wyborcza.pl

Fotograf obserwował bezdomnych. Wystawa w szkolnej bibliotece.

  • 12-03-2019
Dwa miesiące - tak długo Wojciech Witkowski pracował nad swoim fotoreportażem. Przez ten czas asystował zielonogórskim "streetworkerom". Powstała niezwykła wystawa, którą można oglądać w szkolnej Galerii Pakamera (ZSZ PBO).
Codzienne patrole miejsc znajdujących się wcale nie tak daleko, nie zawsze skuteczna próba dotarcia do świadomości ludzi, o których naprawdę tak mało wiemy. Bardzo mocny zaskakujący świat - tak swoje wrażenia o pracy nad zbiorem zdjęć opisuje fotograf Wojciech Witkowski. Fotoreportaż powstawał przez dwa miesiące. Fotograf bacznie obserwował życie bez adresów "streetworkerów", wdzierał się z aparatem w ich codzienność.
Powstała kolekcja czarno-białych fotografii, na których nic nie jest oczywiste. To świat poszukiwań przypadkowych dachów, dykt, folii. Miejsc, w których można zasnąć. Świat, w którym liczy się "tu i teraz", życie chwilą. I stale poszukuje się drogi do "normalnego życia".
Efekty pracy Wojciecha Witkowskiego można oglądać w szkolnej Galerii pakamera (ZSZ PBO przy ul. Botanicznej). Autor otworzy wystawę dla uczniów w poniedziałek (30 marca) o godz. 12.15. Potowarzyszy mu Roman Romanowski z Centrum Integracji Społecznej, który opowie młodzieży o bezdomności.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją