Kronika

Maj

  • 19-03-2019
28.05.2011 r.
Uczestnicy trzeciej edycji projektu wzięli udział w całodniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Byli m.in. na zamku Chojnik oraz nad wodospadem Szklarka. Skorzystali także z atrakcji oferowanych przez gospodarzy Chaty Walońskiej „JUNA”.
          
27.05.2011 r.
Z problemem przemocy w rodzinie zapoznawała uczestników kierownik zielonogórskiej Policyjnej Izby Dziecka nadkomisarz Małgorzata Barska. Kursanci byli zainteresowani  tzw. Niebieską Kartą, będącą często przysłowiową „deską ratunku”  dla osób znajdujących się 
w trudnej życiowej sytuacji.
     
23-24.05.2011 r.
Uczestniczki grup opiekun dzieci i opiekun środowiskowy korzystały z wiedzy i doświadczenia Magdaleny Golińczak – dietetyka. 
W trakcie zajęć zdobywały wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci, zasad żywienia niemowląt, dzieci oraz osób starszych, a także sposobów wyliczania składników niezbędnych do oceny stanu odżywienia.
     
20.05.2011 r.
Wizytę w CIS złożyła Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak.
Rozmawiano o działalności Centrum oraz planach na przyszły rok.
Spotkanie było też okazją do zaprezentowania artystycznych rękodzieł wykonanych przez naszych uczestników.
     
19.05.2011 r
.
Członkowie wszystkich grup zawodowych uczestniczą w dodatkowych zajęciach z zakresu rękodzieła artystycznego prowadzonych przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu – hafciarki oraz maszyn do filcowania. Podczas warsztatów powstaje biżuteria oraz różnego rodzaju dekoracje. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Materiały niezbędne do wykonywania ozdób otrzymaliśmy z żagańskiej firmy GOLAB S.A., zajmującej się produkcją pościeli, kołder, koców, a także tzw. produktów zdrowotnych jak nakolanniki, nałokietniki i pasy lędźwiowe. Podstawowym tworzywem, z którego powstają produkty jest wysokogatunkowa wełna owcza.
     
Irena Ciesielska z firmy GOLAB S.A. podczas rozmowy z Joanną Świdkiewicz-instruktorem zawodu grupy pomoc krawiecka
16-17.05.2011 r.
Kursantki z grupy opiekun dzieci wzięły udział z zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Szumkowską – lekarza pediatrę. Omawiano procesy i etapy w rozwoju psychomotorycznym i osobniczym dziecka. Uczestniczki zdobywały również wiedzę dotyczącą najczęstszych chorób dziecięcych, ich specyfiki i implikacji dla dziecka przebywającego w żłobku i przedszkolu. Zainteresowanie wzbudził temat profilaktyki prozdrowotnej.
W tym samym czasie panie szkolące się w zawodzie opiekun środowiskowy brały udział w zajęciach z zakresu geriatrii prowadzonych przez Urszulę Kawalec-Hurny – specjalistę chorób wewnętrznych, geriatrę. Zagadnienia dotyczące przebiegu chorób u osób w wieku podeszłym, organizacja opieki nad osobami starszymi, a także prewencji gerontologicznej spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestniczek zajęć.
     
15.05.2011 r.
Zapraszamy do wysłuchania reportaży autorstwa Cezarego Galka z Radia Zachód
„Dogonić życie”, który opowiada o zmianach, jakie zaszły w życiu uczestników projektu realizowanego w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
oraz
„Skazani na sukces”, który obrazuje trwałość tych zmian i przedstawia dalsze losy członków zielonogórskiej Spółdzielni Socjalnej.
 
11.05.2011 r
.
Odbyła się konferencja dotycząca innowacyjnego projektu badawczego „Pracownik 45+. Przełamywanie barier na rynku pracy” realizowanego przez warszawski Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle. Dyskutowano na temat polepszenia współpracy instytucjonalnej między placówkami działającymi na rzecz osób bezrobotnych, a także roli doradcy zawodowego w procesie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób pozostających bez pracy.
CIS w Zielonej Górze objęło honorowy patronat nad realizacją projektu.
     

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją