TVP Gorzów Wielkopolski

Rozpoczęła się rekrutacja do 6. edycji projektu "Lepsze jutro II"

  • 21-10-2021
To szansa dla tych, którzy nie poddali się i pokonali swoje słabości. Walczyli z nałogami, bezdomnością, albo z powodu pandemii zostali bez pracy. Projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze ma pomóc im zmienić swoje życie.
 
Katarzynie Księżarczyk pandemia koronawirusa szczególnie dała się we znaki. Kobieta straciła pracę, ale nie poddała się i zapisała na kurs pracownika gospodarczego w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej. Dodatkowo rozpoczęła też tam szkolenie na operatora wózka widłowego.
 
Pani Kasia jest jedną z kilkudziesięciu osób, które zdobywają nowe kwalifikacje w Centrum Integracji Społecznej.
 
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mają zagwarantowane m.in.: ciepły posiłek, zwrot kosztów dojazdu, zasiłek, stypendium szkoleniowe oraz dodatki motywacyjne.
 
Kurs zaczyna się zajęciami teoretycznymi z doradcami zawodowymi i terapeutami.
 
Po teorii przychodzi czas na praktykę zawodową. Centrum Integracji Społecznej stawia na współpracę zarówno z firmami, jak i instytucjami miejskimi.
 
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro II” mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze do końca października. Kolejny kurs rozpocznie sie 2 listopada.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją