Kronika

Lipiec 2009 r.

  • 15-03-2019
28, 29, 30.07.2009 r.
„Jak żyć w kryzysie?”- to temat trzydniowych warsztatów, które prowadziła Małgorzata Rulińska. Kursanci tworzyli umowne rodziny, 
w których zarządzali domowym budżetem: planowali wydatki, szukali oszczędności, uczyli się, jak uniknąć nieprzemyślanych zakupów. 
A po zakończonym szkoleniu przyznali: teraz już wiemy, że warto oszczędzać nawet najmniejsze kwoty.
20, 21, 23, 24.07.2009 r.
Panie uczestniczyły w kursie wizażu. Zajęcia prowadziła kosmetolog Joanna Hołubowicz. W trakcie szkolenia uczyły się, jak kreować swój wizerunek, by pomagał w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia w rozmowie z przyszłym pracodawcą. Przyglądały się również pokazowi tworzenia makijażu dziennego. W drugiej części kursu każda uczestniczka samodzielnie wykonała makijaż do pracy. Wszystkie panie zgodnie stwierdziły, że zdobyte umiejętności są niezwykle przydatne na co dzień i z pewnością będą wykorzystywane przy poszukiwaniu zatrudnienia.
          
20 i 21.07.2009 r.
Uczestnicy brali udział w spacerach nordyckich. Zaopatrzeni w „kijki”, prowadzeni przez instruktora Joannę Solan poznawali uroki tej formy aktywności ruchowej. Była też okazja pooddychać świeżym, leśnym powietrzem. A, że pogoda dopisała, wszyscy wrócili zadowoleni i w dobrych humorach.
     
 
01.07.2009 r.
Od dziś trzy razy w tygodniu kursanci będą spotykać się z lektorami języka niemieckiego. Szkolenie, podczas którego poznają podstawy języka przydatne w codziennym porozumiewaniu się, a także specjalistyczne zwroty związane ściśle ze specjalnością zawodową, potrwa półtora miesiąca. Jesteśmy pewni, że dzięki tej umiejętności nasi uczestnicy staną się bardziej atrakcyjni na rynku pracy i zwiększą się ich szanse na znalezienie zatrudnienia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją