W mediach

Masz problem ze znalezieniem pracy? Sprawdź ofertę Centrum Integracji Społecznej i zapisz się na kursy przygotowawcze do nowego zawodu!

  • 02-12-2022
Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze pomaga wrócić na rynek pracy osobom wykluczonym społecznie. Już z początkiem stycznia rusza kolejna edycja projektu, którego zadaniem jest przeszkolenie kursantów i w efekcie znalezienie pracy. Z propozycji mogą skorzystać również obywatele Ukrainy.
Masz problem ze znalezieniem pracy, przyjdź do CIS
Centrum Integracji Społecznej zaprasza do udziału w III edycji projektu „Lepsze jutro 3”. Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielona Góra zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Propozycja dotyczy zatem bezrobotnych, mających problem ze znalezieniem pracy oraz funkcjonowaniem w życiu społecznym i zawodowym. Ustawa o zatrudnieniu socjalnym wskazuje wymogi, wśród których, prócz długotrwałego bezrobocia są m.in. posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, trudna sytuacja materialna i korzystanie z pomocy społecznej, czy zwolnienie z zakładu karnego. By ubiegać się o udział w kursach, wystarczy spełniać jedno z wyżej wymienionych kryteriów.
Zdobądź nowy zawód
By móc skutecznie wrócić na rynek pracy CIS proponuje szkolenia w następujących specjalnościach:
opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej,
pracownik gospodarczy,
pracownik terenów zieleni.
Uczestnikami kursów mogą być również obywatele Ukrainy. Specjalnie dla nich CIS oferuje naukę języka polskiego.
Czas trwania szkoleń wynosi 6 miesięcy. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach społecznych i zawodowych. Zajęcia społeczne oraz zajęcia z teorii zawodu będą odbywać się w siedzibie CIS, natomiast zajęcia zawodowe praktyczne w zakładach pracy na terenie Zielonej Góry oraz partnerskich gmin.
- Uczestnikom tych kursów pomagamy znaleźć pracę - mówi Anita Buraczewska, dyrektor CIS w Zielonej Górze. - Bardzo często absolwenci szkoleń, którzy sprawdzili się podczas praktyk zawodowych, dostają umowę o pracę w zakładach, w których odbyli praktyki.
Kursanci mogą też liczyć na pomoc specjalistów, m.in. doradcy zawodowego, psychologa, terapeuty, czy pracownika socjalnego.
Zapewniają:
-comiesięczne wsparcie finansowe,
-dla najlepszych bony szkoleniowe,
-posiłek obiadowy,
-badania lekarskie i szkolenie BHP,
-zwrot kosztów dojazdu,
-odzież ochronną oraz ubezpieczenie NNW.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją