Narzędzia i usługi
- O nas
- Rekrutacja uczestników do projektu
- Praca
- Kto może zostać uczestnikiem?
- Nowe Horyzonty – Etap I (2024-2026) ›
- Projekt "Lepsze jutro" ›
- Projekt "Lepsze jutro II" ›
- Projekt "Lepsze jutro 3" ›
-
Projekty zrealizowane
›
- Aktywni od nowa
- Od bezdomności do normalności
- Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki
- Aktywność się opłaca - CIS w Zielonej Górze szansą powrotu na rynek pracy
- Projekt "Lepsze jutro"
- Projekt "Lepsze jutro II"
- Projekt "Lepsze jutro 3"
- Projekt "Poprawa jakości aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie"
- Aktualności
-
CIS w mediach
›
- ANGORA
- Radio Index
- Region LPS
- TwójRynek.pl
- BIWUP
- Gazeta Lubuska
- Tydzień Lubuski
- Strony Miasta
- Radio Zielona Góra
- Autobusowa Telewizja Reklamowa
- Radio Zachód
- Gazeta Wyborcza
- Telewizja Odra
- Biznes Lubuski
- MAGAZYN Lubuski
- RTV LUBUSKA
- TVP Gorzów Wielkopolski
- Radio PLUS
- Gość Niedzielny
- MMZIELONAGORA.PL
- Lubuskie.pl
- Tydzień Plus
- wyborcza.pl
- regionalna.pl
- Forum Samorządowe
- TVZG
- PLOTOŁAMACZ
- Łącznik Zielonogórski
- Moja Zielona Góra
- Lubuski Włącznik
- Radio ESKA
- Zielona Góra naszemiasto
- Porozumienia
- Wystawy
- Kronika
- Podziękowania
- Targi pracy
-
RODO
›
- RODO - kontakt do IOD
- Klauzula - informacyjna projektowa
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o uczestnictwie
- Klauzula - Wydanie zaświadczenia o dochodach
- Klauzula informacyjna - Facebook
- Regulamin fanpage na FB
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko pracy
- Obowiązek informacyjny - Nabór na wolne stanowisko – zgłoszenie poza konkursem
- Obowiązek informacyjny - Rekrutacja uczestników
- Obowiązek informacyjny dla uczestników (przy podpisaniu umowy o realizację IPZS)
- Listy od uczestników
- Kontakt
- Deklaracja dostępności
- Raport o stanie zapewniania dostępności
- Archiwum ›
- Mapa serwisu
Kronika projektu
Marzec
- 25-03-2019
31.03.2018 r.
26 osób zakończyło udział w kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro”. Absolwenci grup pracownik sklepowy, opiekun środowiskowy, pracownik budowlany i pracownik gospodarczy otrzymali zaświadczenia potwierdzające nabycie nowych umiejętności zawodowych.
26.03.2018 r.
Uczestnicy zdobywający umiejętności zawodowe w specjalności opiekun środowiskowy przystąpili do egzaminu końcowego przeprowadzonego przez zielonogórskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Egzamin zakończono wynikiem pozytywnym.
21.03.2018 r.
Uczestniczki grupy pracownik sklepowy przystąpiły do egzaminu potwierdzającego zdobyte podczas półrocznego szkolenia kwalifikacje zawodowe. Egzamin przeprowadzili specjaliści z zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości. Panie zdały egzamin z wynikiem pozytywnym.
20 – 23.03.2018 r.
Beneficjenci czwartej edycji projektu „Lepsze jutro” wzięli udział w tzw. rozmowach symulacyjnych przeprowadzonych przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy. Była okazja przedstawić przygotowane wcześniej podczas zajęć dokumenty aplikacyjne,
a także sprawdzić swoją gotowość do bezpośredniej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Podczas spotkania podsumowującego omówiono poszczególne etapy rozmów z naciskiem na elementy, które można poprawić.
a także sprawdzić swoją gotowość do bezpośredniej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Podczas spotkania podsumowującego omówiono poszczególne etapy rozmów z naciskiem na elementy, które można poprawić.
15.03.2018 r.
Panowie z grupy pracownik budowlany przystąpili do egzaminu kończącego kurs obsługi wózków widłowych. Wszyscy otrzymają stosowne uprawnienia.
07.03.2018 r.
Już po raz szósty w Centrum odbyły się Zielonogórskie Targi Pracy organizowane wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
W programie były m.in. prezentacje firm i ofert pracy, a następnie seminarium dla przedsiębiorców „Aktywne formy pomocy oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy”. Można było wysłuchać wystąpienia pn. „Osoba uzależniona w środowisku pracy”. Zainteresowani tzw. samozatrudnieniem mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących zakładania spółdzielni socjalnych.
02-09.03.2018 r.
Kursanci z grupy pracownik gospodarczy uczestniczyli w zajęciach z zakresu kształtowania wizerunku prowadzonych przez kosmetologa Agnieszkę Zając. Uczyli się m.in. jak dobrać odpowiedni ubiór do okazji oraz w jaki sposób pracować nad poprawą swojego wizerunku.
01.03.2018 r.
30 osób rozpoczęło półroczne szkolenie w specjalności pracownik gospodarczy. Przez pierwsze 2 miesiące uczestnicy będą brać udział
w zajęciach społecznych, m.in. z doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym, psychologiem i terapeutą. Kolejne cztery miesiące to praktyki zawodowe w zielonogórskich jednostkach miejskich oraz na terenie partnerskich gmin. Szkolenie zakończy się egzaminem zewnętrznym.
w zajęciach społecznych, m.in. z doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym, psychologiem i terapeutą. Kolejne cztery miesiące to praktyki zawodowe w zielonogórskich jednostkach miejskich oraz na terenie partnerskich gmin. Szkolenie zakończy się egzaminem zewnętrznym.