Kronika

Luty

  • 20-03-2019
17.02.2012 r.
Naszym gościem była Monika Vandreier – dyrektor FrauenZentrum (Centrum Kobiet) z Cottbus.
Spotkanie było okazją do podzielenia się  doświadczeniami w zakresie działań na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Podczas rozmowy narodziła się obustronna deklaracja współpracy.  
Centrum Kobiet to placówka, której celem jest wsparcie samotnych matek. Mogą one korzystać z różnych form aktywizacji, m.in. kursu komputerowego, zajęć tanecznych oraz terapeutycznych.
          
16.02.2012 r.
Uczestnicy wszystkich grup odwiedzili zielonogórską Palmiarnię, gdzie podziwiali wyjątkową, bo wykonaną krzyżykową techniką haftu kopię obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.
Kursanci zachwycali się niezwykłą dokładnością wykonania poszczególnych elementów dzieła oraz żywymi kolorami. Większości trudno było uwierzyć, że obraz został wykonany ręcznie. – Wygląda jak wydrukowany – dziwili się.
Całość składa się z 50 części i blisko 8 milionów krzyżyków. Nad stworzeniem tego niezwykłego dzieła pracowało 35 osób.
          
08.02.2012 r.16.02.2012 r.
Panowie z grupy pracownik hali wykazali się nie lada aktywnością i kreatywnością. Podczas przerwy w zajęciach stworzyli imponujących rozmiarów… śniegowego bałwana. Odziany w szalik z paragonów i wyposażony w szuflę do odśnieżania zimowy „gość” wzbudzał zainteresowanie i wywoływał iście dziecięcą radość na twarzach uczestników i pracowników CIS. Niestety tylko przez kilka godzin…
          
08.02.2012 r.
Po raz pierwszy w historii CIS zorganizowaliśmy dla uczestników wernisaż prac malarskich.  Wzięły w nim udział autorki dzieł – Longina Pyrzanowska i Barbara Cap. Wystawę otworzył Mirosław Musioł z  Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli obrazy. Była też okazja to zadawania pytań dotyczących m.in. technik malarstwa.
          
01.02.2012 r.
Rozpoczęliśmy kolejną edycję szkoleń. Przez pół roku uczestnicy kursów w specjalnościach zawodowych: opiekun dzieci, opiekun małego dziecka, kasjer-sprzedawca oraz pracownik hali będą zdobywać wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy w wybranym zawodzie.
Równolegle podczas zajęć społecznych prowadzonych przez psychologa, psychoterapeutę, pracownika socjalnego oraz doradcę zawodowego będą odbudowywać wiarę we własne siły i motywację do działania oraz uczyć się m. in. jak sporządzać dokumenty aplikacyjne oraz w jaki sposób zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą.
          

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją