Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - informacyjna projektowa
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Raport o stanie zapewniania dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
Kronika
Styczeń
- 21-03-2019
31.01.2015 r.
Uczestnicy czwartej edycji projektu „Aktywni od nowa” po raz ostatni spotkali się w Centrum, by odebrać zaświadczenia i certyfikaty. Niektórzy od przyszłego tygodnia rozpoczynają pracę, inni są w trakcie poszukiwań zatrudnienia. Wszystkim gratulujemy zakończenia udziału w projekcie oraz życzymy powodzenia.
28.01.2015 r.
Pracownicy Centrum spotkali się z uczniami zielonogórskiego Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych. Opowiedzieli o CIS, zapoznali z prowadzonymi działaniami oraz ich rezultatami. Odpowiadali również na pytania uczniów.
28.01.2015 r.
Zakończyliśmy II edycję projektu „Od bezdomności do normalności”. Absolwenci szkoleń odebrali zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie, a także dokumenty poświadczające zdobyte kwalifikacje zawodowe.
26, 28.01.2015 r.
Kursanci wzięli udział w egzaminach sprawdzających potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Panowie kończący udział w projekcie „Od bezdomności do normalności” przystąpili do sprawdzianu umiejętności w specjalności technolog robót wykończeniowych, panie z projektu „Aktywni od nowa” zdawały egzamin w zawodzie sprzedawca.
Obie grupy poradziły sobie z zadaniem i egzamin zakończyły wynikiem pozytywnym.
23, 26.01.2015 r.
Jak w każdej edycji szkoleń, tak i tym razem uczestnicy wzięli udział w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych. Rozmowy odbyły się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a w rolę pracodawcy wcielił się doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy Kamil Ginter. Była to znakomita okazja do praktycznego sprawdzenia swojego przygotowania do konfrontacji z potencjalnym pracodawcą, a także oswojenia stresu zwykle towarzyszącemu rozmowie o pracę.
22.01.2015 r.
Uczestnicy projektu „Od bezdomności do normalności” przystąpili do egzaminu wieńczącego kurs obsługi wózków podnośnikowych. Podczas szkolenia kursanci zdobywali podstawy teoretyczne związane z budową oraz obsługą wózków widłowych, ale przede wszystkim ćwiczyli naukę jazdy oraz wymianę butli gazowej.
20.01.2015 r.
Z uczestnikami spotkał się Miejski Rzecznik Konsumentów Krystyna Ujma, która zapoznała słuchaczy z obowiązującymi przepisami dotyczącymi obowiązków sprzedawców i praw klientów. Przekazała też wiedzę związaną z warunkami reklamacji towaru oraz odpowiadała na liczne pytania i wątpliwości słuchaczy.
15, 16, 22.01.2015 r.
Kursantki szkolący się w specjalności opiekun dziecka uczestniczyły w zajęciach z lekarzem pediatrą Agnieszką Szumkowską. Zajęcia były okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej chorób wieku dziecięcego.
16.01.2015 r.
W ramach projektu „Od bezdomności do normalności” wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim zorganizowaliśmy szkolenie dla studentów – kandydatów na streetworkerów. W pierwszej części cyklu spotkań zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej
w Zielonej Górze Beata Kiecana zapoznała uczestników z systemem pomocy społecznej w Polsce, a dr Izabela Kaźmierczak-Kałużna
z Uniwersytetu Zielonogórskiego przekazała wiedzę dotyczącą wybranych aspektów bezdomności jako problemu społecznego. W ramach szkolenia studenci odwiedzili też Noclegownię dla Bezdomnych Osób im. Ojca Stefana Modesta Glorieux, gdzie spotkali się z dyrektorem placówki Hanną Kielich. Istotnym elementem szkolenia było także spotkanie z zielonogórskimi streetworkerami, którzy podzielili się doświadczeniami z półtorarocznej pracy na ulicy z osobami bezdomnymi.
w Zielonej Górze Beata Kiecana zapoznała uczestników z systemem pomocy społecznej w Polsce, a dr Izabela Kaźmierczak-Kałużna
z Uniwersytetu Zielonogórskiego przekazała wiedzę dotyczącą wybranych aspektów bezdomności jako problemu społecznego. W ramach szkolenia studenci odwiedzili też Noclegownię dla Bezdomnych Osób im. Ojca Stefana Modesta Glorieux, gdzie spotkali się z dyrektorem placówki Hanną Kielich. Istotnym elementem szkolenia było także spotkanie z zielonogórskimi streetworkerami, którzy podzielili się doświadczeniami z półtorarocznej pracy na ulicy z osobami bezdomnymi.
Podczas drugiej, praktycznej części szkolenia uczestnicy wezmą udział w patrolach ulicznych. Będzie to okazja do skonfrontowania zdobytej wiedzy na temat pomocy osobom bezdomnym z rzeczywistością, a przede wszystkim do zdobycia doświadczenia.
15 - 16.01.2015 r.
Uczestnicy grupy opiekun środowiskowy wzięli udział w zajęciach z lekarzem geriatrą Urszulą Kawalec – Hurny. Podczas dwudniowych wykładów przyswajali wiedzę dotyczącą społecznego i fizjologicznego starzenia człowieka, chorób wieku podeszłego, a także sposobów aktywizacji seniorów.
12-14.01.2015 r.
Chętni do udziału w kolejnej edycji szkoleń uczestniczyli w rozmowach rekrutacyjnych, które prowadzili doradca zawodowy, psycholog, pracownik socjalny oraz instruktorzy zawodu.
02 lutego rozpoczniemy półroczne kursy w specjalnościach: ogrodnik terenów zieleni, kasjer-sprzedawca oraz opiekun środowiskowy.