Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zachód

Podopieczni CIS wyremontowali mieszkania komunalne

Podopieczni Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze pomogli osobom w potrzebie i wyremontowali im mieszkania.
Mowa o uczestnikach kursu na pracownika budowlanego, którzy w ramach praktyk przeprowadzili generalne remonty w siedmiu lokalach komunalnych na terenie miasta.
Jak mówi Anita Buraczewska, dyrektorka zielonogórskiego CIS-u, były to mieszkania użytkowane przez osoby starsze, schorowane lub rodziny wielodzietne, których nie stać było na samodzielny remont:
Anita Buraczewska przypomina, że podopieczni Centrum Integracji Społecznej to najczęściej osoby, które znalazły się na życiowym zakręcie i same potrzebują wsparcia.
Tymczasem, w ramach projektu, pomogli oni innym zielonogórzanom i przy okazji nauczyli się nowego zawodu:
Dodajmy, że podopieczni Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze szykują się już do remontów kolejnych mieszkań komunalnych. Okazuje się bowiem, że takie działanie przynosi efekty, bo trzy panie, które w nim uczestniczyły, znalazły już stałą pracę.

Rekrutacja do trzeciej edycji projektu „Lepsze jutro 3”

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło rekrutację do trzeciej edycji projektu „Lepsze jutro 3”.
Projekt adresowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także do obywateli Ukrainy, którzy poszukują pracy lub chcą się przekwalifikować zawodowo.
Anita Buraczewska, dyrektorka zielonogórskiego CIS-u, podkreśla, że tym razem szkolenia realizowane będą w zakresie trzech specjalności – pracownik terenów zieleni, pracownik gospodarczy i opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej

Rusza nabór do kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro II”

Szukasz pracy, chcesz się nauczyć nowego zawodu, potrzebujesz wsparcia doradcy zawodowego? Zgłoś się do projektu "Lepsze jutro II"! Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczyna właśnie nabór do siódmej edycji projektu, w ramach którego przeszkolono już ponad 700 osób.

Lepsze Jutro II. Kolejne osoby na rynku pracy

Kolejny kursanci opuszczają Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Placówka zakończyła następną edycję projektu Lepsze Jutro II.
Jego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy.

CIS wraca do stacjonarnych szkoleń zawodowych

Po wielu miesiącach przerwy, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze wraca do normalnej pracy i wznawia szkolenia zawodowe w formie stacjonarnej.
Placówka szkoli teraz w sześciu specjalnościach, m.in. opiekun środowiskowy, pracownik budowlany, robotnik gospodarczy czy sprzedawca.
– Cieszymy się, że w końcu możemy działać, tak jak powinniśmy – mówi dyrektorka zielonogórskiego CIS Anita Buraczewska....

Targi pracy będą, jak minie zakaz…

Mimo obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze trwają przygotowania do kolejnych Targów Pracy.
Wydarzenie zaplanowano na 25 marca, a więc dokładnie tydzień po zakończeniu obowiązującego do 18 marca zakazu organizacji imprez i spotkań o charakterze masowym.

Kolejny nabór do projektu „Lepsze Jutro II”

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczyna rekrutację do czwartej edycji projektu "Lepsze jutro II".
Program adresowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – m.in. do bezdomnych, uzależnionych, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych czy pozostających pod opieką ośrodków pomocy społecznej.

Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój…

Czy i w jaki sposób osoby bezrobotne, bezdomne, po odbyciu kary więzienia, uzależnione, zagrożone wykluczeniem społecznym mogą zmienić swoje życie? Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój. Możesz zgłosić się do projektu „Lepsze jutro”.
Ekspertki: Nina Kowalonek z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Anita Buraczewska z Centrum Integracji Społecznej, koordynator projektu.

Kategoria: Lubuskie 2020 – edycja II

Szukasz pracy? Przyjdź na szkolenie!

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na kolejne szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Szkolenia odbywać się będą pod hasłem „Lepsze jutro” i są przeznaczone m.in. dla bezdomnych, długotrwale bezrobotnych lub osób, które opuściły zakłady karne.
Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już w marcu.
– Zajęcia odbywać się będą także w firmach, sklepach i zakładach pracy, tak więc osoby biorące udział w szkoleniu będą miały większą szansę na bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracodawcą – mówi Dagmara Machlaj z zielonogórskiego CIS.
1 2 3
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL