Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Kronika projektu

Kwiecień

24.04.2023 r.
Wrocławskie Centrum Integracji dziękujemy za odwiedziny i niezwykle przyjemną, a zarazem pouczającą lekcję wymiany doświadczeń i dobrych praktyk!
     
22.04.2023 r.
To była świetna sobota nie dość, że piękna pogoda to dołożyliśmy swoją cegiełkę na DzieńZiemi i posadziliśmy las!
Cieszymy się, że razem z naszymi uczestnikami mogliśmy wziąć udział w akcji pod patronatem Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze.
          
19.04.2023 r.
Targi pracy "Aktywizuj się na wiosnę" za nami. Cieszymy się, że po dłuższej przerwie mogliśmy powrócić do takiej formuły aktywizacji naszych uczestników oraz absolwentów.
A we współpracy z Lubuska Wojewódzka Komenda OHP udało nam się dotrzeć także do większego grona odbiorców, m.in. do młodzieży zielonogórskich szkół. Mamy nadzieję, że taka formuła targów na stałe wpisze się w nasze działania!
Serdeczne podziękowania jeszcze raz kierujemy do naszych kolegów z Lubuska Wojewódzka Komenda OHP oraz do wszystkich wystawców, którzy tego dnia postanowili działać razem z nami.
Dziękujemy za obecność:
Piotr Barczak - Lubuski Komendant OHP
Renata Mach - dyrektor Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze
Nina Kowalonek - zastępca dyrektora Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
Roman Kardowski - kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
          
 
         
17.04.2023 r.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna! a tym bardziej w zawodzie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych nasi podopieczni szkolący się w tej specjalności odbyli kurs pierwszej pomocy.
Wiedza praktyczna to podstawa, dlatego też nie obyło się bez ćwiczeń.
14.04.2023 r.
"Serca na odwyku" to spektakl, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w Lubuski Teatr w piątkowe popołudnie. Bawiliśmy się znakomicie! 
Komedia ta, ukazując perypetie w relacjach damsko-męskich, wywołała u nas zarówno łzy śmiechu, jak i wzruszenia. 
A teraz, naładowani pozytywną energią, z uśmiechem rozpoczynamy kolejny tydzień.
3.04.2022 r.
Kolejne zajęcia, które upłynęły nam w artystycznym i wielkanocnym klimacie nasz pracownik socjalny w ramach zajęć społecznych ogłosił konkurs na najładniejsze ozdobne jajko wielkanocne! 
Oj, będzie z czego wybierać, dziękujemy za mile spędzony czas.
         

Marzec

27.03.2023 r.
Kic kic zapanował dziś u nas iście zajączkowo-wiosenno-świąteczny klimat a to za sprawą pani Sylwii Sylwia Gromacka-Staśko, która dla naszych uczestników przeprowadziła warsztaty wielkanocne w malowaniu farbami akrylowymi na drewnie. A oto efekty naszych prac!
          
21.03.2023 r.
Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach 
Urząd Miasta Zielona Góra Warto Jest Pomagać
Mamy to!
„Silną grupą pod wezwaniem” dołożyliśmy dziś swoją cegiełkę do bicia rekordu Guinessa w najdłuższym łańcuchu kolorowych skarpetek w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra! 
I to nie byle jaką cegiełkę, bo udało nam się pokolorować blisko 700 papierowych skarpetek, co dało… bardzo dłuuuuuugi łańcuch!
Ale przede wszystkim pokazaliśmy w ten sposób solidarność, szacunek, empatię i zrozumienie wobec osób z Trisomią 21 w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję!
         
 
     
02.03.2023 r.
Wraz z początkiem marca uczestnicy projektu "Lepsze jutro II" z grupy robotnik gospodarczy rozpoczęli praktyki zawodowe! 
Ale najpierw odbyły się spotkania z instruktorami zawodu, podczas których nasi podopieczni poznali swoich instruktorów i uzyskali informacje o przebiegu praktyk.
Przez 5 miesięcy będą uczyć się zawodu w jednostkach takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra, Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., Zielonogórskie Zakłady Usług Miejskich, CKZiU Elektronik, DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze, Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze oraz na terenie naszych partnerskich gmin: Sulechowa  i Świdnicy. 
Zatem do dzieła!
Niech będzie to przede wszystkim czas nauki, który zaowocuje otrzymaniem pracy! Powodzenia.
          

Luty

28.02.2023 r.
Pożegnania nadszedł czas!
Z wielką radością i wdzięcznością podsumowaliśmy 6 miesięczny pobyt naszych uczestników z grup pracownik sklepowy, pracownik budowlany oraz opiekun środowiskowy. Podziw budzi ilość podopiecznych, którzy z sukcesem zakończyli udział w kursach - 42 osoby.
Jesteśmy niezwykle dumni, jak pięknie współpracowały ze sobą grupy, do których przydzieleni byli zarówno obywatele z Polski jak i Ukrainy. Ogrom serca, otwartości i życzliwości!
Gratulujemy wszystkim i życzymy wszystkiego dobrego w każdej dziedzinie życia!
          
27.02.2023 r.
Aktywności mówimy TAK ‼️ 
Dlatego też już po raz kolejny wybraliśmy się do Bowling Club Zielona Góra swoje możliwości na torze mogli sprawdzić uczestnicy z grup pracownik terenów zieleni, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej oraz pracownik gospodarczy
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
23.02.2023 r.
Egzaminy zawodowe za nami! i wiecie co? jesteśmy niezwykle dumni, bo wszyscy kursanci dali z siebie wszystko i otrzymali kwalifikacje.
Wypuściliśmy więc spod swoich skrzydeł pracowników sklepowych, opiekunów środowiskowych oraz pracowników budowlanych w specjalnościach technolog robót wykończeniowych oraz betoniarz-zbrojarz. 
Gratulujemy!
          
Więcej...
18.02.2023 r.
Uczestnicy z grup pracownik sklepowy oraz pracownik budowlany lada moment kończą swój udział w projekcie "Lepsze jutro II". To najwyższy czas, by dowiedzieć się o możliwościach na zielonogórskim rynku pracy!
W tym tygodniu dzięki gościnności Leroy Merlin Polska mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w hipermarkecie, a także zapoznaliśmy się z polityką firmy i działaniami na rzecz lokalnej społeczności.
Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania.
     
Więcej...
17.02.2023 r.
W tym tygodniu nie wychodzimy z kuchni, bo nic tak nie łączy ludzi jak wspólne gotowanie nasi uczestnicy sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali, że będą lepić pierogi.
Dodatkowo, Panie z Ukrainy przygotowały swoje tradycyjne pierogi, więc mogliśmy skosztować nieco innego smaku. 
Wszystkie pierogi smakowały wyśmienicie, a wyszło ich tyle, że najadł się (a raczej objadł) cały CIS.
          
Więcej...
16.02.2023 r.
U nas Tłusty Czwartek zamienił się w tłusty tydzień, bo od poniedziałku nasi uczestnicy sami piekli mini pączusie i robili faworki. 
Dzisiaj każdy także dostał po pączku.
A co tam, pal sześć z kaloriami, zgodnie z tradycją każdy powinien zjeść choć jednego pączka, by przez cały rok nie opuszczało go szczęście! 
          
13.02.2023 r.
Gościliśmy w Centrum naszego absolwenta - pana Jacka, który podzielił się z uczestnikami swoją historią przemiany.
Zaowocowała ona wieloma sukcesami w sporcie. Bardzo dziękujemy za dawkę motywacji i życzymy Panu Jackowi, by dalej z tak wielką pasją realizował swoje cele!
     
01.02.2023 r.
Ponownie podkręciliśmy tempo rozpoczęliśmy kolejną edycję szkoleń w ramach projektu "Lepsze jutro II" i "Lepsze jutro 3". Tym samym udział w projekcie rozpoczęły 52 osoby, które będą szkoliły się w specjalności robotnik gospodarczy oraz 2 osoby jako pracownik fizyczny u Partnera projektu - Zielonogórski Klub Jeździecki Przylep-Lotnisko oraz 9 osób z Ukrainy w specjalności pracownik porządkowy.
W lutym nasi uczestnicy będą odbywali zajęcia w Centrum, a od marca startujemy z praktykami zawodowymi! 
Życzymy powodzenia naszym kursantom!
          

Grudzień

14.12.2022 r.
Coraz bliżej święta! Zobaczcie jaki zapanował u nas klimat!
Razem z naszymi uczestnikami własnoręcznie przygotowaliśmy wieńce dekoracyjne, stroiki i kartki świąteczne oczywiście nie mogło też zabraknąć dekorowania choinek.
Zatem meldujemy gotowość na święta!
          
 
     
09, 12.12.2022 r.
Dzisiejsze zajęcia były równie wyjątkowe, a to za sprawą pana Tomasza uczestnika z grupy opiekun środowiskowy. Wszyscy z uwagą i szacunkiem słuchaliśmy świadectwa abstynencji. Pan Tomasz przedstawił nam proces, który przeszedł w swoim życiu, m.in. dzięki Wspólnocie Anonimowych Narkomanów i programowi 12 kroków. 
Takie świadectwa są niezwykle ważne, dają nadzieję na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia i pokazują, że są ludzie wokół nas chętni nieść pomoc.
Panie Tomaszu, bardzo dziękujemy!
Jeśli doświadczasz uzależnienia możesz skontaktować się ze Wspólnotą Anonimowych Narkomanów. Spotkania odbywają się:
- wtorek 18.00 - 20.00
- sobota 19.00 - 21.00
- mityng otwarty - pierwsza sobota miesiąca
Towarzystwo Integracji Społecznej
Zielona Góra ul. Drzewna 13 (wejście od ul. Sowińskiego).
           
09.12.2022 r.
My się żadnej pracy nie boimy.
Nasi uczestnicy z grupy pracownik budowlany z pełnym zaangażowaniem, energią do pracy i pozytywnym nastawieniem remontują mieszkanie na prośbę i w ramach naszej współpracy z Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 
Zobaczcie sami!
          
 
09.12.2022 r.
Dziś mieliśmy wyjątkowe zajęcia!
Pan Waldemar Biela (zapamiętajcie to nazwisko, bo jesteśmy przekonani, że jeszcze kiedyś je usłyczycie!) uczestnik z grupy pracownik terenów zieleni opowiedział nam o swoich dwóch największych pasjach - bonsai i sztuce.
I tak oto w CIS miała miejsce wystawa obrazów oraz kolekcji drzewek pana Waldemara. Jesteśmy oczarowani talentem, o którym dowiedzieliśmy się całkiem przypadkowo, kiedy to podczas zajęć został na kartce w zeszycie naszkicowany portret instruktora! A jakby tego było mało, pan Waldemar pisze przezabawne wiersze. Człowiek orkiestra i inspiracja dla innych!
          
 
          
05.12.2022 r.
Jak grudzień to...? Oczywiście, że pieczenie świątecznych pierniczków! I u nas nie mogło zabraknąć tej cudownej tradycji, dlatego też z naszymi podopiecznymi z Ukrainy uruchomiliśmy dziś pierniczkową produkcję, a następnie udekorowaliśmy nasze wypieki.
Miło spędzony czas, a jak teraz pachnie w Centrum! Pycha
          
 
          

Listopad

25.11.2022 r.
Dostajesz tyle od innych ile sam dajesz.
Dobrym przykładem jest dzisiejszy dzień i spotkanie podsumowujące zajęcia z języka polskiego dla naszych uczestników z Ukrainy.
Rozmowom pełnym śmiechu i wzruszeń nie było końca! A nasze panie z Ukrainy z tej okazji przygotowały przepyszne ciasta.
Kurs przeprowadziła pani Danuta Helińska z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze. Taki sąsiad to skarb! Nie dość, że profesjonalnie, to jeszcze z prezentami na koniec!
To była przede wszystkim nauka naszego ojczystego języka, ale też lekcja empatii, otwartości na drugiego człowieka oraz dawka pozytywnej energii za co z całego serca dziękujemy!
          
 
     
23.11.2022 r.
Jedzonko, koce i zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół dostarczone do OTOZ Animals - Schronisko Zielona Góra.
Dziękujemy, wszystkim którzy wsparli naszą akcję.
     
10.11.2022 r.
Dziś mieliśmy krótką lekcję historii.
Z okazji jutrzejszego Narodowego Święta Niepodległości razem z naszymi uczestnikami przygotowaliśmy kotyliony. 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
          
 
     

Październik

31.10.2022 r.
Połączyliśmy dziś swoje siły i razem z uczestnikami w ramach naszej wewnętrznej akcji sprzątania świata zabraliśmy się za porządki alejek i zapomnianych nagrobków w Cmentarz Zielona Góra.
Bardzo dziękujemy naszym podopiecznym za tak liczne przybycie i zaangażowanie.
          
 
          
31.10.2022 r.
Jak to mówią, wszystko co dobre, szybko się kończy... i tak w błyskawicznym tempie minęło nam pół roku z naszymi uczestnikami z grupy robotnik gospodarczy. Był to czas niezwykle miły, a grupa ta może być wzorem dla innych w swoim zaangażowaniu, frekwencji na zajęciach i poczynionych postępach!
31 października miało miejsce zakończenie VII edycji projektu "Lepsze jutro II". 27 osób z sukcesem zakończyło udział w projekcie. Do historii CIS-u przejdzie ilość 6 wyróżnionych osób! które swoją postawą pokazały, że zmiany na lepsze są możliwe.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych i jednocześnie czujemy, że to co robimy ma sens.
          
26, 27.10.2022 r.
Kursanci z grupy robotnik gospodarczy w ramach projektu "Lepsze jutro II" mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności.
Gratulujemy i mamy nadzieję, że ten kolejny krok będzie Was motywował do aktywności zawodowej. 
     
 
     

Wrzesień

30.09.2022 r.
A taką super-koszulkę od swoich super-podopiecznych z grupy opiekun środowiskowy dostał nasz super-pedagog - pani Benia Iwanaszko na zakończenie miesiąca zajęć teoretycznych!
                
30.09.2022 r.
Nasza integracja to nie tylko spacery na świeżym powietrzu, ale również korzystanie z dobrodziejstw kultury.
Tym razem z uczestnikami z grupy opiekun środowiskowy wybraliśmy się do Cinema City Poland obejrzeć wzruszającą historię "Johnny". Wspaniały wzruszający film, genialna gra aktorska, a przede wszystkim historia wspaniałego Człowieka, serdecznie polecamy!
          
28.09.2022 r.
Kiedy minął ten wrzesień? Nie wiemy, ale wiemy za to, że Ania, Julia, Magda i Klaudia, które jako studentki 
Praca Socjalna Uniwersytet Zielonogórski realizowały w tym miesiącu praktykę w CIS mają zadatki na świetnych pracowników - empatyczne, zorganizowane i nie bojące się wyzwań!
A ich pomoc w gorącym okresie realizacji kolejnych CISowych wyzwań była nieoceniona!
Dziękujemy Wam dziewczyny, życzymy wielu  sukcesów i do zobaczenia! 
21.09.2022 r.
Jesienna pogoda nam niestraszna!  
Tym razem uczestnicy z Ukrainy z grup pomoc kuchenna i pracownik porządkowy oraz nasi praktykanci zawodowi, integrowali się oglądając zabytkowe ekspozycje w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli.
     
12, 19.09.2022 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim dziękujemy za współpracę! 
Kolejne spotkanie informujące o możliwościach wsparcia i korzyściach płynących z funduszy europejskich za nami.
     
19.09.2022 r.
Jak zawsze możemy liczyć na naszych sąsiadów - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze.
Regularnie przedstawiają uczestnikom projektu ofertę edukacyjną, stwarzając tym samym kolejne możliwości rozwoju.
Dziękujemy za naszą owocną współpracę!
          
16.09.2022 r.
Nasi ukraińscy uczestnicy z grup pomoc kuchenna i pracownik porządkowy w ramach zapoznawania z instytucjami pomocowymi działającymi w naszym mieście wybrali się do Schroniska Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze prowadzone przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Pracownicy placówki przedstawili zasady pobytu w placówce oraz opowiedzieli o podejmowanych działaniach.
Nasi kursanci byli pozytywnie zaskoczeni miejscem, a zapytani o wrażenia powiedzieli, że jest tam jak w domu.
14.09.2022 r.
Kolejne miejsce na mapie odhaczone. Tym razem chcieliśmy pokazać naszym uczestnikom z Ukrainy odrobinę lokalnej historii, dlatego wybraliśmy się na spacer do Park Książęcy Zatonie.
Cieszymy się, że możemy aktywnie spędzać czas i integrować się także poza siedzibą Centrum. Jeśli mowa o integracji to dotyczy ona nie tylko uczestników! Podczas wycieczki towarzyszyły nam studentki pracy socjalnej, które odbywają u nas praktyki zawodowe.
          
08.09.2022 r.
Odwiedziliśmy zielonogórski Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda.
Wraz z uczestnikami grup: pracownik porządkowy i pomoc kuchenna spędziliśmy przemiły czas na świeżym powietrzu, w jednym z najbardziej popularnych miejsc spacerowych w Zielonej Górze. Przyroda, zieleń, cisza i spokój to elementy sprzyjające integracji i budowaniu pozytywnego nastroju.
Uczestnicy biorący udział w wycieczce przyjechali do nas z Ukrainy i z wielką ochotą poznają nasze piękne miasto! 
Przed nami kolejna wyprawa, ale o tym niebawem!
          
01.09.2022 r.
Wraz z początkiem września 68 osób rozpoczęło udział w VIII edycji projektu "Lepsze jutro II". Przez najbliższe 6 miesięcy będziemy spotykać się na zajęciach społecznych i zawodowych by kształcić naszych uczestników w specjalnościach: Pracownik sklepowy, Pracownik budowlany oraz Opiekun środowiskowy. Zaczęliśmy tradycyjnie od przywitania i wszelkich formalności. Przy podpisywaniu niezbędnych dokumentów mogliśmy porozmawiać i bliżej się poznać. Kolejny niezbędny punkt to szkolenie bhp. I tak minął nam pierwszy dzień. Ruszamy teraz na pełnych obrotach. Niech ten czas będzie dla was pełny rozwoju i nauki. Będziemy was wspierać i wam towarzyszyć! 
          
 
          

Sierpień

31.08.2022 r.
Wraz z końcem sierpnia swój udział w VII edycji projektu "Lepsze jutro II" zakończyli uczestnicy z grup: Opiekun środowiskowy, Pracownik budowlany oraz Pracownik sklepowy. Najpierw oficjalna część czyli wręczenie dokumentów potwierdzających nabyte kwalifikacje, a następnie luźniejsze rozmowy, chwile wspomnień i pyszne ciacho. Bardzo wam gratulujemy i dziękujemy za wspólny czas. Trzymamy kciuki byście wiedzę i umiejętności wykorzystali jak najlepiej.
          
 
          
25.08.2022 r.
Uczestnicy projektu "Lepsze jutro 3" z grup: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy od początku sierpnia pod okiem doświadczonych nauczycieli mogą uczyć się naszego pięknego języka. Początki jak to zwykle bywa nie były najłatwiejsze, ale pracowitość, samozaparcie oraz chęci dają szybkie i wymierne efekty. Obserwowanie waszych postępów daje nam ogromną radość, a kontakt z wami, wymienianie doświadczeń i poznawanie was, jest także dla nas bardzo ważną, życiową lekcją! 
          
17.08.2022 r.
Siódma edycja projektu "Lepsze jutro II" powoli dobiega końca. Do egzaminu z obsługi wózków widłowych przystąpili dziś uczestnicy z grupy, która szkoli się na pracownika budowlanego. Gratulujemy wam przede wszystkim zdobytej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że będą wam przydatne na kolejnych etapach waszego zawodowego życia!
          
12.08.2022 r.
Dziś z uczestnikami projektu "Lepsze jutro II" zawitaliśmy na teren Dzika Ochla by spędzić czas na świeżym powietrzu i integrować się przy smacznościach z grilla. Pogoda i humory dopisały, a kiełbaski, kaszanki i chlebek zaspokoiły apetyty. Zbliża się dłuższy niż zwykle weekend. Zachęcamy was do spędzenia go aktywnie, na łonie natury, przy smacznym jedzeniu i z miłymi ludźmi. Chwila oddechu od codzienności i ładowanie akumulatorów. Widzimy się we wtorek!
          
11.08.2022 r.
Warto wiedzieć!
Nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie wsparcie, możliwości i korzyści wiążą się z funduszami europejskimi. Bardzo dziękujemy za garść fachowej i rzetelnej wiedzy.
          
04.08.2022 r.
Miłe miejsce tuż "za rogiem". Z uczestnikami z grup Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy wybraliśmy się dziś do Starego Kisielina. Zwiedzaliśmy pałac, w którym obecnie mieści się Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Po zwiedzaniu był czas na chwilę oddechu w cieniu drzew, rozmowy, wspólny posiłek oraz warsztaty artystyczne. 
To był bardzo dobry dzień i przemiło spędzony czas. Piękne miejsca są często w bliskim otoczeniu, a udane wycieczki nie muszą odbywać się w bardzo dalekie miejsca. Zapraszamy was do zwiedzania Zielonej Góry i okolic.
          
01.08.2022 r.
Naszą misją jest pomagać!
Dziś powitaliśmy w naszym Centrum grupę obywateli z Ukrainy. Szkolenie z zakresu bhp oraz wypełnienie niezbędnych formalności - od tego zaczęliśmy. Nieśmiałość i niepewność przełamywana uśmiechami. Bariera językowa? Z każdym dniem na pewno będzie nam coraz łatwiej się porozumiewać, jednak dziś nieoceniona była pomoc Pani Moniki Lopko która w roli tłumacza sprawdziła się wzorowo. Bardzo dziękujemy! 
Przed naszymi uczestnikami intensywny kurs języka polskiego oraz zajęcia społeczne, a następnie praktyki w dwóch specjalizacjach: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy. Nowe wyzwanie traktujemy jako możliwość nauki i rozwoju. Jesteśmy pewni, że najbliższe miesiące takie właśnie będą. Zatem do dzieła!
          
01.08.2022 r.
Sześć miesięcy minęło jak jeden dzień Uczestnicy z grup: Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej zakończyli z końcem lipca oficjalnie swój udział w projekcie "Lepsze jutro 3", a dziś podczas uroczystego zakończenia odebrali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Był czas na gratulacje, pochwały, wyróżnienia i pożegnanie. Towarzyszyliśmy wam przez ten czas i dobrze wiemy, że prawdziwe lepsze jutro właśnie się dla was zaczyna. Nie zapomnimy o was na pewno i będziemy wam szczerze kibicować by nabyte umiejętności wydały owoce w waszym życiu. W takich chwilach czujemy jeszcze bardziej, że nasza praca ma sens. Dziękujemy wam!
          

Lipiec

27, 28.07.2022 r.
Po niemal sześciu miesiącach nauki praktycznej i teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy. Uczestnicy pierwszej edycji projektu "Lepsze jutro 3", którzy kształcili się w specjalnościach : Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, w ostatnich dniach lipca przystąpili do egzaminów. Jesteśmy z was bardzo dumni. Wierzymy i życzymy wam, aby nabyte umiejętności były przydatne i przyczyniły się do waszego rozwoju. To była nauka nie tylko dla was. My dzięki wam także uczymy się i rozwijamy. Za to wam dziękujemy i jesteśmy wam bardzo wdzięczni.
          
 
     
22.07.2022 r.
Na integracji znamy się jak nikt. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy w tym zawodowcami! Nie od dziś wiadomo, że wspólne przygotowanie i spożywanie posiłków stymuluje i zacieśnia więzi międzyludzkie. Jedzenie i gotowanie jest, a przynajmniej winno być czynnością społeczną. Dziś część zajęć społecznych odbyło się w … kuchni! Nasi uczestnicy integrowali się dziś robiąc przepyszną pizzę! Zapach ziół i ciasta czuć było w całym budynku. A po wspólnym gotowaniu, wspólne jedzenie i ... sprzątanie Zachęcamy was byście w zbliżający się wielkimi krokami weekend, gotowali ze znajomymi, rodziną, najbliższymi. To naprawdę może być świetnie spędzony czas.
          
11.07.2022 r.
Gdzie nabyć nowe umiejętności i zdobyć kwalifikacje? U nas! Uczestnicy projektu "Lepsze jutro 3" mają możliwość skorzystania z kursu obsługi wózków widłowych. Sześcioro naszych uczestników uczyło się teorii i praktyki, a następnie przystąpiło do egzaminu. Nabyte uprawnienia są bardzo pożądane na rynku pracy, jesteśmy więc pewni, że przydadzą się wam nie raz!
          
01.07.2022 r.
Kiedy wy odliczacie do weekendu, my nie zwalniamy tempa i rozpoczynamy II edycję w ramach projektu "Lepsze jutro 3". Od dziś przez 6 miesięcy 47 uczestników kształcić się będzie w specjalnościach: Pracownik terenów zieleni, Pracownik gospodarczy oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej. Po krótkim wprowadzeniu, przywitaniu i przedstawieniu zasad uczestnictwa przeprowadzono szkolenie BHP. Teraz krótka weekendowa przerwa i wracamy od poniedziałku z zajęciami w CIS.
          
 
          

Czerwiec

14.06.2022 r.
Jak oswajać stres, który może nam towarzyszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie pytania mogą na nas czekać, i co zrobić by wypaść jak najlepiej? Tego mogły dowiedzieć się nasze uczestniczki z grupy pracownik sklepowy podczas symulacyjnej rozmowy kwalifikacyjnej, która przeprowadzana była przez znawcę tematu - Doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Pana Kamila Gintera.
Trening czyni mistrza! Mamy więc nadzieję, że także to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.
          
13.06.2022 r.
Działamy razem! Byliśmy dziś z kolejną sąsiedzką wizytą w zielonogórskiej Noclegowni by mówić o możliwościach aktywizacji jej mieszkańców w ramach realizowanego przez nas projektu"Lepsze jutro 3". Dziękujemy za współpracę i kolejne miłe spotkanie.
09.06.2022 r.
Wzięliśmy udział w Targach Pracy, które odbyły się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Uczestnicy naszych kursów mogli zapoznać się z ofertą pracodawców, a my mogliśmy spotkać się i opowiedzieć o naszej działalności. Dziękujemy za zainteresowanie wszystkim, którzy podeszli do naszego stoiska, a Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Zielonej Górze dziękujemy za zaproszenie i współpracę.
          
 
     
1 2
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL