Kronika

Październik

  • 20-03-2019
30.10.2012 r.
W sali konferencyjnej można podziwiać obrazy Liwii Liteckiej – absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Wystawa nosi tytuł „Martwe natury”. Prace artystki inspirowane są malarstwem holenderskim XVII wieku.
          
29.10.2012 r.
To bardzo ważny dzień dla Centrum. W sali konferencyjnej podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. „Aktywni od nowa”, który realizowany będzie od 01 stycznia 2013 r. Podpisy na dokumencie złożyli: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Maciej Szykuła –oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki. Obecny był też dyrektor Departamentu EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Marek Kamiński.
W uroczystości udział wzięli kursanci oraz pracownicy CIS.
Projekt „Aktywni od nowa” realizowany będzie do 30 kwietnia 2015 r. Weźmie w nim udział 144 mieszkańców powiatu zielonogórskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Półroczne szkolenia obejmować będą teoretyczne oraz praktyczne przygotowanie do wykonywania jednej z sześciu specjalności zawodowych: kasjer-sprzedawca, pomocnik piekarza-cukiernika, ogrodnik-florysta, opiekun dzieci, opiekun środowiskowy, pracownik magazynowo-budowlany.
          
     
Więcej na:
22.10.2012 r.
Przeprowadziliśmy III Turniej Tenisa Stołowego o puchar Lubuskiego TKKF. W rozgrywkach udział wzięli przedstawiciele  czterech grup zawodowych.
W kategorii kobiet najlepsza okazała się Pani Kamila Kiełbowska – przedstawicielka grupy kasjer-sprzedawca, a w kategorii mężczyzn Pan Andrzej Barszczewski z grupy pomocnik magazynowo-budowlany. 
19.10.2012 r.
W ramach współpracy z zielonogórskim Aresztem Śledczym w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie z osadzonymi, którzy 
w najbliższych miesiącach opuszczą jednostkę penitencjarną. 
Pracownicy poinformowali o działalności Centrum, zapoznali z planami na przyszły rok szkoleniowy oraz odpowiadali na pytanie dotyczące m.in. profilów szkoleń zawodowych, kryteriów przyjęć na kursy oraz możliwości zatrudnienia.
     
10.10.2012 r.
Wszystkie grupy zawodowe wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Podróże bez wiz i dewiz”.
Naszym gościem był uczestnik wyprawy do Indii i Nepalu, Jerzy Szewczyk. Dzięki jego barwnym opowieściom można było przenieść się na ponad dwie godziny do tych pięknych krajów, poznać kulturę i obyczaje mieszkańców.
Niezwykle ciekawą relację uzupełniały kolorowe fotografie. 
          
06.10.2012 r.
Kolejna edycja uczestników była na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu.
Po drodze kursanci odwiedzili nowosolski Park Krasnala, w którym największą atrakcją okazał się  „Plac Falubazowy" i znajdująca się na nim trzymetrowa figura „Motomyszy” oraz żużlowy motor.
We Wrocławiu pierwszym punktem programu była wizyta w Panoramie Racławickiej. Dla większości kursantów była to pierwsza w życiu okazja do obejrzenia tego imponującego malowidła, wrażenia były więc ogromne.
Spacer po Ogrodzie Botanicznym - ulubionym miejscu odpoczynku wielu wrocławian stanowił okazję do uświadomienia sobie, jak piękną porą roku jest jesień. Uczestnicy zachwyceni byli bogactwem kolorów kwiatów oraz roślin egzotycznych.
„Punktem kulminacyjnym” wycieczki był spektakl „Carmen” G. Bizeta w Operze Wrocławskiej. 
          
01.10.2012 r.
W ramach zajęć z pracownikiem socjalnym uczestnicy przygotowywali plakaty nawiązujące do  tematu starości. Wszystkie grupy podeszły do zadania z wielkim zaangażowaniem. Efekt jest zaskakujący – powstały prace nie tylko bardzo bogate pod względem artystycznym, ale również merytorycznym. 
          
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją