TVP Gorzów Wielkopolski

Targi Pracy w Zielonej Górze. Poszukiwani są mechanicy, elektrycy. Kto jeszcze?

  • 22-05-2024
„Praca? Jestem na tak” - to hasło tegorocznych Targów Pracy zorganizowanych w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Firmy poszukiwały m.in. mechaników, magazynierów czy kasjerów. Pojawiły się też oferty służb mundurowych.
Targi Pracy to dobra okazja do znalezienia ciekawych ofert przede wszystkim przez uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osoby szkolące się w Centrum Integracji Społecznej. Tym razem kandydaci mieli do wyboru propozycje kilkunastu firm. Jak mówili, takie decyzje nie są proste. Każdy ma swoje wymagania, odnośnie przyszłej pracy.
Na targach wystawiały się głównie firmy z Zielonej Góry, które poszukiwały chętnych do pracy w branżach: kosmetycznej, handlowej, motoryzacyjnej, czy logistycznej.
"Zależało nam na tym, aby pracodawcy mieli jak najbardziej zróżnicowane oferty pracy, bo my też, jako CIS, w różnych specjalnościach szkolimy osoby bezrobotne, przygotowujemy do powrotu na rynek pracy."
Anita Buraczewska, dyrektorka Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
Wystawiające się na targach firmy liczyły, że uda im się znaleźć chętnych do pracy w tak poszukiwanych zawodach, jak elektryk, mechanik, czy kasjer.
Targi Pracy w Zielonej Górze zostały zorganizowane przez Centrum Integracji Społecznej oraz Lubuską Wojewódzką Komendę OHP.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją