Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - informacyjna projektowa
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Raport o stanie zapewniania dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
Kronika
Październik
- 19-03-2019
- drukuj
26-28.10.2011 r.
Kursanci uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Joannę Hołubowicz – specjalistę ds. kształtowania wizerunku. Podczas wykładów dowiedzieli się, jak należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jaki makijaż będzie odpowiedni na uroczystą kolację i dlaczego tak ważne jest, aby zawsze pamiętać o znanym przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą”. Panie wykonywały też makijaż samodzielnie.
W drugiej części dnia odbywały się spotkania z Hanną Kucharską – prawnikiem, która zapoznawała uczestników z podstawami prawa rodzinnego oraz prawa pracy. Pomagała też w rozwiązywaniu indywidualnych problemów słuchaczy.
22.10.2011 r.
W siedzibie CIS odbyły się warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania.
Uczestnicy wysłuchali wykładów nt. społeczno-ekonomicznej sytuacji osób chorych na celiakię oraz sposobów rozpoznawania i leczenia choroby. Były też prezentacje bezglutenowej żywności.
W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Wśród nich byli również „absolwenci” naszych kursów.
19.10.2011 r.
Z uczestnikami spotkał się Rzecznik Konsumentów Włodzimierz Hibner. Podczas dwugodzinnego wykładu zapoznał słuchaczy
z obowiązującymi przepisami dotyczącymi obowiązków sprzedawców i praw klientów. Przekazał też wiedzę związaną z warunkami reklamacji towaru oraz odpowiadał na liczne pytania i wątpliwości słuchaczy.
z obowiązującymi przepisami dotyczącymi obowiązków sprzedawców i praw klientów. Przekazał też wiedzę związaną z warunkami reklamacji towaru oraz odpowiadał na liczne pytania i wątpliwości słuchaczy.
15.10.2011 r.
Kursanci ostatniej edycji projektu pt. „Aktywność się opłaca” zwiedzali Wrocław. Dla wielu była to pierwsza wizyta w tym mieście.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i tak razem uczestnicy podziwiali Panoramę Racławicką oraz Ogród Botaniczny.
Głównym punktem dnia był spektakl „Carmen” George’a Bizeta w Operze Wrocławskiej. Uczestników urzekła charakterystyczna dla tej opery niezwykła barwność muzyki oraz swoista hiszpańska „egzotyka”. Mimo zmęczenia całodniowym zwiedzaniem z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli to jedno z najpopularniejszych dzieł światowej muzyki operowej.
03-12.10.2011 r.
Uczestnicy z grupy kucharz małej gastronomii poszerzali swoją wiedzę oraz umiejętności zawodowe podczas zajęć z zakresu aranżacji stołu. Przez 6 dni uczyli się, jak rozróżniać zestawy naczyń stołowych, czym różni się porcelana od porcelitu, a także jak nakrywać do stołu przy poszczególnych rodzajach dań.
Duże zainteresowanie wzbudziła tematyka związana z dekoracją stołu oraz zasadami savoir-vivru.
Podsumowaniem szkolenia było przygotowanie przez uczestników okolicznościowego przyjęcia.
01.10.2011 r.
Rozpoczęliśmy akcję „WIETRZENIE SZAF”. Od dziś uczestnicy Centrum mogą przynosić czystą oraz niezniszczoną odzież, w której sami chodzić już nie będą, a która może przydać się innym. Rzeczy przechowywane są w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu, w którym zainteresowani mogą przeglądać oraz wybierać ubrania.
Zachęcamy do udziału w akcji. Podzielmy się z innymi!
Wrzesień
- 19-03-2019
- drukuj
27.09.2011 r.
W ramach wizyty studyjnej blisko 50 pracowników ośrodków pomocy społecznej z woj. świętokrzyskiego wzięło udział w spotkaniu z pracownikami Centrum. O działalności CIS poinformowała Anita Buraczewska – kierownik projektu „Aktywność się opłaca-CIS
w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy”. Z historią powstania i szczegółami funkcjonowania Zielonogórskiej Spółdzielni Socjalnej SUKCES zapoznał zgromadzonych Maciej Drojecki – prezes spółdzielni, a jednocześnie absolwent kursu realizowanego w CIS.
w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy”. Z historią powstania i szczegółami funkcjonowania Zielonogórskiej Spółdzielni Socjalnej SUKCES zapoznał zgromadzonych Maciej Drojecki – prezes spółdzielni, a jednocześnie absolwent kursu realizowanego w CIS.
Uczestnicy wizyty poznawali też specyfikę pracy Centrum, rozmawiali z pracownikami i uczestnikami, podziwiali wiązanki stworzone przez uczestników z grupy ogrodnik-florysta, wytwory rękodzieła artystycznego oraz wypieki autorstwa kursantów z grup pomoc krawiecka oraz pomocnik piekarza-cukiernika.
26.09.2011 r.
W Kalsku odbył się II Lubuski Kiermasz Ogrodniczy. Wśród 250 wystawców byli też przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej. Uczestniczki grupy ogrodnik-florysta prezentowały swoje umiejętności w tworzeniu okolicznościowych wiązanek kwiatowych, a panie
z grupy pomoc krawiecka zachęcały do podziwiania biżuterii oraz różnego rodzaju wyrobów rękodzieła artystycznego. Ku naszej radości wyroby prezentowane na stoisku CIS cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
z grupy pomoc krawiecka zachęcały do podziwiania biżuterii oraz różnego rodzaju wyrobów rękodzieła artystycznego. Ku naszej radości wyroby prezentowane na stoisku CIS cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
19.09.2011 r.
Odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Miasta Zielona Góra.
Członkowie wysłuchali relacji dotyczącej działań prowadzonych przez Centrum, oferty pomocowej oraz szczegółów realizowanego projektu.
Z satysfakcją podzieliliśmy się informacją o wysokim, bo sięgającym ponad 50 proc., wskaźniku osób zatrudnianych po ukończeniu kursów.
15.09.2011 r.
Trwają Dni Zielonej Góry - wyczekiwane przez wielu mieszkańców Winobranie. W mieście nie brakuje muzycznych, kulturalnych oraz sportowych atrakcji.
Uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Allo, allo”. Spektakl odbył się w Lubuskim Teatrze w ramach Winobraniowych Spotkań Teatralnych, a wystąpili w nim aktorzy z gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy.
Zrealizowane w kabaretowo-musicalowej konwencji widowisko zapewniło widzom ponad dwie godziny śmiechu i znakomitego relaksu.
07.09.2011 r.
Odwiedził nas Przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra Adam Urbaniak. Zapoznał się z działalnością placówki oraz szczegółami realizowanego projektu.
Wyraził podziw dla osiąganych rezultatów.
Rozmowa dotyczyła przyszłości Centrum, tj. możliwości kontynuowania naszej misji po zakończeniu realizacji projektu.
06.09.2011 r.
Gośćmi Centrum byli: prezes krakowskiego Stowarzyszenia Aktywizacji Społeczno-Gospodarczej „Małopolskie Forum Pracy” Mariusz Jachimczuk oraz kierownik CIS Anna Banach, którzy poinformowali o programie oddłużania bezrobotnych lokatorów gminnych mieszkań w Krakowie. Inicjatywę tę od blisko roku wspólnie realizują obie instytucje.
W spotkaniu, poza pracownikami CIS, wzięli udział przedstawiciele zielonogórskich instytucji: Irena Radziusz – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Mieczysław Jerulank – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wiktor Fanajło – zastępca dyrektora ZGKiM, Helena Guhl z gorzowskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” oraz Nina Kowalonek – p.o. kierownika Centrum Aktywizacji Zawodowej w PUP.
Mimo, że działania o podobnym charakterze już od jakiegoś czasu realizowane są na zielonogórskim terenie, blisko dwie godziny dyskutowano o możliwości zwiększenia ich efektywności m.in. poprzez bezpośrednie zaangażowanie CIS jako instytucji specjalizującej się w szkoleniach o charakterze nie tylko zawodowym, ale również doradczym oraz terapeutycznym.
Sierpień
- 19-03-2019
- drukuj
30.08.2011 r.
Już sześć miesięcy uczestniczymy w akcji pn. „Odkorkowujemy wrażliwość”. Zbieramy plastikowe nakrętki, przybliżając w ten sposób osoby potrzebujące do zdobycia inwalidzkiego wózka.
Teraz postanowiliśmy rozszerzyć działania i pomóc Toli i Martynce, mieszkankom Krosna Odrzańskiego zmagającym się z chorobą nowotworową. Każdy uzbierany kilogram plastiku to 70 groszy na leczenie dziewczynek.
Nasi uczestnicy podczas półrocznej akcji pokazali, że mimo własnych problemów są wrażliwi na cierpienie innych. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nasz apel spotka się z dużym odzewem!
27.08.2011 r.
Miniona sobota upłynęła uczestnikom na zwiedzaniu górskich okolic. Trzydzieści osób spędziło ten dzień w Szklarskiej Porębie. Odwiedzili Chatę Walońską „JUNA”, była też wycieczka do wodospadu Szklarki oraz uzdrowiska w Świeradowie Zdroju.
Dużą atrakcją dla uczestników, z których część po raz pierwszy była w górach, było zwiedzanie Zamku Czocha – obronnej budowli granicznej z XIII wieku. Malownicze zabudowania, wielkie skarbce i wspaniały widok z wieży zrobiły duże wrażenie na zwiedzających.
12.08.2011 r
.
.
Panie z grupy ogrodnik-florysta wzięły udział w dorocznym Konkursie Kiszenia Ogórków organizowanym przez zielonogórską „Galerię
U Jadźki”. W jednakowych, firmowych koszulkach i własnoręcznie wykonanych wiankach przykuwały uwagę obserwatorów.
U Jadźki”. W jednakowych, firmowych koszulkach i własnoręcznie wykonanych wiankach przykuwały uwagę obserwatorów.
Konkurencja była duża, bowiem w „ogórkowych zmaganiach” udział wzięło 20 uczestników.
Kto okaże się najbardziej utalentowany w tej dziedzinie, przekonamy się za dwa tygodnie. Wtedy to jury oceni smak i jakość wykonanych przetworów.
Trzymamy kciuki za naszą reprezentację!
Lipiec
- 19-03-2019
- drukuj
28-29.07.2011 r.
Agnieszka Szumkowska – lekarz pediatra spotkała się z uczestniczkami grupy opiekun małego dziecka. Tematem dwudniowych warsztatów były zagadnienia związane z opieką i pielęgnacją dziecka do lat 3. Omawiano również schorzenia wieku dziecięcego.
28.07.2011 r.
Uczestniczki czwartej edycji projektu - Elżbieta Korba i Iwona Maj wzięły udział w audycji Radia Zielona Góra.
Gościem red. Przemysława Kobusa był również Marek Kamiński – dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Nasze panie, szkolące się w specjalności pomoc krawiecka na radiowej antenie opowiadały o zajęciach w Centrum, a także o motywacji i zawodowych planach.
26-27.07.2011 r
.
.
Sześć pań – uczestniczek grupy opiekun małego dziecka wzięło udział w zaawansowanym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Tematyka warsztatów została dostosowana do specyfiki zawodu, w którym panie się szkolą. Poza podstawową wiedzą dotyczącą m.in. zabezpieczenia miejsca wypadku duży nacisk położono na umiejętności ratowania życia małego dziecka.
25.07.2011 r.
W ramach zdobywania dodatkowych umiejętności przydatnych zarówno przy poszukiwaniu zatrudnienia, jak też w codziennych życiowych sytuacjach, kursanci wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez instruktorów PCK.
Wszyscy wykazali duże zaangażowanie w praktycznych ćwiczeniach związanych z ratowaniem ludzkiego życia.
Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu sygnowany przez Europejską Radę Resuscytacji.
18-20.07.2011 r.
Hanna Kucharska przeprowadziła warsztaty obejmujące podstawy prawne dotyczące m.in. rejestrowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej i spółdzielni socjalnej, a także prawa rodzinnego oraz prawa pracy.
18-20.07.2011 r.
W co należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Jak wykonać odpowiedni makijaż? Te i inne zagadnienia z zakresu wizażu były tematem spotkań uczestników czwartej edycji projektu z kosmetologiem Joanną Hołubowicz.
Podczas warsztatów kursanci mieli okazję zdobyć zarówno podstawy teoretyczne dotyczące kształtowania wizerunku, jak i umiejętności praktyczne. Zgodnie uznano je za bardzo przydatne w poszukiwaniu pracy.
07.07.2011 r.
Od dziś kursanci uczestniczą w różnych formach aktywności fizycznej takich jak joga, taniec, a także tenis stołowy.
Zajęcia te nie tylko mają pozytywny wpływ na kondycję, sprzyjają również integracji uczestników.
Czerwiec
- 19-03-2019
- drukuj
30.06.2011 r.
Trzydzieści osób zakończyło udział w trzeciej edycji projektu. Po półrocznym przygotowaniu zawodowym i społecznym, wyposażeni
w teczki pełne zaświadczeń potwierdzających zdobyte umiejętności, zmotywowani do działania i pełni wiary w sukces, absolwenci sześciu grup zawodowych ruszają na poszukiwanie pracy. Oczywiście będziemy wspierać i pomagać. I mocno trzymamy kciuki!
w teczki pełne zaświadczeń potwierdzających zdobyte umiejętności, zmotywowani do działania i pełni wiary w sukces, absolwenci sześciu grup zawodowych ruszają na poszukiwanie pracy. Oczywiście będziemy wspierać i pomagać. I mocno trzymamy kciuki!
29.06.2011 r.
Dwanaście osób przystąpiło do egzaminu sprawdzającego potwierdzającego zdobyte w trakcie półrocznego kursu kwalifikacje zawodowe. Kursanci mieli okazję zaprezentować przed egzaminatorami praktyczne umiejętności zawodowe. Odpowiadali również na pytania związane z teorią zawodu. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że pozytywny wynik egzaminu otrzymała cała „dwunastka”!
22.06.2011 r.
Kursanci z grup pomoc krawiecka oraz kasjer-sprzedawca wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez specjalistów
z zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości. Zdobywali m.in. wiedzę dotyczącą przepisów BHP oraz ochrony środowiska. Szkolenie służyło przygotowaniu do egzaminu sprawdzającego, który uczestnicy będą zdawać już za tydzień.
z zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości. Zdobywali m.in. wiedzę dotyczącą przepisów BHP oraz ochrony środowiska. Szkolenie służyło przygotowaniu do egzaminu sprawdzającego, który uczestnicy będą zdawać już za tydzień.
15.06.2011 r.
Wizytę w Centrum złożył Marek Kamiński – Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Interesował się efektami obecnie realizowanego w CIS projektu. Obejrzał również sale, w których odbywają się zajęcia, m.in. pracownię rękodzieła artystycznego.
03.06.2011 r.
Przez cały miesiąc uczestnicy będą zdobywać wiedzę teoretyczną niezbędną do wykonywania wybranego zawodu.
W tajniki fachu wprowadzają kursantów instruktorzy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, 7 godzin dziennie.
01.06.2011 r.
36 osób rozpoczęło udział w czwartej edycji projektu. Celem półrocznych kursów jest aktywizacja zawodowa i społeczna uczestników. Kursanci, poza tzw. wiedzą zawodową, ukończą szkolenia zwiększające szanse na znalezienie zatrudnienia, m.in. obsługi komputera, języka niemieckiego czy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Maj
- 19-03-2019
- drukuj
28.05.2011 r.
Uczestnicy trzeciej edycji projektu wzięli udział w całodniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Byli m.in. na zamku Chojnik oraz nad wodospadem Szklarka. Skorzystali także z atrakcji oferowanych przez gospodarzy Chaty Walońskiej „JUNA”.
27.05.2011 r.
Z problemem przemocy w rodzinie zapoznawała uczestników kierownik zielonogórskiej Policyjnej Izby Dziecka nadkomisarz Małgorzata Barska. Kursanci byli zainteresowani tzw. Niebieską Kartą, będącą często przysłowiową „deską ratunku” dla osób znajdujących się
w trudnej życiowej sytuacji.
w trudnej życiowej sytuacji.
23-24.05.2011 r.
Uczestniczki grup opiekun dzieci i opiekun środowiskowy korzystały z wiedzy i doświadczenia Magdaleny Golińczak – dietetyka.
W trakcie zajęć zdobywały wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci, zasad żywienia niemowląt, dzieci oraz osób starszych, a także sposobów wyliczania składników niezbędnych do oceny stanu odżywienia.
W trakcie zajęć zdobywały wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci, zasad żywienia niemowląt, dzieci oraz osób starszych, a także sposobów wyliczania składników niezbędnych do oceny stanu odżywienia.
20.05.2011 r.
Członkowie wszystkich grup zawodowych uczestniczą w dodatkowych zajęciach z zakresu rękodzieła artystycznego prowadzonych przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu – hafciarki oraz maszyn do filcowania. Podczas warsztatów powstaje biżuteria oraz różnego rodzaju dekoracje. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Materiały niezbędne do wykonywania ozdób otrzymaliśmy z żagańskiej firmy GOLAB S.A., zajmującej się produkcją pościeli, kołder, koców, a także tzw. produktów zdrowotnych jak nakolanniki, nałokietniki i pasy lędźwiowe. Podstawowym tworzywem, z którego powstają produkty jest wysokogatunkowa wełna owcza.
Irena Ciesielska z firmy GOLAB S.A. podczas rozmowy z Joanną Świdkiewicz-instruktorem zawodu grupy pomoc krawiecka
16-17.05.2011 r.
Kursantki z grupy opiekun dzieci wzięły udział z zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Szumkowską – lekarza pediatrę. Omawiano procesy i etapy w rozwoju psychomotorycznym i osobniczym dziecka. Uczestniczki zdobywały również wiedzę dotyczącą najczęstszych chorób dziecięcych, ich specyfiki i implikacji dla dziecka przebywającego w żłobku i przedszkolu. Zainteresowanie wzbudził temat profilaktyki prozdrowotnej.
W tym samym czasie panie szkolące się w zawodzie opiekun środowiskowy brały udział w zajęciach z zakresu geriatrii prowadzonych przez Urszulę Kawalec-Hurny – specjalistę chorób wewnętrznych, geriatrę. Zagadnienia dotyczące przebiegu chorób u osób w wieku podeszłym, organizacja opieki nad osobami starszymi, a także prewencji gerontologicznej spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestniczek zajęć.
15.05.2011 r.
11.05.2011 r
.
.
Odbyła się konferencja dotycząca innowacyjnego projektu badawczego „Pracownik 45+. Przełamywanie barier na rynku pracy” realizowanego przez warszawski Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle. Dyskutowano na temat polepszenia współpracy instytucjonalnej między placówkami działającymi na rzecz osób bezrobotnych, a także roli doradcy zawodowego w procesie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób pozostających bez pracy.
CIS w Zielonej Górze objęło honorowy patronat nad realizacją projektu.
Kwiecień
- 19-03-2019
- drukuj
29.04.2011 r.
Odbył się pokaz carvingu - sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. W warsztatach, zorganizowanych przez Olgę Białkowską-Śmigiel oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku wzięli udział uczestnicy wszystkich grup zawodowych. Nasi kursanci przez ponad godzinę próbowali swoich sił wycinając szyszki z marchewek, różyczki z buraków i łabędzie z jabłek.
Stworzenie tych małych dzieł sztuki okazało się dla uczestników łatwiejsze, niż się początkowo wydawało. Zgodnie też uznano, że carving to zajęcie sprzyjające skupieniu i wyciszeniu.
22.04.2011 r.
Przedstawiciele wszystkich grup zawodowych wzięli udział w comiesięcznym zebraniu liderów. Podczas spotkania omawiano sprawy bieżące dotyczące zajęć zawodowych oraz społecznych, efektów starań uczestników związanych z poszukiwaniem zatrudnienia, a także realizacji Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego.
20.04.2011 r.
Kursanci z grupy ogrodnik-winiarz „odświeżali” zielony teren wokół CIS. Pod kierunkiem instruktora zawodu Jolanty Śledź przycinali rośliny, grabili i nawozili trawę. Miło patrzeć, jak nasz „CISowy” ogród znów zaczyna pięknie rozkwitać.
15.04.2011 r.
Informujemy, że objęliśmy honorowym patronatem realizację innowacyjnego projektu badawczego „Pracownik 45+. Przełamywanie barier na rynku pracy”. Celem jest przeciwdziałanie problemowi bezrobocia osób powyżej 45. roku życia.
Szczegóły znajdują się na stronie.www.pracownik45plus.pl
|
11-13.04.2011 r.
Uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach z zakresu kształtowania wizerunku. Joanna Hołubowicz przekazywała paniom sekrety związane z wykonaniem dobrego makijażu oraz właściwego doboru ubioru na spotkanie z pracodawcą. Kursantom najbardziej podobała się część praktyczna.
Odbywały się również warsztaty z prawnikiem Hanną Kucharską, która udzielała porad i odpowiadała na liczne pytania uczestników.
Zajęcia zgodnie uznano za bardzo ciekawe, a przede wszystkim przydatne przy poszukiwaniu zatrudnienia.
05.04.2011 r.
Naszym gościem był Cezary Miżejewski - radca ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, członek Rady Ekspertów Społecznych Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu (EAPN), były wiceminister pracy, współautor ustaw o zatrudnieniu socjalnym
i spółdzielniach socjalnych. Rozmawialiśmy o działalności Centrum oraz planach na przyszłość.
i spółdzielniach socjalnych. Rozmawialiśmy o działalności Centrum oraz planach na przyszłość.
02.04.2011 r.
Pierwszą kwietniową sobotę uczestnicy projektu spędzili we Wrocławiu. Zwiedzanie miasta połączono z pobytem w Ogrodzie Botanicznym i Panoramie Racławickiej. Głównym punktem dnia był jednak spektakl w Operze Wrocławskiej. Uczestnicy obejrzeli „Cyganerię” Giacomo Pucciniego, jedną z najbardziej znanych oper na świecie opowiadającej o życiu paryskiej bohemy w epoce balzakowskiej. Uczestników zachwyciła wspaniała melodyjność muzyki i talent śpiewaków.
Marzec
- 19-03-2019
- drukuj
25.03.2011 r.
Gościliśmy Senatora RP Stanisława Iwana, który spotkał się z uczestnikami projektu. Opowiedział o codziennej pracy senatora, zwiedził też siedzibę Centrum. Kursanci byli pod wrażeniem niezwykłej otwartości gościa. Z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia, wykorzystali też czas przeznaczony na zadawanie pytań.
23.03.2011 r.
Odwiedził nas wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła. Zapoznał się z działalnością Centrum, w szczególności
z efektami projektu współfinansowanego z EFS. Pan Marszałek był pod wrażeniem bazy lokalowej i wyposażenia naszej siedziby oraz dużej liczby osób powracających do pracy po zakończonym udziale w kursach.
z efektami projektu współfinansowanego z EFS. Pan Marszałek był pod wrażeniem bazy lokalowej i wyposażenia naszej siedziby oraz dużej liczby osób powracających do pracy po zakończonym udziale w kursach.
23.03.2011 r.
Przedstawiciele zielonogórskiego oddziału PCK przeprowadzili podstawowy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczestników wszystkich grup zawodowych. Kursanci zdobyli umiejętności niezbędne przy ratowaniu ludzkiego życia. Większą część zajęć stanowiły praktyczne ćwiczenia z użyciem fantomów oraz toreb pierwszej pomocy.
21-22.03.2011 r.
Uczestniczki grup opiekun dzieci oraz opiekun środowiskowy wzięły udział w zaawansowanym kursie pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez Grażynę Krzyśko – instruktora Polskiego Czerwonego Krzyża. W trakcie warsztatów panie uczyły się, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku, w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego ze szczególnym uwzględnieniem funkcji życiowych. Ćwiczyły także przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej tj. serii zabiegów służących podtrzymywaniu życia.
Szkolenie obejmowało 16 godzin. Zakończyło się wydaniem certyfikatów PCK potwierdzających zdobyte umiejętności.
Umiejętność ratowania życia jest niezwykle ważna i potrzebna - nie wiadomo, kto i kiedy będzie potrzebował naszej pomocy. W przypadku zawodów „opiekuńczych” jest absolutnie niezbędna. Jesteśmy przekonani, że stanowić będzie dodatkowy atut przy poszukiwaniach pracy.
16.03.2011 r.
Włączyliśmy się w akcję pn. „Odkorkowujemy wrażliwość”. Zbieramy plastikowe nakrętki, za które potrzebujący mogą otrzymać inwalidzki wózek. Akcję zapoczątkowało w 2009 r. Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek, dziś włącza się w nią coraz więcej instytucji, fundacji, szkół. My również nie pozostaliśmy obojętni. W pomocowe działania chętnie zaangażowali się uczestnicy projektu. Wspólnie mamy szansę uzbierać prawdziwą górę nakrętek!
Luty
- 19-03-2019
- drukuj
09-11.02.2011 r.
Uczestnicy trzeciej edycji kursów wzięli udział w zajęciach z zakresu kształtowania wizerunku.
W trakcie warsztatów zdobywali wiedzę potrzebną do stworzenia pozytywnego wrażenia podczas rozmowy z pracodawcą. Uczyli się, w jaki sposób dobrać strój oraz makijaż tak, aby pomógł, a nie zaszkodził na spotkaniu w sprawie pracy.
Zajęcia prowadziła Joanna Hołubowicz.
09-11.02.2011 r.
Przez trzy dni odbywały się warsztaty z prawnikiem, który pomagał rozwiązywać problemy związane z prawem pracy, prawem rodzinnym oraz zadłużeniami. Dla większości uczestników zajęcia były niezwykle pomocne w porządkowaniu istotnych spraw życia codziennego.
04.02.2011 r.
Uczestnicy trzeciej edycji projektu korzystali ze zdrowotnych właściwości mikroklimatu w Jaskini Solnej „SOLANNA”. Podczas godzinnego seansu, odpoczywając na wygodnych leżakach, słuchali relaksującej muzyki.
Dzięki tej wizycie nasi kursanci nie tylko mogli się odprężyć i na pewien czas oderwać od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim skorzystać z leczniczego i terapeutycznego działania nasyconego solanką oraz jodem powietrza.
02-04.02.2011 r.
Przez trzy dni kursanci uczestniczyli w warsztatach z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie prowadziła Małgorzata Rulińska – ekspert Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, certyfikowany trener z zakresu edukacji finansowej.
Uczestnicy projektu dowiedzieli się między innymi, jakie mają możliwości tzw. samozatrudnienia, skąd można uzyskać środki finansowe na otwarcie własnej działalności i jak napisać wniosek o dotację. W trakcie szkolenia narodziło się wiele pomysłów na dalszą drogę zawodową – to najlepszy dowód świadczący o potrzebie przeprowadzania, a także o efektywności zajęć.
Styczeń
- 19-03-2019
- drukuj
31.01.2011 r.
Rozpoczęły się zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczestnicy projektu mają okazję poprawić swą kondycję fizyczną korzystając z fachowej pomocy instruktora. W programie przewidziane są zajęcia taneczne, a także elementy fitnessu i aerobiku. Trenerem uczestników jest Hanna Pietrasiewicz.
05.01.2011 r.
Przez cały miesiąc uczestnicy trzeciej edycji projektu będą zdobywali wiedzę teoretyczną niezbędną do wykonywania wybranego zawodu.
W tajniki fachu wprowadzają kursantów instruktorzy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, 7 godzin dziennie.
03.01.2011 r.
Ruszyła kolejna edycja projektu. Trzydziestu sześciu uczestników przez pół roku będzie się kształcić w następujących specjalnościach zawodowych: opiekun środowiskowy, opiekun dzieci, ogrodnik-winiarz, kasjer-sprzedawca, pomoc krawiecka oraz robotnik magazynowy. Poza zajęciami reintegracji zawodowej kursanci wezmą udział w szkoleniach z zakresu reintegracji społecznej, które rozpoczną się
w lutym. Będą spotkania z psychologiem, psychoterapeutą, doradcą zawodowym i pracownikiem socjalnym. Uczestnicy wezmą udział
w kursie obsługi komputera oraz języka niemieckiego. Zdobędą także wiele dodatkowych umiejętności zwiększających szanse na znalezienie zatrudnienia.
w kursie obsługi komputera oraz języka niemieckiego. Zdobędą także wiele dodatkowych umiejętności zwiększających szanse na znalezienie zatrudnienia.