Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - informacyjna projektowa
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
Kronika projektu
Lepsze Jutro II. Kolejne osoby na rynku pracy
- 04-11-2021
- drukuj
Kolejny kursanci opuszczają Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Placówka zakończyła następną edycję projektu Lepsze Jutro II.
Jego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy.
Listopad
- 04-11-2021
- drukuj
2.11.2021 r.
Kolejna grupa rozpoczęła udział w projekcie. W ramach VI edycji 48 osób rozpoczęło kurs w specjalności Robotnik gospodarczy. Pierwszy dzień to zapoznanie z zasadami uczestnictwa, wypełnianie niezbędnych dokumentów oraz szkolenie BHP prowadzone przez doświadczoną kadrę selabhp. Teraz przed nami pół roku nauki, samorozwoju i ciężkiej, ale przyjemnej pracy, która mamy nadzieję wyda oczekiwane owoce.
2.11.2021 r.
Zakończyliśmy V edycję projektu „Lepsze jutro II” . Pożegnaliśmy dziś 21 uczestników szkolenia Robotnik gospodarczy. Absolwenci otrzymali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje oraz upominki.
Jesteśmy wdzięczni, że przez ostatnie miesiące mogliśmy towarzyszyć wam w rozwoju. Niech droga jaką zaczęliście z nami prowadzi do wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Mimo zakończenia udziału w projekcie, drzwi naszego Centrum nadal pozostają dla was otwarte. Dziękujemy i życzymy powodzenia!
Październik
- 14-10-2021
- drukuj
28.10.2021 r.
Uczestniczki z grupy „Opiekun środowiskowy” wzięły udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kilka godzin bardzo ważnej wiedzy, zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze, podane w przystępny sposób. Wyposażamy naszych uczestników w niezbędne umiejętności. Ta wiedza przydać się może codziennie!
26, 27.10.2021 r.
Pora na egzaminy! Ostatnie pół roku pracy i nauki oraz nabyte w ten sposób umiejętności uczestnicy grupy „Robotnik gospodarczy” mieli okazję potwierdzić podczas egzaminów zawodowych, które odbyły się w miniony wtorek. Dodatkowo osoby, które zdecydowały się wziąć udział w kursie obsługi wózka widłowego przystąpiły do egzaminu z tego zakresu w środę. Ostatni tydzień uczestnictwa w projekcie jest więc intensywny. Niech nabyte umiejętności i zdobyta wiedza owocują w życiu zawodowym!
15.10.2021 r.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Z przyszłymi pracownikami socjalnymi, a obecnie studentami UZ spotkaliśmy się, by opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy i jak na co dzień wygląda nasza praca.
Spotkanie było także okazją do opowiedzenia, jakie projekty realizujemy i zachęcenia do rozpropagowania naszej działalności wśród osób potrzebujących wsparcia.
Odpowiadaliśmy też na liczne pytania. Widząc pasję, zainteresowanie i chęć rozmowy jesteśmy bardzo podbudowani, że kolejne pokolenia także pełne są chęci, by pracować na rzecz innych. Dziękujemy za odwiedziny i zapewniamy, że zawsze możecie liczyć na dobrą radę starszych kolegów i koleżanek.
14.10.2021 r.
Naszym zadaniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna. Pragniemy, by każdy z uczestników po zakończeniu udziału w projekcie mógł swobodnie poruszać się po rynku pracy i znaleźć taką posadę, jaka odpowiadać będzie ich kwalifikacjom i oczekiwaniom. Podejmujemy konkretne działania w tym kierunku organizując między innymi spotkania z potencjalnymi pracodawcami. Odwiedzili nas przedstawiciele Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze oraz firmy Grupa24, by z osobami ze specjalności Robotnik gospodarczy, które pod koniec października zakończą udział w projekcie „Lepsze jutro II”, porozmawiać o możliwościach i perspektywach zatrudnienia. Konkretne odpowiedzi i przedstawione oferty wzbudziły zainteresowanie, liczymy więc na to, iż jak największa liczba naszych podopiecznych znajdzie swoje miejsce na rynku pracy.
13.10.2021 r.
Kolejna wizyta po sąsiedzku! Tym razem odwiedziliśmy mieszkańców Noclegowni w Zielonej Górze. Podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych zachęcaliśmy do aktywizacji poprzez uczestnictwo w projekcie „Lepsze jutro II” . Mamy nadzieję na wymierne efekty naszej współpracy!
12.10.2021 r.
Jesień w pełni, zima za pasem, a my już myślimy o wiośnie. Pracownicy, współpracownicy i uczestnicy organizowanych przez nas szkoleń, czyli My, razem jako Centrum Integracji Społecznej, postanowiliśmy włączyć się do tegorocznej akcji „Zielonogórskie Pola Nadziei”. Kilkaset cebulek wiosennych kwiatów błyskawicznie zyskało nabywców, a uzbierana w ten sposób kwota trafiła na konto Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła. Większość z nich zasadzona została przed budynkiem naszego Centrum. Za kilka miesięcy wraz z przychodzącą wiosną, przypomną nam o tej akcji ślicznym, kolorowym, kwietnym dywanem. Czekajcie na naszą relację. Tymczasem zachęcamy was do wsparcia tej i innych, podobnych inicjatyw z naszego miasta. Niech na wiosnę każdy skwer i trawnik pokryje się polami kwiatów, które przypominać będą, że zawsze warto mieć nadzieję, a po każdej, nawet najbardziej szarej zimie przychodzi cudna wiosna.
Wrzesień
- 03-09-2021
- drukuj
29, 30.09.2021 r.
Zorganizowano spotkania z prowadzącymi zajęcia społeczne, instruktorami zawodu oraz liderami grup ze specjalności: opiekun środowiskowy, pracownik budowlany i pracownik sklepowy. Podsumowano pierwszy miesiąc zajęć, planowano kolejne, a także dyskutowano o kolejnych krokach, jakie podejmowane będą przy dalszej realizacji projektu „Lepsze jutro II”. Wymiana uwag i spostrzeżeń na pewno pomoże jeszcze bardziej dostosować naszą ofertę do oczekiwań i wymagań uczestników.
17.09.2021 r.
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska. Już po raz 28 Fundacja Nasza Ziemia zachęca by wziąć udział w lekcji poszanowania środowiska. My także postanowiliśmy przyłączyć się do tych działań. Pracownicy i uczestnicy sprzątali tereny zielone znajdujące się nieopodal naszego Centrum. Było co robić, a worki zapełniały się błyskawicznie Wielki finał akcji już w najbliższy weekend. Zgodnie ze stwierdzeniem: „Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć w świecie” zachęcamy was byście wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali choć malutki fragment waszego-naszego świata.
11.09.2021 r.
Odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze. Opowiadaliśmy słuchaczom szkoły o działalności CIS i projekcie „Lepsze jutro II”. Dziękujemy za taką możliwość. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta w gościnnych progach naszego "sąsiada". Czekamy już na rewizytę i cieszymy się na jeszcze lepszą współpracę.
3.09.2021 r.
Nie od dziś wiadomo, że sport to świetny sposób na integrację. W ramach pracowniczego dnia sportu, uczestnicy naszego projektu odbywający praktyki zawodowe w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, wzięli udział w kilku nietypowych konkurencjach sportowych np. rzut klapkiem dyrektora. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.
1.09.2021 r.
Rozpoczęcie VI edycji projektu „Lepsze jutro II” za nami. 40 osób - pracowników sklepowych, budowlanych i opiekunów środowiskowych spotkało się z kadrą CIS na oficjalnej inauguracji.
Pierwszy dzień w CIS to zawsze spotkanie organizacyjne oraz szkolenie BHP.
Nauka rozpoczęta! Niech będzie owocna i przyniesie wymierne efekty!
Sierpień
- 10-08-2021
- drukuj
31.08.2021 r.
Udział w V edycji projektu „Lepsze jutro II” zakończyło 14 osób - 3 osoby w grupie pracownik sklepowy, 5 w grupie pracownik budowlany i 6 w grupie opiekun środowiskowy. Przez ostatnie pół roku pod okiem ekspertów rozwijali umiejętności i nabywali doświadczenia w wybranych specjalnościach. Podczas oficjalnego zakończenia wręczono dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Były gratulacje, wspomnienia i radość. Przed naszymi uczestnikami nowe możliwości i szanse, za nami kolejny zamknięty rozdział. Pora otworzyć nowy.
24, 25.08.2021 r.
Uczestnicy V edycji projektu przystąpili do egzaminów zawodowych mających potwierdzić zdobyte kwalifikacje. Pod okiem ekspertów odbyły się egzaminy w specjalnościach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy. Podczas egzaminu powaga i skupienie, a tuż po nim ulga i radość – tak chyba najtrafniej można opisać miny naszych podopiecznych. Wyniki zaś przyjęte były przez nich z zadowoleniem i satysfakcją, a przez nas z ogromną dumą. Nabyta wiedza i kwalifikacje potwierdzone bardzo dobrze zdanym egzaminem na pewno pomogą w dalszej drodze zawodowej.
06.08.2021 r.
Uczestnicy CIS ze specjalności gospodarczej oraz budowlanej zdobywają umiejętności zawodowe podczas praktyk m.in. w miejskich jednostkach organizacyjnych. Nietrudno dostrzec w tym korzyści dla obu stron – uczestnicy mogą wdrożyć się w pracę i zdobyć fachowe umiejętności, jednocześnie zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą, a placówki mają wymierną pomoc w postaci „rąk do pracy”.
Ostatnio swoją pracą wsparli m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze oraz DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze. Dyrekcja placówek podkreślała zaangażowanie i dokładność uczestników. Bardzo nas to cieszy i bardzo Wam dziękujemy.
Ostatnio swoją pracą wsparli m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze oraz DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze. Dyrekcja placówek podkreślała zaangażowanie i dokładność uczestników. Bardzo nas to cieszy i bardzo Wam dziękujemy.
03.08.2021 r.
Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający. Aby podjąć pracę, często wymagane jest ukończenie odpowiednich szkoleń i kursów. Nowe umiejętności to możliwość rozwoju i perspektywa lepszej pracy. Staramy się by podczas uczestnictwa w projekcie „Lepsze jutro II” kursanci mogli nabywać umiejętności odpowiadające na zapotrzebowanie pracodawców. Jedną z nich jest obsługa wózków widłowych. Nasi kursanci z grup: pracownik sklepowy i pracownik budowlany mieli okazję przejść pełne szkolenie z tego zakresu, a 3.08.2021 r. przystąpić do certyfikowanego egzaminu. Cieszymy się, że większość z nich skorzystała z tej szansy i będą mogli dopisać kolejną umiejętność do swojego CV.
Lipiec
- 29-07-2021
- drukuj
14.07.2021 r.
Kolejna edycja szkoleń rozpoczęta!
Tym razem to pracownik fizyczny, który przez najbliższe miesiące będzie otrzymywał kompleksowe wsparcie społeczno-zawodowe u partnera projektu – w Zielonogórski Klub Jeździecki Przylep-Lotnisko
Przygotowanie zawodowe obejmuje prace stajenne, hotelowe, zagospodarowanie terenów zieleni oraz drobne prace remontowo-budowlane.
Dla uczestników przewidziano comiesięczne wsparcie materialne, zwrot kosztów dojazdu, ciepły posiłek, odzież roboczą, wsparcie psychologiczne oraz terapeutyczne (hipoterapia, kinezyterapia) – korzyści jest więc naprawdę sporo!
A potwierdzić to może grupa 6 absolwentów szkolenia w tej specjalności, która 13 lipca otrzymała dokumenty potwierdzające zdobyte umiejętności.
Czerwiec
- 11-06-2021
- drukuj
23, 24.06.2021 r.
Zaprosiliśmy do nas na spotkanie przedstawicieli OWES Zielona Góra by posłuchać informacji o nowych formach zatrudnienia, a także dowiedzieć się więcej na temat zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Dziękujemy za garść wiedzy i inspiracji. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości ciekawymi pomysłami i zachęci do aktywności uczestników naszego projektu.
20.06.2021 r.
Jedną z form aktywizacji społecznej w ramach projektu „Lepsze jutro II” jest udział w wydarzeniach kulturalnych. W niedzielę 20 czerwca uczestnicy wybrali się do Teatru Lubuskiego na spektakl „Szczęściarze”. Komedia, której autorem i reżyserem jest Tadeusz Kuta jest świetnym przykładem geloterapii czyli terapii śmiechem. Śmiech ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Wspomaga układ odpornościowy, obniża poziom stresu, pozytywnie wpływa na postrzeganie świata i poprawę relacji międzyludzkich.
11.06.2021 r.
Zajęcia w ramach projektu „Lepsze jutro II” to łączenie teorii z praktyką. Uczestnicy z grupy Robotnik gospodarczy pod okiem doświadczonego instruktora teorii zawodu poznają tajniki swojej przyszłej pracy również podczas zajęć w plenerze. Praktyczna nauka dotycząca między innymi pielęgnacji roślin czy aranżacji terenów zielonych odbywa się na terenie Centrum – w naszym ogródku, a także na obszarze miasta Zielona Góra. W mijającym tygodniu kursanci odwiedzili Dolinę Gęśnika – zrewitalizowane jakiś czas temu miejsce, bardzo cenne pod względem przyrodniczym i edukacyjnym, o ogromnej bioróżnorodności gatunkowej.
Maj
- 13-05-2021
- drukuj
12.05.2021 r.
Kursanci z grupy Robotnik gospodarczy porządkowali teren wokół naszego Centrum. Dziękujemy wam za pomoc!
04.05.2021 r.
Powitaliśmy 34 nowych uczestników V edycji projektu "Lepsze jutro II", którzy rozpoczęli kurs w grupie Robotnik gospodarczy. Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu mającym na celu przybliżyć zasady i reguły uczestnictwa odbyło się szkolenie BHP, a następnego dnia rozpoczęły się zajęcia społeczne, które trwać będą w naszym Centrum przez najbliższe dwa miesiące.Trzymamy kciuki by kursanci dobrze spożytkowali czas spędzony w naszych murach.
Kwiecień
- 01-04-2021
- drukuj
30.04.2021 r.
Kolejna grupa zakończyła udział w naszym projekcie. To uczestnicy projektu "Lepsze jutro II", kształcący się w specjalności robotnik gospodarczy, którzy przez ostatnie pół roku korzystali z naszego wsparcia. Podczas oficjalnego zakończenia był czas na wspomnienia, podsumowania i gratulacje. Cieszymy się gdy widzimy efekty naszej pracy, ale przede wszystkim napawa nas optymizmem zaangażowanie, sumienność i rozwój naszych uczestników. Mamy ogromną nadzieję, iż to dopiero początek zmian w waszym życiu. Teraz wszystko w waszych rękach. Powodzenia!
27.04.2021 r.
Czas mija nieubłaganie. Za nami kolejne egzaminy. Uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy mieli okazję sprawdzić i potwierdzić nabyte umiejętności. W poniedziałek, 26 kwietnia odbył się egzamin UDT na wózki widłowe, a dziś 27 kwietnia, egzamin zawodowy będący ukoronowaniem półrocznej nauki w CIS. Jesteśmy dumni, ponieważ wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu, zdobyli kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu! Gratulujemy!
01.04.2021 r.
Nasze mury coraz bardziej wypełniają się wielkanocną atmosferą. Dzięki pracom kursantów przygotowywanych pod czujnym okiem artystycznej duszy Centrum – Sylwii Lis, ściany i gabloty pełne są zajączków, kurczaczków, pisanek i stroików. Rysowanie, wyklejanie i malowanie to nie tylko miłe spędzenie czasu. Arteterapia jako forma terapii ma być spontanicznym procesem tworzenia i nie wymaga od osób w niej uczestniczących doświadczenia lub zdolności artystycznych. Celem stosowania tej metody jest przede wszystkim utrzymanie bądź podniesienie poziomu fizycznego, stanu umysłowego i emocjonalnego.
Marzec
- 03-03-2021
- drukuj
31.03.2021 r.
Pierwszy miesiąc zajęć w naszym Centrum, to okres próbny. Uczestnicy przyzwyczajają się do nowej organizacji dnia i obowiązków. Wymagają one początkowo więcej skupienia i zaangażowania, dlatego też wspieramy i towarzyszymy by nie czuli się przytłoczeni. Zawsze też służymy pomocą i dobrą radą. Kursanci, którzy rozpoczęli zajęcia na początku marca w grupach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy na zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowują się do wykonywania w przyszłości wybranego zawodu.
19.03.2021 r.
Dzięki uprzejmości Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, ściany Sali konferencyjnej naszego Centrum ozdobiły przepiękne obrazy. Tworzą one cykl „Nimfy jezior i lasów”, który jest pracą dyplomową Marty Zawadki - absolwentki zielonogórskiego Zespołu Szkół Plastycznych. Prezentowany katalog malarski zabiera nas w zupełnie inny świat, pełen tajemnic i bajkowych elementów. Chwila letniego odpoczynku, w zimowy jeszcze czas. Pozytywny wpływ obcowania człowieka ze sztuką jest nieoceniony. Chwila zatrzymania i refleksji może wzmocnić jej walory terapeutyczne. Cieszy nas więc bardzo, że nasi kursanci i pracownicy mają okazję w tych trudnych czasach, do bliskiego kontaktu z malarstwem. Warto zatrzymać się chociaż na krótką chwilę.
17.03.2021 r.
Nasi kursanci z grupy Opiekun środowiskowy przeszli kompleksowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zaproszony przez nas ratownik medyczny przedstawił uczestnikom niezbędne informacje, zasady i wiedzę, a następnie pod jego czujnym okiem kursanci mogli nauczyć się prawidłowego zachowania w przypadku, gdy życie drugiego człowieka jest zagrożone.
Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy świadkiem takiej sytuacji, to obowiązkiem każdego z nas, jest udzielenie pomocy i kontynuowanie podjętych działań ratujących życie, aż do momentu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
Nasi kursanci bogatsi o kolejną porcję wiedzy i umiejętności praktycznych, kontynuują przygotowanie do wykonywania wybranego zawodu.
1.03.2021 r.
Dzieje się u nas! Wiosenna energia i zapał do działania zagościły na dobre w Centrum Integracji Społecznej.
Zaraz po pożegnaniu jednych grup, przywitaliśmy uczestników kolejnej, piątej już edycji projektu „Lepsze jutro II”.
Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, udział w projekcie rozpoczęło 28 osób.
Pierwsze spotkanie to poznanie zasad, jakie obowiązywać będą przez najbliższe miesiące, podczas których kursanci będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych.
W tej edycji kształcić będziemy w specjalnościach: pracownik budowlany, pracownik sklepowy, pracownik fizyczny i opiekun środowiskowy.
Po dokonaniu wszelkich formalności, uczestnicy wzięli udział w niezbędnym dla nich szkoleniu BHP. Witamy was serdecznie i życzymy, by czas spędzony na nauce i samorozwoju był dla was miły i owocny.
1.03.2021 r.
Nie zwalniamy tempa! Kolejni kursanci kończą swoją przygodę z uczestnictwem w projekcie „Lepsze jutro II”. Pierwszego marca, w czasie oficjalnego zakończenia były gratulacje i podziękowania. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Dziękujemy wam za miesiące współpracy i nauki. Wasze zaangażowanie podczas zajęć i zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniach to dla nas najlepsza nagroda. Życzymy wam byście nadal się rozwijali, uczyli i wierzyli w siebie. Niech zakończona nauka w Centrum Integracji Społecznej będzie dla was początkiem rozwoju kariery zawodowej zgodnie z wybraną ścieżką.