Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - informacyjna projektowa
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Raport o stanie zapewniania dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
Kronika
Lipiec 2010
- 19-03-2019
30.07.2010 r.
Zakończyliśmy pierwszą edycję projektu. W uroczystości wzięła udział Zastępca Prezydenta Zielonej Góry Wioleta Haręźlak, która wraz z Dyrektorem CIS Wacławem Hanszem wręczyła uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursów. Mury CIS opuścili dziś absolwenci grup zawodowych: pomoc krawiecka, kasjer-sprzedawca, opiekun dzieci, opiekun środowiskowy oraz robotnik magazynowy.
Kursanci otrzymali też dodatkowe zaświadczenia i certyfikaty dokumentujące uzyskane w trakcie szkoleń umiejętności i kwalifikacje.
Najbardziej wyróżniającym się i aktywnym uczestnikom projektu wręczono upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Zielona Góra.
Wiemy, że kilkoro absolwentów od 01 sierpnia rozpoczyna pracę. Bardzo się cieszymy, mocno trzymając kciuki za pozostałych. Mamy nadzieję, że poszukiwania zatrudnienia z głową pełną umiejętności oraz teczką wypełnioną certyfikatami będą bardzo owocne!
27.07.2010 r.
Odwiedził nas Artur Zasada, pierwszy w historii poseł do Parlamentu Europejskiego z woj. lubuskiego. Spotkał się w sali konferencyjnej
z blisko sześćdziesięcioosobową grupą uczestników projektu. Opowiedział o swojej pracy w Brukseli, a także o tym, czym się zajmuje na co dzień, jakie problemy są mu szczególnie bliskie i które w pierwszej kolejności stara się rozwiązać. Przedstawił też rezultaty działań podjętych na rzecz rozwoju województwa lubuskiego.
z blisko sześćdziesięcioosobową grupą uczestników projektu. Opowiedział o swojej pracy w Brukseli, a także o tym, czym się zajmuje na co dzień, jakie problemy są mu szczególnie bliskie i które w pierwszej kolejności stara się rozwiązać. Przedstawił też rezultaty działań podjętych na rzecz rozwoju województwa lubuskiego.
Był również czas na pytania uczestników.
Na zakończenie nasz gość otrzymał od uczestników projektu skromne upominki – wiązankę kwiatów wykonaną przez grupę ogrodnik-florysta oraz jeszcze ciepły bochenek chleba – upominek od uczestników grupy pomocnik piekarza.
22-23.07.2010 r.
W tych dniach odbyły się w CIS spotkania grup opiekun dzieci i opiekun środowiskowy z Magdaleną Golińczak – dietetykiem. Podczas wykładów uczestniczki dowiedziały się, w jaki sposób układać dietę dla dziecka oraz osoby starszej, czym różni się dieta człowieka chorego od zdrowego i jak powinna być zbilansowana, aby pomagała utrzymać dobrą kondycję. Zdobyły również wiedzę dotyczącą wpływu współczesnego stylu życia na wzorce żywieniowe oraz kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci.
19-20.07.2010 r.
Kursantki z grupy opiekun dzieci brały udział w wykładach lekarza pediatry – Agnieszki Szumkowskiej. Zajęcia te stanowiły dodatkowy element reintegracji zawodowej, którego celem było wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczestniczek projektu. Pani doktor opowiadała szczegółowo o rozwoju dziecka, dzieląc go na osobniczy, fizyczny oraz psychomotoryczny. Uczestniczki zdobyły wiedzę dotyczącą zaburzeń wzrastania u dzieci oraz najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Nauczyły się również, jak postępować w sytuacjach zwiastujących chorobę oraz jak opiekować się chorym dzieckiem.
12-13.07.2010 r.
Uczestniczki grupy opiekun środowiskowy przez dwa dni brały udział w zajęciach prowadzonych przez Urszulę Hurny-Kawalec, geriatrę, która przekazywała wiedzę dotyczącą podstaw gerontologii i geriatrii. Tematyka zajęć dotyczyła procesu starzenia się człowieka
i problemów z nim związanych. Szczegółowo omówiono też choroby wieku podeszłego, a także dietę oraz wysiłek fizyczny jako elementy prewencji gerontologicznej.
i problemów z nim związanych. Szczegółowo omówiono też choroby wieku podeszłego, a także dietę oraz wysiłek fizyczny jako elementy prewencji gerontologicznej.
Przekazaną wiedzę kursantki oceniły jako bardzo przydatną, nie tylko w trakcie praktyk na oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej zielonogórskiego szpitala, ale również w życiu prywatnym oraz, mamy nadzieję, w przyszłej pracy zawodowej.
07.07.2010 r.
Gościliśmy prof. zw. dr hab. Czesława Osękowskiego, Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas spotkania Anita Buraczewska - kierownik projektu i Sylwia Lis – pracownik socjalny CIS przedstawiły działania realizowane w ramach projektu „Aktywność się opłaca-CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy”.
Wizyta zakończyła się deklaracją współpracy, która pozwoli studentom kierunków pedagogicznych UZ na realizowanie praktyk w CIS, a tym samym na zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących realizacji reintegracji zawodowej i społecznej.
01.07.2010 r.
Rozpoczęła się druga edycja kursów realizowanych w ramach projektu „Aktywność się opłaca”. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyło 30 osób. Kursanci przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiedzę praktyczną i teoretyczną w wybranej specjalności zawodowej. W tej edycji projektu beneficjenci mogli wybierać spośród pięciu zawodów: pomocnik piekarza, ogrodnik-florysta, kucharz małej gastronomii, kasjer-sprzedawca i pomoc krawiecka.
W trakcie spotkania uczestnicy poznali swoje prawa i obowiązki, obejrzeli pracownie, w których będą odbywać zajęcia, otrzymali też szczegółowe informacje dotyczące przebiegu szkolenia.