomoc i wsparcie, ale tak naprawdę wszystko w waszych rękach.
          
04.05.2022 r.
Czas płynie bardzo szybko. Ostatnie pół roku to właściwie mrugnięcie oka. W listopadzie, gdy jesień była w pełni, uczestnicy z grupy Robotnik gospodarczy zaczynali swoje szkolenie, a już nastała wiosna, skończył się kwiecień i przyszedł czas na pożegnanie. Przystąpienie do egzaminu sprawdzającego nabyte umiejętności i uroczyste zakończenie uczestnictwa w projekcie "Lepsze jutro II" za nami. Dziękujemy wam! Było nam bardzo miło was poznać i patrzeć jak się rozwijacie. Niech te sześć miesięcy w Centrum zaowocuje w waszym życiu.
          

Kwiecień

25.04.2022 r.
Dajemy możliwości by nabyć przydatne umiejętności. W ramach projektu „Lepsze jutro II” uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy mogli wziąć udział w kursie obsługi wózków widłowych. Pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne zakończyło się certyfikowanym egzaminem. Gratulujemy Wam i życzymy by nabyte umiejętności przydały się w dalszej karierze zawodowej!
          
14.04.2022 r.
Radośnie, kolorowo, artystycznie! Tak mijają nam przygotowania do Wielkanocy. Pod okiem utalentowanych osób: naszego pracownika socjalnego Sylwii Lis oraz lubuskiej artystki Sylwii Gromackiej-Staśko uczestnicy tworzyli przepiękne ozdoby świąteczne. A jak wam upływa przedświąteczny czas? Może zainspirujecie się naszymi działaniami i pokusicie się o przygotowanie czegoś samemu? Zachęcamy i świątecznie pozdrawiamy!
          
 
          
11.04.2022 r.
Wiosna ach to Ty!
Zachęceni piękną pogodą działamy! Nasi uczestnicy z grup pracownik terenów zieleni oraz robotnik gospodarczy, którzy biorą udział w projekcie "Lepsze jutro 3" zadbali o teren przy naszym Centrum. Zadbano o rosnące roślinki. Pojawiły się także nowe nasadzenia. Póki co wiosna nieśmiało i pomalutku zagościła u nas, ale już niedługo wszystko się w pełni zazieleni i rozkwitnie. Będzie pięknie i kolorowo! Będzie wiosennie!
          
01.04.2022 r.
Otwarte serca i dłonie chętne do pomocy. Na apel Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze by pomóc w Zielonogórskim Magazynie Darów nasi uczestnicy nie wahali się ani chwili. Cały marzec ciężko, z pełnym oddaniem pracowali dla innych. Bardzo wam dziękujemy za zaangażowanie, współpracę i poświęcenie. Miarą naszego człowieczeństwa jest to ile możemy i chcemy dać innym. Mijające tygodnie to sprawdzian z humanitaryzmu dla każdego z nas. Wy zdaliście go celująco!
          

Marzec

25.03.2022 r.
Pierwsza pomoc. Potraficie jej udzielać? U nas pod okiem instruktora z RatMed 112 Pierwsza Pomoc uczestnicy z grupy Opiekun środowiskowy uczyli się niezbędnych umiejętności w tej tematyce. Kilka godzin teorii i praktyki przyda się na pewno zarówno w zawodowym, jak i codziennym życiu.
          
07.03.2022 r.
BARDZO DZIĘKUJEMY całej naszej społeczności, która z sercem dla serca przekazała dary dla Ukrainy.
Dzisiaj pojechały do potrzebujących.
JESTEŚCIE WSPANIALI!
"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli..."
          
 
     
01.03.2022 r.
Przed nami kolejne początki. Zwykle wygląda to tak samo. Przywitanie, zapoznanie uczestników z zasadami, przekazanie niezbędnych informacji,  wypełnianie potrzebnych dokumentów i kurs BHP - bez którego ani rusz. Zdawać by się mogło, że rutyna i powtarzalność. My jednak dobrze wiemy, że przed nami i wami dużo dobrego, a co najważniejsze niepowtarzalnego. Każdego kto do nas przychodzi traktujemy indywidualnie. Cieszymy się, że kolejne 6 miesięcy w projekcie „Lepsze jutro II” upłyną nam z nowymi kursantami, którzy szkolić się będą w specjalnościach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy. Niech to będzie bardzo owocny dla Was czas!
          

Luty

28.02.2022 r.
Pół roku nauki  i wreszcie egzaminy końcowe mające potwierdzić nabyte kwalifikacje. To wszystko już za nami. Na początku zeszłego tygodnia 18 osób z grup: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy zakończyło udział w VI edycji realizowanego przez nas projektu Lepsze jutro II. Dziękujemy wam za zaangażowanie! Przed wami kolejne wyzwania, i mamy nadzieję, że skuteczne wykorzystanie nabytych umiejętności. Powodzenia!
          
01.02.2022 r.
Po intensywnym miesiącu rekrutacji rozpoczęliśmy realizację szkoleń w ramach projektu „Lepsze jutro 3”. Pierwszy dzień to tradycyjnie już przywitanie, zapoznanie uczestników z zasadami, a także dopełnienie wszelkich formalności poprzez podpisanie umów szkoleniowych i wypełnienie niezbędnych dokumentów. Kolejny krok to wstępne szkolenie BHP. Teraz nasi uczestnicy są już gotowi, by podjąć stojące przed nimi wyzwanie.
Uczestnictwo rozpoczęło 49 osób w trzech specjalnościach : pracownik terenów zieleni, pracownik gospodarczy oraz opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej. Przed uczestnikami czas nauki i rozwoju, który ma zaowocować nabyciem nowych umiejętności i podjęciem pracy. Zajęcia odbywać się będą w Zielonej Górze, a także gminach Otyń i Sulechów. Dołożymy wszelkich starań by był to owocny i miły czas!
     
 
     

Grudzień

10, 13.12.2021 r.
Święta coraz bliżej! Jak wasze przygotowania do Bożego Narodzenia? U nas praca wre. Ostatni tydzień  to ubieranie choinek oraz przygotowanie ozdób świątecznych z uczestnikami.
Jest pięknie. Uczestnikom projektu „Lepsze jutro II” dziękujemy za pomoc i wprowadzanie świątecznego nastroju!
          
 
          

Lepsze Jutro II. Kolejne osoby na rynku pracy

Kolejny kursanci opuszczają Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Placówka zakończyła następną edycję projektu Lepsze Jutro II.
Jego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy.

Listopad

2.11.2021 r.
Kolejna grupa rozpoczęła udział w projekcie. W ramach VI edycji 48 osób rozpoczęło kurs w specjalności  Robotnik gospodarczy. Pierwszy dzień to zapoznanie z zasadami uczestnictwa, wypełnianie niezbędnych dokumentów oraz szkolenie BHP prowadzone przez doświadczoną kadrę selabhp. Teraz przed nami pół roku nauki, samorozwoju i ciężkiej, ale przyjemnej pracy, która mamy nadzieję wyda oczekiwane owoce.
          
2.11.2021 r. 
Zakończyliśmy V edycję projektu „Lepsze jutro II” . Pożegnaliśmy dziś 21 uczestników  szkolenia Robotnik gospodarczy. Absolwenci otrzymali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje oraz upominki.
Jesteśmy wdzięczni, że przez ostatnie miesiące mogliśmy towarzyszyć wam w rozwoju. Niech droga jaką zaczęliście z nami prowadzi do wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Mimo zakończenia udziału w projekcie, drzwi naszego Centrum nadal pozostają dla was otwarte. Dziękujemy i życzymy powodzenia!
          

Październik

28.10.2021 r.
Uczestniczki z grupy „Opiekun środowiskowy” wzięły udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilka godzin bardzo ważnej wiedzy, zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze, podane w przystępny sposób. Wyposażamy naszych uczestników w niezbędne umiejętności. Ta wiedza przydać się może codziennie!
          
 
          
26, 27.10.2021 r.
Pora na egzaminy! Ostatnie pół roku pracy i nauki oraz nabyte w ten sposób umiejętności uczestnicy grupy „Robotnik gospodarczy” mieli okazję potwierdzić podczas egzaminów zawodowych, które odbyły się w miniony wtorek.  Dodatkowo osoby, które zdecydowały się wziąć udział w kursie obsługi wózka widłowego przystąpiły do egzaminu z tego zakresu w środę. Ostatni tydzień uczestnictwa w projekcie jest więc intensywny. Niech nabyte umiejętności i zdobyta wiedza owocują w życiu zawodowym!
          
 
          
15.10.2021 r.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Z przyszłymi pracownikami socjalnymi, a obecnie studentami UZ  spotkaliśmy się, by opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy  i jak na co dzień wygląda nasza praca.
Spotkanie było także okazją do opowiedzenia, jakie projekty realizujemy i  zachęcenia do rozpropagowania naszej działalności wśród osób potrzebujących wsparcia.
Odpowiadaliśmy też na liczne pytania. Widząc pasję, zainteresowanie i chęć rozmowy jesteśmy bardzo podbudowani, że kolejne pokolenia także pełne są chęci,  by pracować na rzecz innych.  Dziękujemy za odwiedziny i zapewniamy, że zawsze możecie liczyć na dobrą radę starszych kolegów i koleżanek.
          
14.10.2021 r.
Naszym zadaniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna. Pragniemy, by każdy z uczestników po zakończeniu udziału w projekcie mógł swobodnie poruszać się po rynku pracy i znaleźć taką posadę, jaka odpowiadać będzie ich kwalifikacjom i oczekiwaniom. Podejmujemy konkretne działania w tym kierunku organizując między innymi spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Odwiedzili nas przedstawiciele Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze oraz firmy Grupa24, by z osobami ze specjalności Robotnik gospodarczy, które pod koniec października zakończą udział w projekcie „Lepsze jutro II”, porozmawiać o możliwościach i perspektywach zatrudnienia. Konkretne odpowiedzi i przedstawione oferty wzbudziły zainteresowanie, liczymy więc na to, iż jak największa liczba naszych podopiecznych znajdzie swoje miejsce na rynku pracy.
     
13.10.2021 r.
Kolejna wizyta po sąsiedzku! Tym razem odwiedziliśmy mieszkańców Noclegowni w Zielonej Górze. Podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych zachęcaliśmy do aktywizacji poprzez uczestnictwo w projekcie „Lepsze jutro II” . Mamy nadzieję na wymierne efekty naszej współpracy!
     
12.10.2021 r.
Jesień w pełni, zima za pasem, a my już myślimy o wiośnie. Pracownicy, współpracownicy i uczestnicy organizowanych przez nas szkoleń, czyli My, razem jako Centrum Integracji Społecznej, postanowiliśmy włączyć się do tegorocznej akcji „Zielonogórskie Pola Nadziei”. Kilkaset cebulek wiosennych kwiatów błyskawicznie zyskało nabywców, a uzbierana w ten sposób kwota trafiła  na konto Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła. Większość z nich zasadzona została przed budynkiem naszego Centrum. Za kilka miesięcy wraz z przychodzącą wiosną, przypomną nam o tej akcji ślicznym, kolorowym, kwietnym dywanem. Czekajcie na naszą relację. Tymczasem zachęcamy was do wsparcia tej i innych, podobnych inicjatyw z naszego miasta.  Niech na wiosnę każdy skwer i trawnik pokryje się polami kwiatów, które przypominać będą, że zawsze warto mieć nadzieję, a po każdej, nawet najbardziej szarej zimie przychodzi cudna wiosna.
          
 
          

Wrzesień

29, 30.09.2021 r.
Zorganizowano spotkania z prowadzącymi zajęcia społeczne, instruktorami zawodu oraz liderami grup ze specjalności: opiekun środowiskowy, pracownik budowlany i pracownik sklepowy. Podsumowano pierwszy miesiąc zajęć, planowano kolejne, a także dyskutowano o kolejnych krokach, jakie podejmowane będą przy dalszej realizacji projektu „Lepsze jutro II”.  Wymiana uwag i spostrzeżeń na pewno pomoże jeszcze bardziej dostosować naszą ofertę do oczekiwań i wymagań uczestników. 
          
17.09.2021 r.
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska. Już po raz 28 Fundacja Nasza Ziemia zachęca by wziąć udział w lekcji poszanowania środowiska.  My także postanowiliśmy przyłączyć się do tych działań. Pracownicy  i uczestnicy sprzątali tereny zielone znajdujące się nieopodal naszego Centrum. Było co robić, a worki zapełniały się błyskawicznie  Wielki finał akcji już w najbliższy weekend. Zgodnie ze stwierdzeniem: „Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć w świecie” zachęcamy was byście wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali choć malutki fragment waszego-naszego świata. 
          
 
          
11.09.2021 r.
Odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze. Opowiadaliśmy słuchaczom szkoły o działalności CIS i  projekcie „Lepsze jutro II”.  Dziękujemy za taką możliwość. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta w gościnnych progach naszego "sąsiada". Czekamy już na rewizytę i cieszymy się na jeszcze lepszą współpracę.
     
3.09.2021 r.
Nie od dziś wiadomo, że sport to świetny sposób na integrację. W ramach pracowniczego dnia sportu, uczestnicy naszego projektu odbywający praktyki zawodowe w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, wzięli udział w kilku nietypowych konkurencjach sportowych np. rzut klapkiem dyrektora. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy. 
     

     
1.09.2021 r.
Rozpoczęcie VI edycji projektu „Lepsze jutro II” za nami. 40 osób -  pracowników sklepowych, budowlanych i opiekunów środowiskowych spotkało się z kadrą CIS na oficjalnej inauguracji.
Pierwszy dzień w CIS to zawsze spotkanie organizacyjne oraz  szkolenie BHP.
Nauka rozpoczęta! Niech będzie owocna i przyniesie wymierne efekty! 
          
1 2 3
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL