Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
TVP Gorzów Wielkopolski
Targi Pracy w Zielonej Górze. Poszukiwani są mechanicy, elektrycy. Kto jeszcze?
- 22-05-2024
- drukuj
„Praca? Jestem na tak” - to hasło tegorocznych Targów Pracy zorganizowanych w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Firmy poszukiwały m.in. mechaników, magazynierów czy kasjerów. Pojawiły się też oferty służb mundurowych.
Targi Pracy to dobra okazja do znalezienia ciekawych ofert przede wszystkim przez uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osoby szkolące się w Centrum Integracji Społecznej. Tym razem kandydaci mieli do wyboru propozycje kilkunastu firm. Jak mówili, takie decyzje nie są proste. Każdy ma swoje wymagania, odnośnie przyszłej pracy.
Na targach wystawiały się głównie firmy z Zielonej Góry, które poszukiwały chętnych do pracy w branżach: kosmetycznej, handlowej, motoryzacyjnej, czy logistycznej.
"Zależało nam na tym, aby pracodawcy mieli jak najbardziej zróżnicowane oferty pracy, bo my też, jako CIS, w różnych specjalnościach szkolimy osoby bezrobotne, przygotowujemy do powrotu na rynek pracy."
Anita Buraczewska, dyrektorka Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
Wystawiające się na targach firmy liczyły, że uda im się znaleźć chętnych do pracy w tak poszukiwanych zawodach, jak elektryk, mechanik, czy kasjer.
Targi Pracy w Zielonej Górze zostały zorganizowane przez Centrum Integracji Społecznej oraz Lubuską Wojewódzką Komendę OHP.
Pokaz mody i randka w ciemno. Zielonogórski CIS zorganizował wyjątkowy Dzień Kobiet
- 12-03-2024
- drukuj
Podopieczni Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze większość atrakcji na Dzień Kobiet przygotowali samodzielnie. Jak mówili, to była nie tylko dobra zabawa. Dzięki takim imprezom mogą nawiązywać nowe relacje i wzmacniać te, które już są.
Uczestnicy pokazu mody zaprezentowali kilkanaście wieczorowych sukien, garniturów i innych stylizacji. Dobór ubrań nie był najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa. Chociaż później publiczność mogła oddać głos na swoich faworytów, którzy zaprezentowali się ich zdaniem najlepiej.
Przygotowania do show trwały od rana. Istotna była nie tylko sama kreacja. Trzeba było się dobrze zaprezentować z każdej strony. Dlatego Panie musiały zadbać też o fryzury i makijaże.
Podopieczni Centrum Integracji Społecznej bardzo ciepło przyjęli pomysł zorganizowania takiej imprezy.
Pracownicy CIS-u podkreślają, że takie działania są ważne. Placówce chodzi nie tylko o reintegrację zawodową, ale też taką zwykłą, ludzką.
OHP i CIS zorganizowały spotkanie pracodawców z szukającymi zatrudnienia
- 20-04-2023
- drukuj
Choć dzisiaj jest ich mniejszość, to nadal są osoby, które mają problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Dlatego, 19 kwietnia, Centrum Integracji Społecznej oraz Ochotnicze Hufce Pracy zorganizowały w Zielonej Górze specjalne targi, na których takie osoby mogły się spotkać bezpośrednio z pracodawcami. Wiele firm jest gotowych od podstaw przygotować do zawodu osoby bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji.
Projekt "Lepsze jutro 3" Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
- 05-01-2023
- drukuj
To szansa dla tych, którzy nie poddali się mimo przeciwności losu. Walczyli z bezdomnością, nałogami czy przez pandemię stracili pracę. Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze w ramach projektu "Lepsze jutro 3" pomaga im zmienić swoje życie.
Pani Martyna bierze udział w projekcie "Lepsze jutro" i dzięki temu znalazła swoją pasję. Poznała też nowych ludzi w podobnej życiowej sytuacji. Tak jak pan Tomek, który całkowicie zmienia swoje życie i chce zostać opiekunem środowiskowym. Taka szanse ma dzięki jednemu z kursów organizowanemu w ramach projektu.
Za kilka dni, po nowym roku w Centrum Informacji Społecznej rozpocznie się kolejna rekrutacja dla osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zupełnie za darmo. To kursy m.in. pracownika gospodarczego czy terenów zielonych. Na starcie 50 uczestników odbywa spotkania z doradcami zawodowymi.
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mogą liczyć też na pakiet bezpłatnych badań i wsparcie materialne.
Oprócz teorii w ramach kursów zawsze przewidziana jest praktyka. CIS współpracuje z wieloma instytucjami w tym zakresie.
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro 3”, mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przy ulicy Staszica. Kolejne kursy w lutym.
Rozpoczęła się rekrutacja do 6. edycji projektu "Lepsze jutro II"
- 21-10-2021
- drukuj
To szansa dla tych, którzy nie poddali się i pokonali swoje słabości. Walczyli z nałogami, bezdomnością, albo z powodu pandemii zostali bez pracy. Projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze ma pomóc im zmienić swoje życie.
Katarzynie Księżarczyk pandemia koronawirusa szczególnie dała się we znaki. Kobieta straciła pracę, ale nie poddała się i zapisała na kurs pracownika gospodarczego w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej. Dodatkowo rozpoczęła też tam szkolenie na operatora wózka widłowego.
Pani Kasia jest jedną z kilkudziesięciu osób, które zdobywają nowe kwalifikacje w Centrum Integracji Społecznej.
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mają zagwarantowane m.in.: ciepły posiłek, zwrot kosztów dojazdu, zasiłek, stypendium szkoleniowe oraz dodatki motywacyjne.
Kurs zaczyna się zajęciami teoretycznymi z doradcami zawodowymi i terapeutami.
Po teorii przychodzi czas na praktykę zawodową. Centrum Integracji Społecznej stawia na współpracę zarówno z firmami, jak i instytucjami miejskimi.
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro II” mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze do końca października. Kolejny kurs rozpocznie sie 2 listopada.
TVP Gorzów Wielkopolski
- 12-03-2019
- drukuj