Kronika projektu

Marzec

  • 25-03-2019
31.03.2018 r.
26 osób zakończyło udział w kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro”. Absolwenci grup pracownik sklepowy, opiekun środowiskowy, pracownik budowlany i pracownik gospodarczy otrzymali zaświadczenia potwierdzające nabycie nowych umiejętności zawodowych.
          
26.03.2018 r.
Uczestnicy zdobywający umiejętności zawodowe w specjalności opiekun środowiskowy przystąpili do egzaminu końcowego przeprowadzonego przez zielonogórskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Egzamin zakończono wynikiem pozytywnym. 
     
21.03.2018 r.
Uczestniczki grupy pracownik sklepowy przystąpiły do egzaminu potwierdzającego zdobyte podczas półrocznego szkolenia kwalifikacje zawodowe. Egzamin przeprowadzili specjaliści z  zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości. Panie zdały egzamin z wynikiem pozytywnym.
     
20 – 23.03.2018 r. 
Beneficjenci czwartej edycji projektu „Lepsze jutro” wzięli udział w tzw. rozmowach symulacyjnych przeprowadzonych przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy. Była okazja przedstawić przygotowane wcześniej podczas zajęć dokumenty aplikacyjne, 
a także sprawdzić swoją gotowość do bezpośredniej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Podczas spotkania podsumowującego omówiono poszczególne etapy rozmów z naciskiem na elementy, które można poprawić. 
     
15.03.2018 r. 
Panowie z grupy pracownik budowlany przystąpili do egzaminu kończącego kurs obsługi wózków widłowych. Wszyscy otrzymają stosowne uprawnienia. 
          
07.03.2018 r.
Już  po raz szósty w Centrum odbyły się Zielonogórskie Targi Pracy organizowane wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej. 
W programie były m.in. prezentacje firm i ofert pracy, a następnie seminarium dla przedsiębiorców „Aktywne formy pomocy oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy”. Można było wysłuchać wystąpienia pn. „Osoba uzależniona w środowisku pracy”. Zainteresowani tzw. samozatrudnieniem mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących zakładania spółdzielni socjalnych. 
          
02-09.03.2018 r. 
Kursanci z grupy pracownik gospodarczy uczestniczyli w zajęciach z zakresu kształtowania wizerunku prowadzonych przez kosmetologa Agnieszkę Zając. Uczyli się m.in. jak dobrać odpowiedni ubiór do okazji oraz w jaki sposób pracować nad poprawą swojego wizerunku. 
     
01.03.2018 r. 
30 osób rozpoczęło półroczne szkolenie w specjalności pracownik gospodarczy. Przez pierwsze 2 miesiące uczestnicy będą brać udział 
w zajęciach społecznych, m.in. z doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym, psychologiem i terapeutą. Kolejne cztery miesiące to praktyki zawodowe w zielonogórskich jednostkach miejskich oraz na terenie partnerskich gmin. Szkolenie zakończy się egzaminem zewnętrznym. 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją