Kronika

Czerwiec 2010

  • 04-07-2023
28.06.2010 r.
Przez dwa czerwcowe tygodnie uczestnicy projektu brali udział w spotkaniach z Hanną Kucharską – prawnikiem, która udzielała porad 
i pomagała rozwiązywać problemy z różnych dziedzin życia. Były informacje dotyczące przemocy, ochrony praw dziecka, a także spraw rozwodowych oraz spadkowych. 
Zdecydowana większość osób oceniła zajęcia jako bardzo przydatne.
     
18.06.2010 r.
Przez cały tydzień na panelach LCD we wszystkich miejskich autobusach  wyświetlana była informacja zachęcająca do skorzystania 
z oferty CIS. Planszę promocyjną emitowano ok. 5 000 razy na dobę. Zgodnie ze statystykami MZK z komunikacji miejskiej korzysta każdego dnia ok. 60 000 zielonogórzan.
Duże, w ostatnim czasie, zainteresowanie propozycją szkoleniową CIS pozwala na stwierdzenie, że ta forma promocji projektu była „strzałem w dziesiątkę”!
16.06.2010 r.
Dzień sportowych emocji. Odbył się bowiem finał turnieju tenisa stołowego o puchar Prezesa Lubuskiego TKKF, w którym wzięli udział – Maciej Drojecki z grupy pomoc krawiecka oraz Remigiusz Kwiecień z  grupy robotnik budowlany. Trzecie miejsce zajął Michał Mazurkiewicz z grupy robotnik magazynowy.
Walka była zacięta, zwycięzcą został Remigiusz Kwiecień. Serdecznie gratulujemy!
Gośćmi zaproszonymi byli wybitni tenisiści stołowi: Daniel Bąk – brązowy medalista Mistrzostw Polski oraz Piotr Grudzień – zdobywca srebrnego medalu na Paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 r., członek kadry narodowej. W ramach wyróżnienia uczestnicy CIS mieli okazję zmierzyć się w grze z  zawodowcami.
Rozgrywki sędziował Grzegorz Adamiak – wybitny zawodnik, trener Zielonogórskiego Klubu Sportowego z Drzonkowa.
          
 16.06.2010 r.
Podpisano porozumienie pomiędzy Centrum Integracji Społecznej a Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Beneficjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych w Punkcie Konsultacyjnym Caritas w Zielonej Górze przy 
ul. Bema.
Jest to nowa, dodatkowa możliwość wsparcia uczestników naszych kursów.
          
ks. Marek Kidoń - dyrektor Caritas Dicezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
Anna Maria Kawka - rzecznik prasowy Caritas Dicezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
Wacław Hansz - dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
14.06.2010 r.
Rozpoczęły się prace porządkowo-ogrodnicze na terenie CIS. Uczestnicy grupy robotnik budowlany bardzo starają się, aby za budynkiem Centrum zrobiło się schludnie, zielono i bardzo przyjemnie. Tam, gdzie jeszcze niedawno było szaro i ponuro, wkrótce powstanie mały „zielony kącik”, w którym w czasie przerw odpoczywać będą uczestnicy.
          
12.06.2010 r.
Tę słoneczną sobotę uczestnicy projektu spędzili w Szklarskiej Porębie. Była to świetna okazja do sprawdzenia  kondycji fizycznej, gdyż miejsc do odwiedzenia nie brakowało. Kursanci zwiedzili zamek położony na szczycie góry Chojnik u podnóża Jeleniej Góry. Była też piesza wycieczka nad wodospad „Szklarka” oraz do Starej Chaty Walońskiej „Juna”, w której pobyt historycznymi opowieściami ubarwiał znawca walońskiego rodu. Chętni mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi podczas przedstawienia zorganizowanego w Muzeum Ziemi.
Uczestnicy wycieczki zgodnie ocenili wyjazd jako bardzo pouczający i udany. 
          
07.06.2010 r.
Przeprowadziliśmy kurs kształtowania wizerunku dla uczestników projektu. Kosmetolog, Joanna Hołubowicz, przez dwa tygodnie uczyła panie, jak ubrać się i umalować, żeby wywrzeć pozytywne wrażenie na przyszłym pracodawcy.
Kursantkom bardzo podobało się praktyczne podejście do tematu, z chęcią ćwiczyły wykonywanie makijażu, a potem poddawały go grupowej ocenie wskazując dobre i nieco gorsze wykonanie poszczególnych elementów.
Powszechnie wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich ogromne znaczenie ma tzw. pierwsze wrażenie, a od tego, jak się prezentujemy często zależy powodzenie w poszukiwaniach pracy. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte podczas szkolenia zostaną w pełni wykorzystane na co dzień, a pierwsze wrażenie stwarzane przez absolwentki kursów będzie zawsze dobrym wrażeniem.
          
04.06.2010 r.
Przez trzy dni beneficjenci projektu uczyli się, jak założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Trenerem była Małgorzata Rulińska, która przekonywała uczestników, że warto postawić na samozatrudnienie.
Większą część szkolenia stanowiły warsztaty, w trakcie których kursanci przelewali na papier pomysły dotyczące własnej firmy, pisali biznes plany i dobierali wspólników. Uczyli się też, jak napisać projekt dotyczący założenia tzw. jednoosobowej działalności, zaplanować zadania i budżet tak, aby otrzymać dofinansowanie pozwalające na „start” w biznesie.
Praktyczna forma zajęć bardzo podobała się większości uczestników. Kilka osób zadeklarowało próbę zmierzenia się z wyzwaniem. Będziemy wspierać, pomagać i dopingować!
          

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją