TVP Gorzów Wielkopolski

Projekt "Lepsze jutro 3" Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze

  • 05-01-2023
To szansa dla tych, którzy nie poddali się mimo przeciwności losu. Walczyli z bezdomnością, nałogami czy przez pandemię stracili pracę. Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze w ramach projektu "Lepsze jutro 3" pomaga im zmienić swoje życie.
Pani Martyna bierze udział w projekcie "Lepsze jutro" i dzięki temu znalazła swoją pasję. Poznała też nowych ludzi w podobnej życiowej sytuacji. Tak jak pan Tomek, który całkowicie zmienia swoje życie i chce zostać opiekunem środowiskowym. Taka szanse ma dzięki jednemu z kursów organizowanemu w ramach projektu.
Za kilka dni, po nowym roku w Centrum Informacji Społecznej rozpocznie się kolejna rekrutacja dla osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zupełnie za darmo. To kursy m.in. pracownika gospodarczego czy terenów zielonych. Na starcie 50 uczestników odbywa spotkania z doradcami zawodowymi.
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mogą liczyć też na pakiet bezpłatnych badań i wsparcie materialne.
Oprócz teorii w ramach kursów zawsze przewidziana jest praktyka. CIS współpracuje z wieloma instytucjami w tym zakresie.
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro 3”, mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przy ulicy Staszica. Kolejne kursy w lutym.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją