Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Kronika

Czerwiec

23, 24.06.2021 r.
Zaprosiliśmy do nas na spotkanie przedstawicieli OWES Zielona Góra by posłuchać informacji o nowych formach zatrudnienia, a także dowiedzieć się więcej na temat zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Dziękujemy za garść wiedzy i inspiracji. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości ciekawymi pomysłami i zachęci do aktywności uczestników naszego projektu.
          
20.06.2021 r.
Jedną z form aktywizacji społecznej w ramach projektu „Lepsze jutro II” jest udział w wydarzeniach kulturalnych. W niedzielę 20 czerwca uczestnicy wybrali się do Teatru Lubuskiego na spektakl „Szczęściarze”. Komedia, której autorem i reżyserem jest Tadeusz Kuta jest świetnym przykładem geloterapii czyli terapii śmiechem. Śmiech ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Wspomaga układ odpornościowy, obniża poziom stresu, pozytywnie wpływa na postrzeganie świata i poprawę relacji międzyludzkich. 
11.06.2021 r.
Zajęcia w ramach projektu „Lepsze jutro II” to łączenie teorii z praktyką.  Uczestnicy z grupy Robotnik gospodarczy pod okiem doświadczonego instruktora teorii zawodu poznają tajniki swojej przyszłej pracy również podczas zajęć w plenerze. Praktyczna nauka dotycząca między innymi pielęgnacji roślin czy aranżacji terenów zielonych odbywa się  na terenie Centrum – w naszym ogródku, a także na obszarze miasta Zielona Góra. W mijającym tygodniu kursanci odwiedzili Dolinę Gęśnika – zrewitalizowane jakiś czas temu miejsce, bardzo cenne pod względem przyrodniczym i edukacyjnym, o ogromnej bioróżnorodności gatunkowej.

Maj

12.05.2021 r.
Kursanci z grupy Robotnik gospodarczy porządkowali teren wokół naszego Centrum. Dziękujemy wam za pomoc!
04.05.2021 r.
Powitaliśmy 34 nowych uczestników V edycji projektu "Lepsze jutro II", którzy rozpoczęli kurs w grupie Robotnik gospodarczy. Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu mającym na celu przybliżyć zasady i reguły uczestnictwa odbyło się szkolenie BHP, a następnego dnia rozpoczęły się zajęcia społeczne, które trwać będą w naszym Centrum przez najbliższe dwa miesiące.Trzymamy kciuki by kursanci dobrze spożytkowali czas spędzony w naszych murach.
          

Kwiecień

30.04.2021 r.
Kolejna grupa zakończyła udział w naszym projekcie. To uczestnicy projektu "Lepsze jutro II", kształcący się w specjalności robotnik gospodarczy, którzy przez ostatnie pół roku korzystali z naszego wsparcia. Podczas oficjalnego zakończenia był czas na wspomnienia, podsumowania i gratulacje. Cieszymy się gdy widzimy efekty naszej pracy, ale przede wszystkim napawa nas optymizmem zaangażowanie, sumienność i rozwój naszych uczestników. Mamy ogromną nadzieję, iż to dopiero początek zmian w waszym życiu. Teraz wszystko w waszych rękach. Powodzenia!
          
27.04.2021 r.
Czas mija nieubłaganie. Za nami kolejne egzaminy. Uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy mieli okazję sprawdzić i potwierdzić nabyte umiejętności. W poniedziałek, 26 kwietnia odbył się egzamin UDT na wózki widłowe, a dziś 27 kwietnia, egzamin zawodowy będący ukoronowaniem półrocznej nauki w CIS. Jesteśmy dumni, ponieważ wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu, zdobyli kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu! Gratulujemy!
          
01.04.2021 r.
Nasze mury coraz bardziej wypełniają się wielkanocną atmosferą. Dzięki pracom kursantów przygotowywanych pod czujnym okiem artystycznej duszy Centrum – Sylwii Lis, ściany i gabloty pełne są zajączków, kurczaczków, pisanek i stroików. Rysowanie, wyklejanie i malowanie to nie tylko miłe spędzenie czasu. Arteterapia jako forma terapii ma być spontanicznym procesem tworzenia i nie wymaga od osób w niej uczestniczących doświadczenia lub zdolności artystycznych. Celem stosowania tej metody jest przede wszystkim utrzymanie bądź podniesienie poziomu fizycznego, stanu umysłowego i emocjonalnego.
          

Marzec

31.03.2021 r.
Pierwszy miesiąc zajęć w naszym Centrum, to okres próbny. Uczestnicy przyzwyczajają się do nowej organizacji dnia i obowiązków. Wymagają one początkowo więcej skupienia i zaangażowania, dlatego też wspieramy i towarzyszymy by nie czuli się przytłoczeni. Zawsze też służymy pomocą i dobrą radą. Kursanci, którzy rozpoczęli zajęcia na początku marca w grupach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy na zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowują się do wykonywania w przyszłości wybranego zawodu.
     
19.03.2021 r.
Dzięki uprzejmości Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, ściany Sali konferencyjnej naszego Centrum ozdobiły przepiękne obrazy. Tworzą one cykl „Nimfy jezior i lasów”, który jest pracą dyplomową Marty Zawadki - absolwentki zielonogórskiego Zespołu Szkół Plastycznych. Prezentowany katalog malarski zabiera nas w zupełnie inny świat, pełen tajemnic i bajkowych elementów. Chwila letniego odpoczynku, w zimowy jeszcze czas. Pozytywny wpływ obcowania człowieka ze sztuką jest nieoceniony. Chwila zatrzymania i refleksji może wzmocnić jej walory terapeutyczne. Cieszy nas więc bardzo, że nasi kursanci i pracownicy mają okazję w tych trudnych czasach, do bliskiego kontaktu z malarstwem. Warto zatrzymać się chociaż na krótką chwilę. 
          
17.03.2021 r.
Nasi kursanci z grupy Opiekun środowiskowy przeszli kompleksowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zaproszony przez nas ratownik medyczny przedstawił uczestnikom niezbędne informacje, zasady i wiedzę, a następnie pod jego czujnym okiem kursanci mogli nauczyć się prawidłowego zachowania w przypadku, gdy życie drugiego człowieka jest zagrożone.
Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy świadkiem takiej sytuacji, to obowiązkiem każdego z nas, jest udzielenie pomocy i kontynuowanie podjętych działań ratujących życie, aż do momentu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
Nasi kursanci bogatsi o kolejną porcję wiedzy i umiejętności praktycznych, kontynuują przygotowanie do wykonywania wybranego zawodu.
          
1.03.2021 r.
Dzieje się u nas! Wiosenna energia i zapał do działania zagościły na dobre w Centrum Integracji Społecznej.
Zaraz po pożegnaniu jednych grup, przywitaliśmy uczestników kolejnej, piątej już edycji projektu „Lepsze jutro II”.
Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, udział w projekcie rozpoczęło 28 osób.
Pierwsze spotkanie to poznanie zasad, jakie obowiązywać będą przez najbliższe miesiące, podczas których kursanci będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych.
W tej edycji kształcić będziemy w specjalnościach: pracownik budowlany, pracownik sklepowy, pracownik fizyczny i opiekun środowiskowy.
Po dokonaniu wszelkich formalności, uczestnicy wzięli udział w niezbędnym dla nich szkoleniu BHP. Witamy was serdecznie i życzymy, by czas spędzony na nauce i samorozwoju był dla was miły i owocny.
          
1.03.2021 r.
Nie zwalniamy tempa! Kolejni kursanci kończą swoją przygodę z uczestnictwem w projekcie „Lepsze jutro II”. Pierwszego marca, w czasie oficjalnego zakończenia były gratulacje i podziękowania. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Dziękujemy wam za miesiące współpracy i nauki. Wasze zaangażowanie podczas zajęć i zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniach to dla nas najlepsza nagroda. Życzymy wam byście nadal się rozwijali, uczyli i wierzyli w siebie. Niech zakończona nauka w Centrum Integracji Społecznej będzie dla was początkiem rozwoju kariery zawodowej zgodnie z wybraną ścieżką.
          

Luty

24, 25.02.2021 r.
Duma i radość towarzyszą nam, gdy widzimy wymierne efekty kilkumiesięcznej pracy naszych kursantów. Egzaminy, które odbyły się w ostatnich dniach lutego potwierdziły kwalifikacje zawodowe uprawniające do wykonywania zawodu pracownika sklepowego oraz pracownika budowlanego. Pod czujnym okiem ekspertów, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną, którą przyswajali przez ostatnie miesiące w ramach projektu „Lepsze jutro II”. Gratulujemy wam wyników. Zdany egzamin to koniec nauki w CIS, ale początek samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Uzbrojeni w wiedzę, kompetencje i kwalifikacje na pewno świetnie sobie poradzicie. Wspieramy i trzymamy kciuki.
     

 
     
2, 4.02.2021 r.
Nasi uczestnicy z grup: pracownik sklepowy i pracownik budowlany mogli zmierzyć się z kolejnym, stojącym przed nimi wyzwaniem. W CIS przeprowadzono symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne. W dobie pandemii, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, a także by przygotować ich na nową, tak popularną dziś formę rekrutacji – rozmowy prowadzone były online. W rolę pracodawców wcielili się Pani Małgorzata Lada oraz Pan Kamil Ginter – doradcy zawodowi z PUP Zielona Góra.  Nasi kursanci poradzili sobie bardzo dobrze, otrzymując pozytywne opinie od specjalistów. Mimo chwil stresu i niepewności związanej z nową sytuacją, potrafili dostosować się do pandemicznych wymogów i świetnie zaprezentowali się jako potencjalni kandydaci na pracowników.  Gratulujemy i trzymamy kciuki, by po ukończeniu kursu, nabyta wiedza i umiejętności wykorzystane były równie dobrze.
          
9, 11.02.2021 r.
Odwiedzili nas przyjaciele z OWES w Zielonej Górze. Uczestnicy szkoleń z grup: robotnik sklepowy i pracownik budowlany mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii społecznej.  Kursantom przedstawiono zasady i możliwości związane z funkcjonowaniem spółdzielni socjalnych. Wiemy, jak ważne jest współdziałanie i poszerzanie horyzontów, a także perspektywiczne spojrzenie w przyszłość. Dziękujemy za odwiedziny i dawkę wiedzy. Czekamy na kolejne inspirujące spotkania.
     

Grudzień

31.12.2020 r.
29 grudnia dwunastu uczestników z grupy robotnik gospodarczy przystąpiło do egzaminu zawodowego. Jesteśmy dumni, ponieważ wszyscy zdobyli kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu! Gratulujemy.
W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące półroczny pobyt w Centrum. Uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia oraz certyfikaty. 
Pożegnania nadszedł czas, jednak drzwi Centrum zawsze pozostaną otwarte dla potrzebujących.
Naszym podopiecznym życzymy wszystkiego dobrego, wiary w siebie i własne możliwości oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
     
 
     
22.12.2020 r.
W styczniu 2021 r. nasi kursanci z grupy robotnik gospodarczy rozpoczynają praktyki zawodowe na terenie zielonogórskich zakładów pracy oraz partnerskich gmin – Czerwieńska i Sulechowa. 22 grudnia odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego uczestnicy uzyskali szczegółowe informacje dotyczące przebiegu zajęć zawodowych.  
Wszystkim podopiecznym życzymy, aby okres 4. miesięcznych praktyk zawodowych był czasem owocnym i przyczynił się do podjęcia pracy. 
     

Listopad

2.11.2020 r.
2 listopada udział w projekcie „Lepsze jutro II” rozpoczęło 21 osób, które do 30 kwietnia 2021 r. będą uczestniczyć w zajęciach społecznych w siedzibie Centrum oraz praktykach zawodowych na terenie zielonogórskich zakładów pracy i partnerskich gmin – Czerwieńska i Sulechowa. 
W związku z trwającą epidemią szkolić będziemy tylko w jednej specjalności  – robotnik gospodarczy.
Podczas zajęć, tak jak dotychczas miało to miejsce, będą przestrzegane zasady mające na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-19.
          

Wrzesień

1.09.2020 r.
Przed nami kolejna odsłona IV edycji projektu „Lepsze jutro II”. 
1. września udział w projekcie rozpoczęło 14. kursantów, którzy przez 6 miesięcy będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych w specjalnościach pracownik budowalny i pracownik sklepowy.
Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa COVID-19 liczba uczestników projektu wciąż pozostaje ograniczona.
    

Sierpień

28.08.2020 r.
1. września nasi uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy rozpoczną praktyki zawodowe w zielonogórskich zakładach pracy oraz na terenie partnerskich gmin - Czerwieńska i Sulechowa. 
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie organizacyjne z instruktorami zawodu, podczas którego kursanci uzyskali szczegółowe informacje dotyczące przebiegu zajęć zawodowych. 
Wszystkim podopiecznym życzymy wytrwałości! Niech okres 4. miesięcznych praktyk będzie czasem owocnym, który przyczyni się do podjęcia pracy po zakończonym udziale w projekcie "Lepsze jutro II". 
     
17.08.2020 r.
Zawarliśmy Porozumienie z Chrześcijańską Fundacją Rozwoju Osobistego  „RONDO” z siedzibą w Zielonej Górze. Przedmiotem współpracy jest realizacja przedsięwzięć w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz budowania systemu pomocy dla grup najsłabszych.
3.08.2020 r.
Od rozpoczęcia IV edycji projektu „Lepsze jutro II” minął już miesiąc.
Lipiec był okresem próbnym dla naszych kursantów realizujących szkolenie w specjalności robotnik gospodarczy. 
Zdecydowana większość wykazała się zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyła w zajęciach realizowanych w siedzibie Centrum. 
Przed uczestnikami kolejny miesiąc zajęć społecznych z pracownikiem socjalnym, psychologiem, terapeutą, doradcą zawodowym i coachem.
     

Lipiec

01.07.2020 r.
Oficjalnie przywitaliśmy 20 uczestników IV edycji projektu „Lepsze jutro II”.
W związku z trwającą epidemią koronawirusa mogliśmy uruchomić tylko jedną specjalność. Do 31 grudnia 2020 r. nasi kursanci będą zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną w zawodzie robotnika gospodarczego.
W dniu wczorajszym uczestnicy przeszli szkolenie wstępne BHP, a dzisiaj są już na zajęciach społecznych i teorii zawodu.
          
1 ... 3 4 5 6 7 ... 17
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL